בצל המחלוקת סביב הגדרת הקטגוריות, הוכרזו היום (א') המועמדים בשלב הגמר של פרסי האקדמיה הישראלית לטלוויזיה.

בעקבות הודעת גופי שידור שונים, ובהם חדשות 2, ערוץ 10 ורשת, כי בכוונתם להחרים את טקס פרסי הטלוויזיה, החליטו באקדמיה לבחור את המועמדים ללא השתתפות או מעורבות גופי השידור, ולהעמיד לבחירה את כלל תוכניות המקור ששודרו בטלוויזיה לאורך השנה שבין נובמבר 2014 לדצמבר 2015.

לפיכך, התוכניות שנבחרו לעלות לשלב הגמר נבחרו מבין 250 תוכניות, בניגוד לממוצע של 100 תוכניות בשנים קודמות. מהנתונים עולה כי מבין ה-44 הקטגוריות יש נוכחות מובהקת לתכנים של ערוץ 10.

כך למשל, לאחר שנים שבהן חברת החדשות של ערוץ 2 החרימה את הטקס מתוך תחושת העדפה של האקדמיה לחדשות 10, ניכר כי קטגוריית "מהדורת החדשות" מוכיחה בדיוק זאת - התוכנית היחידה של חדשות 2 שנבחרה כמועמדת לפרס היא "אולפן שישי", שתתמודד מול "היום שהיה", "המגזין" של אושרת קוטלר והמהדורה המרכזית של חדשות 10 עם תמר איש-שלום. המהדורה המרכזית של חדשות 2, הנצפית בישראל, לא זכתה במועמדות.

בעוד ש"תוכנית חיסכון" מתמודדת בקטגוריית תוכניות הכלכלה, בקרב תוכניות האקטואליה אין לחדשות 2 ולו מועמדות אחת - שם מתמודדות 3 תוכניות של ערוץ 10 - "אורלי וגיא", "הצינור" עם גיא לרר ו"לונדון את קירשנבאום", שמתמודדות מול "המוסף" של גאולה אבן בערוץ 1.

מבין תוכניות התחקירים - "המערכת עם מיקי חיימוביץ'", המשודרת ברשת, תתמודד מול "המקור" של רביב דרוקר וברוך קרא בחדשות 10, "מבט שני" של ערוץ 1 ו"עובדה" עם אילנה דיין של קשת.

בקטגוריית תוכנית המציאות בולטת בהיעדרה "האח הגדול" של קשת, ואולם "הישרדות" בעונתה הראשונה ברשת בערוץ 2 זכתה במועמדות. היא תתמודד מול "בית-ספר למוזיקה" ו"מאסטר שף" של קשת מול "אקס פקטור" של רשת.

"בייבי בום", שעמדה במרכז העימות של ערוץ 10 מול האקדמיה לטלוויזיה, הועמדה למועמדות בקטגוריות תוכניות הדוקו-ריאליטי. היא תתמודד בין היתר מול תוכניתו של חנוך דאום, "המתנחל", בערוץ 10.

בקטגוריית תוכניות הדרמה יתמודדו "פאודה" ו"שטיסל" של yes מול "בתולות" של הוט ו"התסריטאי" של קשת. פרס מפעל חיים יוענק למפיקה טמירה ירדני.

באקדמיה לטלוויזיה עדכנו כי בשל העובדה שאף גוף שידור אינו מעוניין בשידור הטקס, הוא יועבר בשידור ישיר באחד מאתרי האינטרנט המובילים.

פורסם במקור ב"גלובס"

עוד ב"גלובס":