הישרדות VIP פרק 12
ד"ש לאושרי

עוד מועצת שבט, עוד הדחה מעולה. ההפיכה העממית בדאנג נמשכת, ואחרי שאושרי כהן גילה שהוא כבר לא מלך השכבה, נטלי דדון מצטרפת אליו למה שכפי הנראה יהיה המפגש המשעמם בתולדות האי. שעות של ויכוח חסר טעם על ערכים בין שני אנשים שמדברים ממש לאט? עדיף כבר לשמוע את הראל מויאל מקריא לקופים באי שירים מהמחברת הסודית.

הישרדות VIP פרק 12
אסטרטג. אילוסטרציה

אבל קצת לפני כן, טיניום ממשיכים במזימתם החשאית שנועדה לגרום לעזאם ולדאנג לחשוב שאין ביניהם ברית. בהתחשב בכך שמספרית לא אמורה להיות להם בעיה להדיח את עזאם, ושאחרי האיחוד גם ככה הברית שלהם תחשף תוך גג הדחה אחת, לא ברור בשביל מה הם צריכים את זה. כנראה שזו תאוותו הבלתי נשלטת של תורג'י למשחק. החיים הם במה, הישרדות היא אודישן. ותוך כדי ההשפלה המתמשכת של עזאם, הם גם עפים על עצמם שהם "עושים אסטרטגיה בנקי". כן. היינו מבקשים כרטיס לסרט שהם חיים בו, אבל זה אומר לראות סרט עם איתי תורג'מן.

בדו קרב על אי התקווה, האלמונית יוליה פלוטקין מתלבטת אם לנצח עבור אושרי או לא. מצד אחד, חברי דאנג יאכלו אותה בעודה בחיים, מצד שני, היא מרוויחה לעצמה עוד ברית אחרי האיחוד. האמת שהחלק היחידי המבאס בלהשאיר את אושרי זה שעכשיו ניתקע עם עוד נאומים צדקניים על כמה ניסים וירדנה חינכו אותו נכון, בורינג. בכלל, הפרק היה די רציני, ולא רק בגלל שאיתי שגב הפסיק סוף סוף עם הדאחקות (תודה, אלוהים), ועכשיו התגלה כדרמה קווין לחוצה כולל צווחות "אני פורש!" ליליות לצד נאומי התוכחה המעייפים של נטלי דדון. אגב, זה השלב להודות שציפינו מבחורה שאת מרבית הקריירה שלה בילתה בלרקוד בביקיני להיות קצת יותר זורמת.

הישרדות VIP פרק 12
מרבה תלתלים מרבה דאגות

אבל זה בסדר, אף אחד לא שם את האלמונית יוליה פלוטקין בפינה, והיא סוף סוף הולכת לחפש את פסלון החסינות בעזרת מפה (מה נקסט, ג'י.פי.אס?) שבטח שורבטה על ידי גיא זוארץ ונראתה ברורה למדי. למעשה, הדבר היחיד שיהיה יותר ברור מהמפה הזאת הוא שביל קטן של נרות שמוביל לפסלון, אבל פלוטקין עדיין מתקשה. מזל שיש את בוקי, שבמהלך חייו חיפש מטען חבלה או שניים מתחת לרכבו, ועוזר לה למצוא את הפסלון.

הישרדות VIP פרק 12
שנאפי שוקל לעבור לברית של עזאם

חברים, חסינות אישית על הפרק, והיא כולל ייצוב כדורים על מגש. הכי משימה למלצריות, ומה נראה לכם שהאלמונית יוליה פלוטקין עושה בין אודישן לאודישן? ברור שהיא לוקחת. כמובן שאיש לא לקח בחשבון את אימוני היוגה המפרכים של משה פרסטר שכוללים נעיצת מבט בנר במשך שעה, אבל מכיוון שפרסטר נשבע לעצמו לא לזכות בכלום במהלך חייו, גם הוא נופל בסוף.

בינתיים בטיניום: שלישיית הברית חוששת שעזאם לא יקנה את התרמית, ומקצינים את הריב המזויף ביניהם. כמובן שהסיכויים לכך שעזאם יחשוד במשהו זהים לאלו שהוא יכרות ברית עם שנאפי הקוף של אנה וביחד הם ינסחו מכתב תשובה לאריאל שרון שאגב, גם יענה.

הישרדות VIP פרק 12
הזקנה במסדרון בוכה

בטיניום, בוקי מודיע ליוליה פלוטקין שהוא בעצם כן לוקח את המכנסיים שלו לאי התקווה, ובכך חוסך מכולנו אסון תברואתי. האם בשלב הזה הוא כבר סיכם עם יוליה שהוא מקבל ממנה את הפסלון? לא ברור, אבל לאחר מועצת שבט מתישה שבה כולם באו בטענות ליוליה על כך שהיא לא נותנת להם להדיח אותה בשקט, הגיע אחד הרגעים הגדולים העונה. יוליה מעניקה לבוקי את פסלון החסינות, בוקי מזיל דמעה ומפליץ חרישית, נטלי דדון נשלחת אל בין זרועותיו של אושרי כהן באי התקווה, שבו היא רצויה בערך כמו אנסטסיה מיכאלי בליין ה"פאג" בזיזי. נכון, היה יותר נחמד אם זה היה איתי שגב, אבל עדיין מדובר במהלך ראוי להערכה שבגללו (תופים) האלמונית יוליה פלוטקין תיקרא מעכשיו רק יוליה פלוטקין. טא דאם!

ובפרק הבא: פרסטר מגדל ביצים.

 הציטוטים:

"יוליה קצת צעירה ולוקחת את המשחק נורא נורא קשה" (אושרי. לא, אתה)

"מצבי טוב בשבט, מצבי מעולה" (עזאם. אוהב את ריח הנפלאם על הבוקר)

"כל המשימות אני נופל ראשון, מי שהביא אותי לפה אידיוט" (בוקי, אולי משהו על הזקנה במסדרון?)

"זה הנאום שהוא תכנן להגיד אם הוא היה זוכה על בופור" (איתי שגב על אושרי. ראורררר)