גמר הישרדות - VIP - שגב זוכה (צילום: צ'ינו פפראצי)
שפר את הבדיחות לקראת הריאליטי הבא | צילום: צ'ינו פפראצי

חברים, גמר "הישרדות VIP" על הפרק. אני מתרגשת יותר מתמיר חג'ג' בפיצרייה. ותודו, היה די צפוי שאיתי שגב ינצח. אמנם הוא לא היה הפייבוריט הרשמי של המדור (בוקי ווי לאב יו), אבל נאחל לו ולאוריקי לבריאות ובכיף, בתקווה שבתכנית הריאליטי הבאה שאליה יגיע הוא יזכור שעם הומור גרוע באה אחריות גדולה. שגב הזכיר לנו שוב שב"הישרדות" הדבר היחיד שקובע הוא המשחק החברתי ושבריאליטי האנדרדוג תמיד מנצח. נקווה שבמקרה של ערוץ 10, הם יצליחו לשרוד גם במציאות.

לרכילויות הכי מעניינות - הצטרפו ל-mako בידור בפייסבוק

אבל חמש-שש שעות ובערך מאתיים פרומואים של "בוקרה פיל מישמיש" לפני רגע ההכרזה, עוד הזענו באופטימיות בבריכת הסולטן. כאילו, לא אני, תודה לאל, אבל נאלצתי לצפות בגמר דרך האפליקציה של ערוץ 10 לאייפון וזאת חוויה לא פחות נוראית.

כנהוג, על הבמה רקדו להם בשבטיות שלל לוליינים, בולעי אש, זורקי לפידים, אמני הקשה, מפריחי זיקוקים ומכווני לייזרים, שנתנו את התחושה הכללית של סירק דה סוליי ללא התקציב והכישרון. כשגיא זו-ארץ פרץ לבמה בהתלהבות השמורה להנחיית טקס מלכת היופי וקדם האירוויזיון, כבר היה ברור שזה הולך להיות מתיש.

אחד אחרי השני עלו על הבמה שלל מודחי עבר שאנחנו כבר לא זוכרים, כמו מייקל לואיס עם קביים (טוב, יצא הכי פדלאה מכל העסק), איריס בראון בלי הרפס והראל מויאל עם דיסק חדש. בוקי לבש חולצת תמיכה בערוץ, אושרי כהן גידל שפם ואנה כפי הנראה הגיעה היישר מחינה בבית משפחת תורג'מן, כי אין דרך אחרת להסביר את הכפתן המנצנץ שעטתה על עצמה.

גמר הישרדות - VIP - אנה ותורג'י (צילום: צ'ינו פפראצי)
תורג'י ואנה. היישר מחינה | צילום: צ'ינו פפראצי

מועצת הגמר המוקלטת מראש נועדה לרוב להחזיר קצת מהטינופת והמרמרת אל ליבם של השורדים לאחר שנה של ניתוק, אבל האמת שבעונה הנוכחית פשוט לא היה בה צורך. לאורך כל שידור העונה המשחק גלש עמוק אל תוך המציאות, כולל שלל טינופי פייסבוק של בוקי וראיונות אמוציונליים.

את ההיילייטס מהמועצה אפשר לספור על יד אחת: (1) אושרי טען ששגב לא עשה כלום במשחק ושגב ענה לו "הדחתי אותך פעמיים, מה, לא מספיק?"; (2) פרסטר מכנה את ענת אנדרואיד; (3) תורג'י טוען שהוא לא מבדיל בין ענת ואנה (נקווה שעכשיו כבר כן); (4) הסטירה של בוקי מהפרומואים מתגלה כסטירה שקרית; (5) הפרומו של צבי יחזקאלי שבו הוא מתחזה למוסלמי ונראה די חתיך.

מסתבר שרגשות הנחיתות שאיתם הגיעו חלק מהשורדים למשחק עדיין לא התפוגגו. כן נטלי דדון, הכוונה אלייך. היא חשה שהיא לא הגיעה עם תדמית איכותית, שזה נכון, רובנו לא מזהים אותה בבגדים. אבל ברצינות נטלי, לא התמודדת נגד יונית לוי ואיילת זורר, כולה תורג'י ואושרי, שני ילדי הכאפות מהשורה האחרונה של האוטובוס. צאי מזה, לפחות קיבלת תכנית בערוץ 24. למרבה המזל נתנו לנו להתייחד גם כמה דקות עם עזאם, אחד השורדים האהובים אי פעם, שסיפר ש"גם מגופו של תורג'י לא נדף קלווין קליין" ושהטכנולוגיה הגיעה לכפר מרר. ואנה הייתה אומרת – יופי, בקרוב יגיעו גם הביוב והחשמל.

גמר הישרדות - VIP - יוליה ונטלי (צילום: צ'ינו פפראצי)
יוליה ונטלי. לא מזהים אתכן בלי ביקיני מטונף | צילום: צ'ינו פפראצי

הדקות האחרונות הוקדשו – כצפוי - לבוקי, הוריקן אייזק של העונה, שהסכים למרות החשש הכבד לחייו לשבת ליד תורג'י. קריאות הבוז לתורג'י ומחיאות הכפיים לבוקי הזכירו לנו שוב ששני הכוכבים האמיתיים בכלל לא הגיעו לגמר. וזה בסדר, גם זה קורה. מיד לאחר מכן גם אנה מודחת מהשלישייה ומתנחמת באוטו ובתורג'י (לפחות עבור אחד מהם אין צורך ברישיון), יוליה מתגלה כפחות אלמונית משחשבנו וזוכה בחביבת העונה, שגב לוקח מיליון שקלים לפני מס וענת לוקחת מארז חגיגי של פיטנס פירות יער.

אז זהו, חברים, פרידה על הפרק. תודה לשורדים על עונה מצוינת, פלוס התנצלות בפני אלו שנעלבו מהמדור – הכל בצחוק, אל תהיו כאלה. ותודה לכם שקראתם והגבתם, נתראה ב"האח הגדול VIP".

ביוש 3>

גמר הישרדות - VIP - בוקי נאה (צילום: צ'ינו פפראצי)
בוקי. בנינו על סטירה יותר רצינית | צילום: צ'ינו פפראצי