ארבל בחצר (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
דהרי ארבל, דהרי לך לגמר! | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת
אוקיי, אז מסתבר שארבל היא הסוס השחור של העונה. שורדת הדחה אחר הדחה, עושה גלגלונים כל הדרך אל הגמר בלי שאנחנו יכולים למנות ולו תכונת אופי אחת שלה. כמובן שהישארותה של ארבל בבית מעניינת יותר מהדחתו של מייקל (שאפילו קורין לבשה לבן כאות הזדהות איתו או, לחילופין, כמחווה לטמפון). כי בואו נודה - גם אם מייקל היה נשאר בבית הוא היה מצליח לייבש את משולש האהבה המדהים עם אסתי וברק שכולל את כל אותיות הלהט"ב. זה היה יכול להיות הרומן הכי הארדקור שהיה אי פעם בבית האח, כזה שהתקיים בעיקר בראשו של ברק ושגרם לנו כל הזמן לשבור את הראש ב"רגע, הוא גיי?" "היא לסבית?" "הוא לא עבר ניתוח?" "הוא בכלל סטרייט?", קידמה נפלאה ומשוגעת.

מייקל, ברק ואסתי בחדר השינה  (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
Gays of our lives | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת
אני מוכרחה להודות שהקנאה שהפגין ברק גרמה לי להתחיל לחבב אותו. עד עכשיו הוא בעיקר הזכיר לי את ג'אפר מ"אלאדין" (פלוס כל נבל דיסני אחר), אבל לאחרונה הפך לאנושי וחביב ופגיע. ואפשר להבין אותו, חודשיים הוא מלטף את מייקל ופתאום מגיעה איזו אסתי לי ומרגישה שבגלל שהיא הגדילה חזה ומייקל הקטין חזה הם נשמות תאומות. אבל העניין זה שמייקל, שלספור את השערות שצמחו לו מההורמונים מעניין אותו יותר מהריליישנשיפ עם אסתי וברק גם יחד,  הוא פשוט אדם משעמם שנקלע לתוך סיפור מעניין. ואסתי לי? בינתיים היא סתם קצת משונה, מישהי שתידבק אליך במדורה במידברן ותגנח לך לאוזן שהיא מתה על צלקות. ועכשיו, מאחר והיא חייבת לשמור על המומנטום, אין לה ברירה אלא להיכנס למערכת יחסים עם אור או, לחילופין, לפתות את תני. נעקוב בדריכות.

ועוד מאירועי הפרק: מסתבר שהצופים השתוללו קצת עם מחוות לדיירים, וביומיים האחרונים עלו לאוויר עשרה מסוקים, רחפן, כדור פורח, צפלין, יונת דואר ועפיפון. האח החליט לעשות בר רפאלי ולסגור את המרחב האווירי, מה שאומר שאין טעם לנסות להצניח חבילות סיוע לארבל.

אור ופלורי מתארגנות לקראת השידור (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
פינת כל האמת עם סכין בגב | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת
פלורי קיבלה די הרבה זמן מסך ולא ברור לה, היא עזבה לפני שנה, מוב און. ומה מתברר? שברגעי ההתלבטות של פלורי אם ללכת או לא, כולם ניסו לשכנע אותה להישאר עם משפטים כמו "טוב אז תלכי", "אני אעזור לך לארוז" ו"אני מבינה אותך לגמרי". הגדילה במיוחד אור, שעשתה לה פינת "כל האמת וסכין בגב", ועודדה אותה לצאת למרות שפלורי, ללא צל של ספק, רצתה שישכנעו אותה להישאר. לך תסמוך על מכשפות. כמעט ואף אחד לא בא להיפרד ממנה ביציאה, ונדמה שרק אסתי לי קצת מצטערת, לכו תדעו, אולי גם עליה היא בנתה.

והנה היא, פינת כל האמת בפרצוף שנפתחת בשיימינג השבועי הקבוע על אור, שהחליטה שאיננה מעוניינת לקחת בו חלק יותר. זה אמנם עולה לדיירים אלף שקלים, כלומר בערך שליש מתקציב מותרות, אבל מה זה שבוע בלי חלבונים לעומת עוד נאום פמיניסטי של אור? אגב, החלקת השיער שלה זה הכי משטור פאלוצנטרי הנכנע להגמוניה ולהסגברה הפטריאכלית. כמובן שאני בעד כל הדברים החשובים שאור אומרת, בגלל זה מאוד קשה לי עם העובדה שאני לא מחבבת אותה כאדם. בשי חי, לעומת זאת, אני עדיין מאוהבת. ואני לא לבד. מלהיות מבודד ושנוא הוא הפך למרכז החברתי השוקק של הבית. האם זה בגלל שהדיירים יודעים שהוא אהוב בחוץ, או שהם באמת מחבבים אותו?

תניה ושי חי בחצר (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
הלב החברתי של הבית | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת
וכן, בפינה הוא יכל לוותר על "החיוך הלא אטרקטיבי שלה" ושאר מחמאות, אבל כרגיל, היה רהוט וסוחף וגם כינה את תני "אהבת חיי" (אימוג'י סמיילי לבבות בעיניים), מה שגרם לי לדמיין את הצעת הנישואין בגמר ולפרכס בהתרגשות. המועמד השני שלו היה מייקי שהחליט שנמאס לו לשתוק (תודה באמת, אחרי שישים יום), ואז צעק על שי חי באופן לא אופייני לו והזכיר לו שהביאו לו לבית את תני, בעוד למייקל אין אף אחד. סליחה? בפעם האחרונה שבדקנו רבו עליך הומו ולסבית.

דודו בחצר (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
יצאה לו הפלורי | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת
ואז התרחש ריב על רקע שקשוקה. לא ברור למה, אבל לדודו יצאה הפלורי, לדיירים עפה ביצה על השיער ורינת החדשה כונתה "פדופילית" ו"נערת ליווי" (ולאחר מכן קיבלה התנצלות, אבל רק על ה"פדופילית"). אגב, יכול להיות שהצהרות האהבה של עמרי לקסניה נובעות רק מהפחד שרינת תמשש אותו? אפשר להבין אותו, למרות שברור לגמרי שיש יותר סיכוי לרומן בין רינת לאח החורג בסיום העונה. רומן שאותו, כמובן, נעודד. עד אז, בואו נודה שרינת מצטיירת כדמות כיפית למדי. לא כיפית כמו שאיציק כרסנטי היה אמור להיות אבל חכו, עוד עונה ארוכה לפנינו.

אז מה אתם אומרים על הפוני של תניה? ומי יגן על אור בפינת כל האמת בפרצוף הבאה? ואם שי חי, תניה, ברק, דודו ואור יגיעו לגמר, מה הסיכויים שארבל לוקחת?

נאמר:

"היא אישה לא בגיל אידיאלי" (רינת. לא, את)

"מייקל תדבר, עם ישראל רוצה לשמוע אותך" (דודו. ובכן, פחות)

"תעלה על המטאטא שלה ותעוף מהחצר היישר אל תוך שמי הלילה" (שי חי. ובכן, פחות)

"החלטתי לפני שבועיים להיות יותר אדיש בבית הזה" (מייקל. שבועיים, שישים יום, מי סופר)

"זה ככה קשר של חוטף ונחטף" (תני, מאשימה את מייקל בתסמונת שטוקהולם ועל הדרך ממחישה את המושג הפסיכולוגי "השלכה")

"אז עף רוטב באויר, מאיפה באנו, מהקיבוץ?" (דודו. לא חשדנו)

"שתעוף הנערת ליווי הזאת" (דודו לרינת. החמיא עם ה"נערה")

"אבא, נישקתי דוגמנית בפה" (דודו. וגם את שי חי!)

"היה לך חזה גדול?" (הפיק אפ ליין של אסתי לי)