אורטל בן דיין והצל (צילום: אמיר מאירי)
עכשיו דממה, אורטל על הבמה | צילום: אמיר מאירי
5. המתסכל: לאף אחד אין כוח לדמוקרטיה

זה לא היה שבוע קל לנשים עם שיער שחור קצר. ח"כ חנין זועבי סולקה מסניף של ארומה. הסיבה: היא בוגדת(?). אם האנשים החמודים בארומה כל כך רוצים להעניש את חברת הכנסת, הם היו צריכים לפתוח לה שולחן ולהציע לה בורקס פינוקים וכוס ענקית של אייס ארומה, שתבטיח שהיא לא תוכל לצאת מהבית שבוע עקב הרעלת לקטוז. במקום זה עשו לה טובה. מי אמר שאין תקווה לשלום?

במקום אחר, שמח כמעט כמו לרדת על סנדוויץ' חלומי בארומה ואדי ערה, החליט יואב ("הצל") אליאסי לפרסם תמונה של אורטל בן דיין ולכנות אותה אשפה. עכשיו דממה, הצל על הבמה. הצל טוען שאורטל בן דיין היא אשפה, כי היא קראה לחיילי צה"ל נאצים. אב"ד לא קראה לחיילי צה"ל נאצים. האם לפי ההיגיון הזה אב"ד היא לא אשפה? מה ההיפך מאשפה? אם זועבי גורשה בגלל דעותיה, אב"ד הותקפה בגלל דעות שהמציאו לה. ההיגיון האבולציוני אומר שעוד אלפי שנים ניוולד בלי לשון, כדי להבטיח שלא נוכל להשמיע את הדעות שלנו ולבלבל את כולם. שבוע מתסכל עבור כל מי שרוצה שיקשיבו לו.

לין לב (צילום: אמיר מאירי)
בארבי ואנושית | צילום: אמיר מאירי
4. הצפוי: הברבי האנושית סבלה מהפרעות אכילה

 לין לב, הבחורה מהעונה האחרונה של "היפה והחנון" שנראית כמו ברבי, החליטה לעבור ניתוחים פלסטים כדי להיראות כמו ברבי. היידי מונטאג התקשרה לבקש את שנת 2010 שלה בחזרה. רק אמביציה בלונדינית אמיתית תגרום לך לשייף את האף (אחד מההליכים הכירוגים היותר מסתוריים בעיניי), להגדיל את החזה ולהוריד נקודת חן. למה? כי אפשר ומתנות לוקחים.

לב מספרת שההחלטה לעבור את הניתוחים הגיעה לאחר שהשתקמה מאנורקסיה והחליטה שהיא מעוניינת בשינוי. במילים אחרות מדובר בתמרור אזהרה בגודל של גאנה. תחושה עמומה של בחורה שלא אוהבת את הגוף שלה, וכנראה גם לא תאהב. אם מדובר בצעד שיווקי, וכנראה שמדובר בצעד שיווקי, לא ברור על מי הוא עובד. האם יש כזה דבר בארבי אנושית? ואם כן, איך אפשר להמנע מלהפוך לאחת כזאת, כי זה נשמע די מעפן?

עבריין דוגמן
עם היפות שלי בכלא
3. הלוהט: פושע הויראלי

שבוע שכולם מדברים על הפושע החתיך. דעות בעד ונגד, לייקים בפייסבוק, אישה זועמת ואפילו נסיונות לגייס כסף כדי לחזור למוטב. כל כך הרבה דעות, שמישהו שכח לומר את האמת: הפושע החתיך לא כזה חתיך ובתכלס, העובדה שהוא פושע לא באמת מזיקה לסקס אפיל שלו. זה לא שאנחנו רגילות להסתובב עם בחורים עם עיניים חודרות, עצמות לחיים מושלמות ושפתיים מלאות, אבל בשורה התחתונה הבחור נראה כמו עוד ניצב בסרט של דייוויד קרוננברג. הפושע החתיך לא חתיך למרות שהוא פושע, אלא מכיוון שהוא פושע.

הרי אם מנטרלים שנייה עצמות הלחיים האלו (וזה קשה, מדובר בעצמות לחיים ששירים צריכים להכתב עבורן ואמנים לסתת בדמותן), נשארים עם בחור מקועקע וגדול. יש לא מעט בחורים עם עיניים כחולות, אבל לא כולם נועצים מבט כועס במצלמה בצילום המאסר שלהם. פנטזית הבאד בוי שצריך לשקם (רק תתרמו כסף! אמא שלו הבטיחה שהוא בדרך החוצה! בוא נתכרבל!) משחקת חלק לא פחות חשוב מהמראה של הבחור. עכשיו תנו קצת לרייר בשקט ולהרגיש צדיקות.

עם היפות שלי באושוויץ (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק "עם היפות שלי באושוויץ")
הנצח הוא רק אפר ואבק | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק "עם היפות שלי באושוויץ"
2. החינוכי: "עם היפות שלי באושוויץ"  תוהה אם הזהו האדם

אין כמו הפעם הראשונה באושוויץ: הבכי, הכאב, ההבנה לאן הרוע האנושי יכול להגיע. אין כמו הפעם הראשונה באושוויץ: הסלפיז, ההזדמנות לעשות סקס בבית מלון, ההבנה לאן הטמטום האנושי יכול להגיע. עמוד פייסבוק חדש בשם "עם היפות שלי באושוויץ" שמתעד תמונות מביכות ממשלחות לפולין, הצליח לעורר לא מעט מהומה. כנראה שאנשים העדיפו לעצום עיניים, לשלוח את הילדים שלהם להביא כמה פאקטים מהדיוטי ועל הדרך ללמוד דבר או שניים בהיסטוריה.

הבעיה היא שההיסטוריה היא לא דבר אובייקטיבי, היא נלמדת כפי שמעבירים אותה ובמדינה בה השואה מולאמת ומשמשת יותר כקלף מיקוח בידי הממשלה, לא פלא שאושוויץ היא כלי גם עבור אותם בני נוער. בשביל ביבי היא כלי מול איראן והפלסטינים, בשביל מתבגרים בתיכון היא כלי לקבל לייקים בפייסבוק. יפה התנסחה מנהלת העמוד כשאמרה שקשה להאשים את הצעירים במצב הזה, אי אפשר לגדל ילדים לקלישאות ולצפות מהם להפגין חשיבה עצמאית. למרות האופטימיות, התגובות לעמוד מוכיחות שעוד דרך ארוכה לפנינו. בינתיים המנהלת של "עם היפות שלי" החליטה לפרוש. בלכתה ציוותה לנו את הסקפטיות.

מיילי סיירוס חושפת (צילום: Terry Richardson)
דווקא גדלה ילדה בריאה | צילום: Terry Richardson
1. המטורף: ג'ואן ריברס נגד מיילי סיירוס

מזל טוב לג'ואן ריברס. את עכשיו, באופן רשמי, האישה הכי מטורפת בהוליווד. הסופרת ריברס כתבה ספר חדש בו היא מאיימת לחשוף את כל הסודות של מאחורי הקלעים של התעשייה ההוליוודית. השיא: רמז שמיילי סיירוס שכבה עם אבא שלה, כאילו באמת קיימת אישה שתעדיף את בילי ריי סיירוס על ליאם המסוורת'. תהילה, גילוי עריות, אונס וסקס בגיל צעיר? אם ריברס צודקת מגיע לה מינימום פוליצר.

ג'ואן ריברס עשתה קריירה מלהגיד שטויות, שזה בערך החלום של כל מי שאי פעם השתתף ב"אח הגדול". בזמן שרוב הוליווד נשמעת כמו קומוניקט כתוב היטב, ג'ואן ריברס מזכירה שרוב האנשים חושבים מחשבות די נוראיות, ושנורת' ווסט היא לא בדיוק הדוגמנית הבאה של גרבר. לא סתם נטפלה ריברס לסיירוס. בין השתיים מפרידות כמעט 60 שנה אבל שתיהן עשו קריירה מגישת ה"לא שמה זין". אמנם בשני המקרים הגישה היא חלק מפרפורמנס מסונתז היטב, אבל לפחות היא פחות משעממת מהקטע המצטדק של אנג'לינה ג'ולי או גווינת' פאלטרו. 

>> אייכמן, דרייפוס ואביבית בר זוהר