מקלדת אימוג'י
שמש היא שם קוד לקיץ
5. המביך: משטרת ישראל לומדת מה זה אימוג'י

השבוע התפרסם ששוטרי משטרת ישראל פיענחו מספר עסקאות סמים, אותן ניסו העבריינים להסתיר באמצעות שימוש בשפת סתרים. או במילים אחרת: סלנג וקצת אימוג'י.  ההצהרה על המבצע המשטרתי המתוחכם קצת מופרכת. אחרי הכל משטרת ישראל עשתה בסך הכל את מה שכל אדם עם חיבור לאינטרנט היה מסוגל לעשות. רוצים הוכחה? לפי אותה "שפת סתרים", "סמיילי" הוא כינוי לסם ממריץ, "פלאטות" הן טעויות בספירת הכסף ו"ירוקים" הם דולרים. יכלתם לחשוב על זה לבד? כנראה. אבל למה להתקטנן כשאפשר להוציא הצהרה מפוצצת לעיתונות.

כעזרה למאמץ המלחמתי, הנה עוד כמה טיפים מאיתנו: "קוק" זה קיצור לסם הידוע "קוקאין", "חום" זה בעצם חשיש, במקומות מסוימים מתייחסים ל-MDMA כ"מולי" (אנחנו מעדיפים אמדי) וקיים חשש אמיתי ש"בראון שוגר" של הרולינג סטונס בכלל מדבר על הרואין. רכילות של לפני 40 שנה, אבל אף פעם לא מאוחר מדי כשמדובר במשטרת ישראל. בכלל, אם מישהו במשטרה באמת רוצה לצאת גאון, נראה אותו מפענח שיחה של בנות 12 טיפוסיות. 

אנדרו גארפילד
גם לחתיכים יש ספקות
4. הצפוי: ספיידרמן היה אנטישמי. סתם סתם

ספיידרמן יהודי. ההוכחה: הוא נוירוטי. כך לפחות טוען אנדרו גארפילד, השחקן שמגלם אותו. לפי ההיגיון הזה גארפילד הוא איטלקי שכן שם משפחתו זהה לשמו הפרטי של גארפילד, החתול חובב הלזניות.

כדי שלא תחשדו שגארפילד הוא חלילה גזען, דואג השחקן לציין שהוא בעצמו חצי יהודי מה שמסביר את היותו מלא ספקות. עוד דעה קדומה משומשת שמעולם לא הוכחה מדעית. מישהו צריך לספר לשחקן שאם יש סטראוטיפ יהודי חזק יותר מהנטייה לנוירוזות וחרדות, הוא היהודי מלא השנאה עצמית. מהבחינה הזו ניתן להכתיר את גארפילד כיהודי לחלוטין.

למרות זאת, יש משהו מרענן בשחקן צעיר שלא שומר על הפה שלו. גארפילד אומר את מה שכולם חושבים ואפילו לא בכעס. כנראה שכל כך השתעממנו מראיונות מהונדסים עם כוכבים מהונדסים שאנחנו פשוט כמהים לאדם רגיל, ומה יותר רגיל מכמה דעות קדומות? חוץ מזה, כנוירוטים בעצמנו, נשמח לחלוק עם גארפילד חרדה או שתיים.

הורים הכי צעירים
מתי יוכתר התינוק הצעיר בעולם?
3. הטראשי: ההורים הצעירים בעולם

זוג ילדים בריטים הצליחו לשבור שיא כשהפכו לזוג ההורים הצעיר ביותר בעולם. בני הזוג, שסך הגילאים שלהם מגיע ל-25, לקחו את השיא היישר מידיהם של זוג ילדים בריטי אחר שסך גילאיהם בטח הגיע ל-25 וחצי. מזל שיש ילדות הרות בעולם, אחרת ב"סאן" היו נאלצים להסתפק רק בציצים.

מה יש בבריטניה שגורם לכל כך הרבה ילדים למהר לקיים יחסי מין, ואם אפשר, בלי קונדום? האם הם לא שמעו על כך שבמרחק לא גדול מהם יש מוזיקה טובה? טלוויזה מצוינת? אנשים אדיבים (שלא חייבים לשכב איתם)? ואולי הגיע הזמן להפסיק להתייחס לעיבור כ"שיא"? סך הכל מדובר בפעולה די פשוטה, כך מספרים. אם יש משהו שילדים אוהבים זה לשבור שיאים. אפשר לשער שאיפשהו באנגליה יושבת עכשיו ילדה קטנה, מסתכלת על התחתונים שלה ומחכה "להפוך לאישה" מהר, כדי שתוכל היא להפוך לאמא הצעירה בעולם.

אור דניאל ודור דמרי פפראצי (צילום: צ'ינו פפראצי)
שוב אנחנו פוטוגנים | צילום: צ'ינו פפראצי
2. המדאיג: שמועות על הפרידה של אור ודור

זה סיפור יפה על בחור חטוב שנכנס לוילה בריאליטי הגדול בישראל, אחרי שפחות הצליח בריאליטי אחר. הבחור החטוב פוגש בחורה חטובה. השניים מתאהבים, אבל הצופים קצת פחות, כך שהבחורה נאלצת לעזוב את הבית. היא מחכה לו בחוץ אפילו שהיא, בכל זאת, דוגמנית מבוקשת. מפה לשם הגולש משיג את הבחורה, הבחורה מצטלמת בעירום חלקי וכולם מאושרים. "היומן" על ספידים, גרסת השמות המתחרזים.

אך כמו בכל סיפור טוב, גם בזה של אור ודור יש משברים, והשמועות מדברות על כך שהקריירה של אור מרחיקה אותה פיזית - ולכן גם רגשית מדור. אנחנו קוראים לדור ולאור לא לוותר ולשמור על האהבה שלהם. זה ג'ונגל שם בחוץ ואתם יפים ועדינים מדי מכדי להתמודד איתו. בעידן האינסטגרם פוטוגניות היא ערך עליון בזוגיות לא פחות משטויות כמו אהבה, נתינה ומין. טיפ לדור: שמענו שחזרות דרמטיות בשדות תעופה בדרך כלל עובדות בסרטים רומנטיים. לך על זה.

מד מן עונה 7 (צילום: Jordin Althaus/AMC)
הצלחתי לעניין ואפילו לא יצא לי מזה סקס | צילום: Jordin Althaus/AMC
1. המרגש: מד מן פותחת עונה

ראיתם את הפרק הראשון בעונה החדשה של "מד מן"? ב-45 דקות הספקנו לקבל אינפורמציה על בערך כל דמות שאהבנו. ג'ואן מנסה לכפר על הטעויות של כולם ועושה כמה בעצמה, פגי קורסת מעומס של עבודה, מייגן מתחזקת קריירה מצליחה כשחקנית ופיט ממשיך להקריח, והפעם הוא גם התאים לזה חולצה הקשורה בכתפיים. לא ברור איך נעדר מחייו עד כה האקססוסרי שכה הולם אותו. אז כולם כמעט כבר שם, חוץ מאחת, בטי, אבל מי באמת זוכר.

עם כל עלילות המשנה המעולות האלו, קשה להבין למה "מד מן" תמיד תהיה "הסדרה של דון דרייפר". דרייפר אמנם הוא אחת מהדמויות המרתקות ביותר בטלוויזיה של העשור האחרון, אבל כרגע הוא בעיקר גבר בחליפה שמתחיל עם כוכבות עבר מהניינטיז. איש עסקים נאה שכבר ברור עם מי הוא הולך להתחיל עוד לפני שהוא התיישב על המטוס. את מנעד הרגשות שהוא מפגין בפרק אחת עוברת פגי בחצי דקה. ולה אין בכלל חיי מין.

 >> מה הבעיה האמיתית של החנונים?