התכנית

ספיישל סיום עונה של "הלילה עם גבי גזית", שמצולם בלייב ובחוץ, או כפי שמסביר המנחה – "ננהג כעשירי הארץ: נשכור אולם, נעשה משהו אחר". איך זה באמת נראה? מסכת בדשא של רחבת חדר האוכל בקיבוץ. גבי גזית מתפאר (שזה הכי קרוב שנגיע ללהזכיר פה את מני פאר ז"ל) בתכנית המיוחדת שתארח דמויות מפתח מהעונות האחרונות של התכנית.

האורחים

אסי ויעל דיין [אסי מספר לגבי בהתלהבות שהוא בדרך לעוד סרט, ש"רק מהשם שלו אני בטוח שיבואו – שמיכה חשמלית ושמה משה" (שיצא ב-1995)], נתיבה בן יהודה (שאקט עזיבת הריאיון הקודם שלה באותה תכנית ב-1992 הוזכר לא פעם במהלך הערב ואולי הוא שהיווה את ההשראה לרונית אלקבץ ז"ל לעזוב את הריאון ההוא השנה), להקת תיסלם (שהתפרקה ב-1983) הגיעה להופעת איחוד חגיגית, ח"כ תאופיק זיאד, ח"כ הרב יוסף בא-גד (אם תרצו, סוג של אורן חזן ואחמד טיבי של אז, ברמת הכותרות והשערוריות), גידי גוב ושמואל וילוז'ני. ובשביל הטיקט חברתי-חינוכי, ואולי לתת צידוק לכל העיסוק הצהוב של גזית בחייהם הפרטיים של אורחיו המכובדים וניסיונותיו למשוך אותם בלשון, הביאו את מיכל עבאדי - נרקומנית ודוגמנית לשעבר, תמרה - עולה חדשה מבוסניה, וישראלה מורגס - עולה חדשה מאתיופיה.

אין תמונה
המלאכיות של גבי

הטור הקודם של "האחרונה בבידור": באיזו שנה מיכל זוארץ חגגה עם ננסי ברנדס? 

בחירות אופנתיות

יעל דיין, שהיא ללא ספק אצולה מקומית ומכובדת, אלגנטית ושיקית בשחור ולבן עם חצאית מעל הברכיים שכיום אף חברת כנסת לא הייתה מצליחה להעביר בהופעה פומבית בלי לחטוף. יזהר אשדות בגופיית רשת ומעליה חולצת כפתורים פתוחה מסאטן כמובן (לוק אייטיז טוב), דני בסן בטי-שירט שחורה סגורה ממנה פורצים תלתלים שחורים צפופים, נתיבה בן יהודה נראית כמו פרזנטורית בוגרת של אתא או סתם היפסטרית עם תסמונת פרוגריה. וילוז'ני מגיע ומתגאה שהלך על מוקסינים בלי גרביים ומספר ככה על הדרך שזה מסריח קיבינימט. בקרב הגברים אותרו שלוש תספורות אוחנה (עוד אופנת אייטיז חזקה), אצל כולם ניכר היעדר מוצרי שיער משלימים כגון ג'לים/מוסים, והדבר הכי חזק שבלט הוא שכולם נוטפי זיעה, מבריקים משומן פנים ונטולי איפור. כנראה שזה המחיר של צילום חוץ בשיא הקיץ בשילוב עם פנסי התאורה.

אסי דיין, שהיה האורח הראשון, שאל כל אורח שנכנס אם יש לו דיאודורנט. הרבה מהאורחים נראים כמי שדבקו באופנת הנורמקור (בזמן אמת ניינטיזי, לא של השגשוג ב-2014), וגידי גוב נראה כמו לסבית צעירה ונאה עם משקפיים עגולים מושלמים. הקהל התהדר בצבעי פסטל משגעים, פסים והפריט שעושה קאמבק כבר תקופה ארוכה – אוברול. האקססורי הלוהט של הערב – סיגריות. חוץ מהמנחה כולם פשוט עישנו בכיף שלהם כאילו זו פינת העישון של בית האח הגדול. (לא עישנו בשידורים טלוויזיוניים מאז המיד-ניינטיז בערך. זה מת יחד עם רבין, אגב)

אין תמונה
המבט שלך כמו אש קרה

אין תמונה
אני עוזבת את הריאיון. אוי רגע שכחתי את התיק שלי, זהו, ביי אני הולכת

תרבות דיבור ותקינות פוליטית

נתיבה בן יהודה נכנסת לאולפן עם התיק, וכנראה שיש לה שם סחוג, למה שהיא חריפה אש. מיד עם כניסתה היא מספרת איך גזית התחנן שתגיע שוב לאולפן, מתחשבנת איתו על הריאיון הקודם שעזבה, מאשימה אותו בשקרים ותחמנות, פותחת את נושא גילוי העריות שהיה או לא היה בין דן בן אמוץ ואימו (הרבה לפני שהכרנו את הצמד ציפורה ודודו אהרון), תוקפת את האורגיה התקשורתית סביב הנושא בזמנו ומבקרת את סגנון ההנחיה וההגשה של גזית ללא הרף. היא גם מספרת בענווה שההשכלה המשפטית שלה היא מ"פרקליטי אל איי" (1986-1994).

עם אסי דיין, גזית אפילו לא צריך להתאמץ בשביל לחלץ פיקנטריה כי אסי עושה את כל העבודה בשבילו ומדבר חופשי על סמים, מרשמים פסיכיאטריים, שתייה וסקס. הקללות נזרקות חופשי לאוויר ואף מקבלות ייצוג בכתוביות לטובת מי שאינו שומע (מניאק, אידיוט, בן זונה). על ההתבטאויות של הרב בא-גד מול תופיק זיאד, ח"כ מטעם חד"ש, אין לי חשק להתעכב מאחר והן מדכאות, אבל הנה ציטוט מייצג: "יש לכם 21 מדינות, תעברו לשם, זה לא גירוש". כשזיאד מגיב על רעיון הטרנספר מרצון הוא אומר "הוא מתחת לכל רמה, הוא מתחת לכל תחת". עוד מפגן רגישות נרשם כשבא-גד מצביע על האורחת מיכל עבאדי שהגיעה בזמן חופשה מנווה תרצה ומסביר איך החיים שלה נגמרו וכמה הנוער היום מושחת ומקולקל וכיצד להקת תיסלם וגידי גוב הורסים את העם עם מסרי הרוקנרול הבועטים שלהם. הוא גם טורח לכסות את אזניו במהלך ההופעות וזועק "טינופת". חברי להקת תיסלם כבר קראו להסתלקותו בשלב הזה, ובכלל, מעניין לראות כיצד בא-גד, דמות הדתי המטורלל היה האאוטסיידר המוקצה ואיך שגלגל מסתובב לו מה שנקרא.

אין תמונה
נערי הפוסטר לדו קיום. כובע הנ3נ3ים ברקע אגב, הוא של יאיר ניצני

אין תמונה
לה לה לה לה לה לא שומע את התועבה

קולות מן העבר

הרב בא-גד עושה דורין אטיאס ליעל דיין: "חשבתי שצ'יצ'ולינה חזרה לאיטליה" (הכוכבת עוררה בארץ סערה בביקורה ב-1987)

הרב בא-גד מחובר למציאות: "הנערים שחינכתי הקימו משפחות, מאושרים, אין אצלם לוקחי סמים, אין פסיכופטים, אין בבתי הסוהר"

כנות כואבת בחסות גידי גוב: "יש לי תקליט שאני צריך להפיץ אותו ודן שילון אין"

נתיבה בן יהודה מתבאסת מהריבים הפוליטיים, ועל המקום קובעת עוד סלנג עברי: "עשו לנו כנסת מהמסיבה הזו"

מי איתנו היום

אסי דיין נפטר לפני כמעט שנתיים.

יעל דיין לצערנו כבר לא בתפקיד ציבורי ,ומכאן נשלח לה רק איחולי בריאות.

נתיבה בן יהודה הלכה לעולמה ב-2011.

תופיק זיאד נהרג בתאונת דרכים בגיל 65.

הרב יוסף בא-גד ריצה שישה חודשי עבודות שירות לאחר שהואשם בעבירות של זיוף בנסיבות מחמירות ובניסיון לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

גידי גוב הוא הפרזנטור של בזק ויוצא למסעות קולינריים עם אהרוני בין היתר ונצפה לאחרונה בלוק הזה

גבי גזית משדר תכנית רדיו והוא הקול של חברת לבנת פורן.

הערוץ הראשון כפי שאנחנו מכירים ואוהבים אותו כרגע עוד איתנו, אך צפוי ללכת לעולמו בקרוב.

אז מה השנה?