Don't judge! I haven't had sushi in months!! ��

A photo posted by Bar Refaeli (@barrefaeli) on

רגע, הצהרת על הסושי הזה?

מה יותר גרוע מלאכול סושי בהריון? להוסיף לו טריאקי, זה כל כך צ'יפי. וברצינות,  יכול להיות שבר רפאלי אוכלת סושי בהריון? אבל אולי זה סושי צמחוני? ואולי זה הסושי ההוא של ההריוניות? ואולי היא רק החזיקה את המגש? ורגע, אולי זה פשוט לא עניינכם מה היא אוכלת בין אם היא בהריון או לא? שצף התגובות הזועמות לתמונה שהעלתה באינסטגרם, יצר את הרושם שרפאלי  לא הצטלמה עם מגש סושי אלא עם מסרגה, וכללו פנינים כמו "הילדה שלך תצא עיוורת" ושאר תיאורי מומים. אפשר להסוות את זה בדאגה לעובר (כאילו לא כל הריונית מודעת לנושא וכאילו אין מליוני יפניות שאוכלות סושי לכל אורך ההריונות שלהן), אבל בסופו של דבר זאת סתם עוד דרך, כמו אלפי אחרות, למשטר נשים.

ה-CDC האמריקאי עשה את זה בשבוע שעבר עם המלצה לנשים "פעילות מינית בגיל הפוריות" להימנע מצריכת אלכוהול, סתם למקרה שיכנסו להריון לא מתוכנן ואז יצא ששתו אלכוהול במשך כמה שבועות עד שגילו עליו. כצפוי, ההמלצה הפטרונית עוררה לא מעט זעם, בעיקר כי יצרה את הרושם שנשים לא יכולות לצרוך אלכוהול באופן בטוח, כאילו תפקידן היחידי הוא להביא ילדים וכאילו הן לא מסוגלות לעשות את הבחירות שלהן באופן אחראי ומושכל. כמובן שמאז הם התנצלו וטענו שהובנו לא נכון, וברור שיש גם הבדל בין המרכז לבקרת מחלות האמריקאי ובין המגיב אלמוג עמרני באינסטגרם של בר רפאלי, אבל העיקרון דומה – ברגע שהפכת לאם או שאת סתם בדרך לשם, זה סבבה להעביר עלייך ביקורת, להזהיר, לנזוף וכל אמצעי אחר שמפקיע ממך את השליטה בגופך.

 כמובן שהתקרית הסושי היא רק הקדמה כואבת לתופעה שהיא מנת חלקה של כל אם בישראל, אבל הולכת להיות חמורה פי כמה במקרה של בר – אנשים נודניקים. ברוכה הבאה לעולם שבו כולם רופאים, אחיות, יועצות הנקה ואדריכליות מנשאים. הסושי זה עוד כלום, תיכף יגיעו גם הקרציות של "את בטוחה שהיא נושמת שם במנשא?" והלהיט האהוב על קופאיות וקשישות אקראיות – "מה עם גרביים?". אז תהיי חזקה, בר, תנשמי עמוק ותתעלמי. כוס יין יכולה לעזור, אבל תעשי טובה, אל תצטלמי איתה ותעלי לאינסטגרם.

וואטסאפ
בקרוב בכלא!

נתראה בבית המשפט!

מסתבר שלפי איזו פסיקה חדשה, מנהלי קבוצות וואטסאפ יהיו אחראים משפטית לכל הנאמר בה. ואי אפשר שלא לתהות – למה מה קרה? כל אחד שמנהל שבע קבוצות וואטסאפ שונות (פלוס מינוס) יודע שעם כח גדול באה אחריות גדולה. הרי אדם לא מגיע למעמד של מנהל קבוצת וואטסאפ בלי שיש לו כמה סודות קריטיים ונפיצים (אלא אם כן זאת הקבוצה של הגן שמוקמת משיקולים פרקטיים, אבל כל תתי הקבוצות שיוצאות ממנה מבוססות על תלונות וריכולים). את הסודות האלו אנחנו מוכרחים לחלוק באופן דיסקרטי, ומה טבעי יותר מאשר להשתמש באפליקציה ששייכת לפייסבוק ויכולה להרוס את חיינו במחי דליפה? אבל מכאן ועד לגלות שאתה זה שאחראי גם על החרא של יתר החברים בקבוצה? לא יקום ולא יהיה. ברור שיום אחד פרוטוקולי הוואטסאפ יצאו לעולם, ושזה יהיה יותר גרוע מוויקיליקס וסנודן כי לא נוכל להאשים גופים זדוניים בהכל, אלא רק את עצמנו והאופי המחורבן שלנו. אבל כשזה יקרה, האשמה תהיה קולקטיבית. אנחנו, מנהלי הקבוצות לא נהיה השעירים לעזאזל, לא נעמוד עם הגב לקיר. ידעו כל חברי הקבוצות בניהולי שאם אני נופלת (וזאת תהיה חתיכת נפילה), כולם נופלים איתי.

האישה הטובה
די, בואי נגמור עם זה | צילום: yes

למה אנחנו צריכים לשמוח על כך שהאישה הטובה יורדת מהמסך:

כי העונות האחרונות לא משהו. כאילו, עד מתי נוכל לראות את פיטר פלורק רץ לראשות המחוז, העיר, הנשיאות והעולם, תוך כדי הפגנת איפוק של אלישה שמרסנת מתח מיני עם קולגות? אלוהים, תתגרשו כבר.

כי אלישה פלורק מעצבנת. ולא רק בגלל הפיאה המוזרה, הבגדים הנוראיים, העובדה שמעונה לעונה היא נהיית רזה יותר או השמועות לפיהן ג'וליאנה מרגוליס הדיחה את קלינדה מהסדרה על רקע מאבקי אגו. אלישה פשוט הפכה מאישה חזקה שמנסה לשקם את משפחתה, הקריירה, האמון בבני אדם והמיניות בעקבות טראומת בגידה מתוקשרת, לדמות משעממת וחסרת עמוד שדרה, שנגררת לקמפיינים שהיא לא מעוניינת בהם ומחייבים את המשך זיוף נישואיה המרקיבים.

וגם איליי גולד. מה שהתחיל כדמות חיננית ומשעשעת הפך לאוסף מניירות מעיקות הכוללות אובססיה לא בריאה למשפחת פלורק.

כי לא היה רומן ראוי מאז וויל. היחסים בין אלישה לוויל היו המתח המיני הכי טוב בטלוויזיה, המימוש היה קתרטי ומושלם וגם העונה שאחרי מותו הייתה מצוינת, אבל מאז משהו לא מתקדם שם. אלישה חייבת אהבה חדשה, כזאת שלא מבוססת על תשוקה אקראית עם עורכי דין וחוקרים פרטיים.

כי גם ככה יהיה איחוד עוד 10 שנים. והוא יהיה מדהים ומרגש יותר מעוד עונה (ניחוש: וויל וקלינדה כרוחות רפאים, אלישה במכון גמילה מאלכוהול, פיטר מת). בואו נגמור עם הסדרה מהר כדי שנוכל כבר להגיע אליו.

וולדמורט
שלום, שוב | צילום: באדיבות יח"צ yes

ויצים

אודטה דיברה עם חייזר. עוד 15 שנה היא תגלה שהוא בכלל היה סוכן מוסד ושיקר לה לאורך כל הזמן.

ביבי: "נקיף עצמנו בחומות מפני חיות הטרף שבחוץ". הגזמתם לגמרי עם היחס לקאיה.

ספר חדש בסדרת הארי פוטר. שזה מדהים, כי ג'יי קיי רולינג הודיעה שיהיו רק שבעה, אבל אז יצאו הסרטים, ואז הודיעו על הצגה ועכשיו עוד ספר. ג'יי קיי רולינג כל הזמן מוצאת דרך לקום לתחייה ולהתעלל בהארי פוטר. ג'יי קיי רולינג היא וולדרמורט.