שירה דייט בחשיכה
שירה. קול של שמנה?

 דוש בעלטה: ב"דייט בחשיכה" שונאים שמנות

 כבר הבנו שאם "דייט בחשיכה" אמורה לתת לנו הצצה למדגם מייצג של אוכלוסיית הרווקים והרווקות בארץ, המצב לא משהו. ובלא משהו הכוונה היא שנזדקק ליותר מתאונת אוטובוס אחת כדי לדלל את שוק הפו"פ הזה, שמורכב ברובו מדושבאגז בוגרי המרכז לאומנות הפיתוי ומנשים עם אישיות גבולית שמוכנות לסבול כל אחד. כולם, אגב, עילגים יותר מסטטוסים של הדס שטייף ודוברים ג'יי.דייטית שוטפת.

לא שיש בזה משהו רע, "דייט בחשיכה" היא אחת התכניות הכי כיפיות כרגע בטלוויזיה, אבל כזאת שמפספסת לגמרי את המטרה שלה. הרי זאת אמורה להיות (עלק) הזדמנות להתאהב במישהו בגלל אישיותו, אותו מושג חמקמק שאנחנו טוענים שחשוב בזמן שאנחנו מודדים גובה, משקל ומפרצים לאדם שמולנו. במקום זה, המראה, ובייחוד המשקל, הופך לעיסוק אובססיבי שמשתלט על כל התכנית. גברים שיתלהבו מקצת קימורים במציאות, פתאום הופכים לאוחצ'ות נרגנות שממגע מרפרף בעלטה חושדים שאת לא מחטבת מספיק את הזרועות.

ומה שמעניין זה שבאמת יש אחוז גבוה למדי של נשים מלאות (יחסית, כן?) בתכנית. יותר מאשר בתכניות שידוכים אחרות או בכלל בטלוויזיה. כאילו שרק בעלטה מוחלטת מישהו יוקסם ממך מספיק על מנת להתעלם מהצמיג הסורר שאת מטפחת. גם אם מתעלמים מהתוצאה ההפוכה, כנראה שזה לא רק הגברים שמגיעים לשם אלא התכנית עצמה, שמכירה באופן רשמי בעודף משקל כתכונה שצריך, יותר מהכל, להסוות. ועדיף על ידי איפול מלא.

אמירה בוזגלו בבגד ים (צילום: mako)
בוזגלו. בכיף מה | צילום: mako

אמירה בוזגלו בבגד ים, למישהו יש בעיה עם זה?

ועזבו אתכם מ"דייט בחשיכה", אמירה בוזגלו דווקא בוחרת באור יום מלא, ובבגד ים, מה שמעיד שביטחון עצמי בא בכל המידות והגדלים. מה שמצחיק בכל הפולמוס שהתפתח סביב תמונותיה היה האגביות והקוליות שבה היא התייחסה אל כל העסק. ובצדק, מה הסיפור? הבחורה הלכה לים והעלתה תמונות לאינסטגרם, קצת פרופורציות, רוב האנשים שתצלמו בים (או בכינרת במקרה הזה. האייטיז התקשרו) ייראו כמו אמירה, לא כמו בר רפאלי וציון ביוון. בר היא האנומליה, כן? לא אמירה.

אז הייחוד כאן הוא לא התמונות עצמן, אלא העובדה שהן עלו בערוץ הבידור שלנו כתמונות לגיטימיות של סלב בים, כזה שהציבור מתעניין בו ולכן ייכנס לאייטם. אפשר לקרוא לזה פרובוקציה, ואפשר גם סתם להחליט שבניגוד ל"דייט בחשיכה", לנו נמאס להסתיר את הבחורות המלאות בחושך.

מיט רומני מנופף לקהל (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
שלום, חבר | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

חיבוק למיט רומני

אובמה זכה מה שאומר שאכן – וואנס יו גו בלאק יו נבר גו באק. אבל בואו נודה שעם כל זה שהוא חתיך ומגניב, יש משהו מעצבן מראש במועמד שכולם בעדו, שהעולם מתעקש כל כך להפוך אותו למועמד "הנכון". לעזאזל, עשור של ריאליטי לימד אותנו לתמוך, יותר מהכל, באנדרדוג. ומה לעשות שהאנדרדוגיות המובנית של אובמה (נו, הוא שחור) כבר לא תופסת כי הוא נשיא מכהן וכי רומני הוא חנון מורמוני. 

אובמה, בואו נודה, הוא הסקעת של הבחירות האלו, זה שכולם היו בטוחים שייבחר. רומני הוא הראל מויאל, מקום שני קלאסי. זה שלא היה לו סיכוי כי כל הסלבס המגניבים עם אובמה (ביונסה! האני בו בו!) ובצד שלו יש רק נודניקים קשישים שמשוחחים עם כיסאות. ואת ג'סיקה סימפסון. ואת ביבי.  אבל מהפך סקעת מויאל לא היה כאן, ולמרות התמיכה הטבעית באובמה, אני מודה - הייתה תחושת אנטי קליימקס קלה. ברצינות, בשביל זה נשארנו ערים?  אז רומני, בשביל כל האנדרדוגים שנשארו כאלה, ובשביל כל הלוזרים והמקומות השניים - בוא, קח חיבוק.

אורן זריף (צילום: ראובן שניידר )
זריף. באנרגיות | צילום: ראובן שניידר

סופו של כל זריף

בטח יצא לכם לראות את אורן זריף ב"גולסטאר", התשובה של הוט ל"חי בלה לה לנד" שכרגע, לפחות לפי הדיבור מסביב, מסתמנת כהצלחה די היסטרית (אז מי אנחנו שנלך נגד הבמיה). בתור לוקו ותיק בתעשייה, זריף בטח קיבל הצעות משלל תכניות ריאליטי, אבל משום מה הוא החליט על זאת, נישתית יותר וקומית במהותה.

זכותו, ולפעמים זה גם די משעשע, בעיקר ברגעים שהוא יוצא מהדמות ומתחיל לצחקק במבוכה כשמבקשים ממנו להתחבר לעצמו ביוגה, כשרק שעתיים לפני כן הוא ניסה לתקשר עם אפרסמון שיעניק לדומינגז אריכות ימים. מה שבטוח זה שאם עד היום כולנו צחקנו עליו בעוד הוא לקח את עצמו ברצינות, כולל שלל מכתבים מופרכים לכל גורם אפשרי, עכשיו הוא מצטרף אלינו. זריף מודה סוף סוף שלפני שהוא מכשף או אמן חושים או מיסטיקן או מדיום – הוא קודם כל דאחקה. 

אין תמונה
זכרונות ממלחמת לבנון השנייה

 ויצים: כמה קטנים ודי

לוחם גבעתי צפה ב"אוואטר" והוכר כנכה צהל. על פי ההיגיון הזה, כל מי שצפה אי פעם ב"סטפ אפ 2" צריך להיות מוכר כחלל.

תושבי וושינגטון וקולורדו הצביעו בעד לגליזציה של מריחואנה. הם רצו להכריע גם לגבי חוקים אחרים, אבל החליטו לדחות את זה למחר. לעומתם, במיין, מרילנד ומיניסוטה אושרו נישואין גאים. אין מה לעשות, בחייו של כל אדם מגיעה העת להכריע האם הוא יותר הומו או יותר סטלן.

מכבי תל אביב מוציאה בושם! "דושבאג פר הום", מהווה חידוש מרענן בניחוח חומוס פטריות של מסעדת 206, המשולב בנגיעות קלות של ארומת אגזוז ג'יפ 4X4 החונה עם שני גלגלים על המדרכה בכיכר המדינה.  

הצעת ייעול לקמפיין של משרד התיירות - אפשר על כל אחד שמביאים מחו"ל לגרש אחד מצרפת? 

>> לכל כתבות המגזין