אין תמונה
דודו אהרון. חדש באל.איי - תימנים!

עם כל הכבוד לאחותו של איתן אורבך, הכוכבת האמיתית של אתמול בערב הייתה "חי בלה לה לנד", תכנית הריאליטי טראש החדשה של yes ששיגרה את דודו אהרון, זהבה בן, אתי לוי, ג'ולייטה, אביהו שבת ואלון דה לוקו לחודש באל.איי. למרבה הצער הם חזרו משם, הפיצוי הוא שהם עשו את זה מצחיק.

לא שזאת הפתעה גדולה. כוכבים שלא מצליחים לדבר עברית, אז בטח שגם לא אנגלית, מנסים לסלסל כל הדרך אל הבילבורד האמריקאי? זה פרקטיקלי כותב את עצמו. מיותר לציין שרובם לא הצליחו בארץ (חוץ מדודו אהרון וזהבה בן, כנראה), כך שאין סיבה שדווקא באל. איי יעופו עליהם, אבל למה לנחס סתם. אחרי הכל, אף אחד מאיתנו גם לא האמין שאקי וסנדי יצליחו בחו"ל, והם באמת לא הצליחו.

אין תמונה
ג'ולייטה. ביונסה - מאחורייך!

"לשני הצדדים יש מטבע", מסביר דודו אהרון כבר בפרק הראשון, ואי אפשר שלא לתהות עד מתי נצחק מאנשים שמשבשים ביטויים שגורים ופתגמים עממיים. כנראה שלנצח. עמוק בפנים אנחנו עדיין תקועים על לימור מ"רק בישראל" ונקרעים בכל פעם שהיא אומרת "נקעה רגלי". עשרים שנה ואנחנו עדיין צוחקים מאותן הבדיחות, רק שעכשיו כבר הבנו שלא צריך לשלם בשבילן לתסריטאי.

ואהרון הוא רק בונוס, הליהוק כולו הוא הברקה. אתי לוי מאיימת להפוך לדמות הקומית של השנה, המתח המיני שג'ולייטה חושבת שיש לה עם אביהו שבת (ההורס) עלול להרחיק למחוזות לא נעימים, ומישהו צריך לספר לאלון דה לוקו שהוא לא אמן הרגאטון מספר אחת בארץ, הוא היחידי. אף אחד מהם לא ייקח גראמי, אבל אולי יצא להם מזה איזה רינגטון או שניים. 

בעצם, אהרון הוא היחידי שלא ממש ברור מה הוא עושה שם. הבחור מפוצץ את קיסריה, הוא לא באמת צריך את זה. עדיף לשמור תכניות ריאליטי לשלבי דעיכה סופיים (רגב הוד, נגיד), כי די קשה לעלות משם (תראו את מאיה בוסקילה). אבל כנראה שהציעו לו ממש הרבה כסף, או שסתם לא קשה לשכנע את דודו אהרון לעשות דברים. תסרוקת קוצים כעורה למשל (ותודה לספר הצמוד פול אוחנה).

אין תמונה
אביהו שבת. חתיך למרות הפרשי השעות

סביר להניח שיהתכנית תזכה להרמת גבה מזרחית (או שתיים. או מחוברות), ויהיו כאלו שיטענו לקיפוח והלעגת המזרחיים, אבל חבל להיכנס לזה. בחייאת, את מי ציפיתם לראות שם, רונה קינן? היינו מתאבדים משעמום. את המנטור של הכוכבים, הבמאי אורי פסטר, שאמור ללוות אותם כל הדרך אל ההצלחה ומתגלה כבר בפרק הראשון כמעין נאד נפוח, הוסיפו כנראה בתור עלה תאנה אשכנזי ונלעג.

כל העסק נראה כמו שילוב בין ההרפתקה של מושיק עפיה ושלומי סרנגה בטכניון ב"פעם בחיים" - זמרים מזרחיים בסיטואציה שהם לא מכירים ושאין להם ממש כלים להתמודד איתה, ובין "היכל התהילה" - זמרי עבר בבית אחד שמקבלים צ'אנס שני לתהילה. בינתיים זה עובד, כנראה שבחו"ל הם כבר לא יצליחו, אבל יש מצב שבארץ הם סוף סוף יהפכו לכוכבים. גם משהו.

אין תמונה
כן. אתם הולכים לעשות את זה בגדול

 >> ליהיא גרינר מנסה לעשות את זה בארץ