כמו הריאליטי הישראלי, גם כאן זה התחיל מנינט. המפץ הגדול, הזוכה הישראלית הגדולה הראשונה והחולה הישראלית הגדולה הראשונה (סורי טוביה צפיר). משם זה פילס את דרכו בין השקות, תחרויות מלכות יופי, מסיבת יום ההולדת של טיטי וגיבושוני דוגמניות, עד שהגיע לשי מיקה ומשם עבר לג'וזי זירה וריאליטי של רשת.

לכל הסלבס יש קורונה. לא פלא, הם אוהבים דברים בחינם. אם לדייק, לכל הסלבס שנראה לכם טבעי שתהיה להם קורונה, יש קורונה. נגיד, טום אביב. הגיוני, לא? עוד סלבס שהגיוני שיהיה להם קורונה אבל עדיין לא דווחו: מוש בן ארי, לוסי דובינצ'יק, נירו לוי. בפעם הקודמת אלו היו החרדים, הגל השני הוא סלבס, שבהנחה שאי אפשר להידבק באמצעות תיוגי אינסטגרם, מסתבר שפוגשים אחד את השני בתדירות שלא תיאמן. בכל רגע בעולם נולד תינוק, מת אדם וסלבס נפגשים. נוכחותם העודפת במסיבות, מתוך איזו אמונה בחסינותם ("לי תהיה קורונה? בחיים לא! הלא הייתי על אי עם ישראל אוגלבו! בואו נתנשק בפה!") או סתם כי לא היה להם אכפת, הרגישה בתקופה האחרונה כמו איזה פיצוי על תקופת סגר, בינג' לילי רגשי של השקות. וחבל, היה עדיף שהיו מפרקים את המקרר כמונו, הפשוטים.

נינט טייב ואמיר דדון בשירת מרפסות (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
פיישנט זירו, נינט טייב | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

כצפוי, ערוצי הרכילות הפכו למדורי עדכונים אפידמולוגים. התפתחה רשת שלמה של האשמות הדדיות בהדבקה ושל הלשנות על סלבס שהפרו בידוד, בנוסף להלשנות הרגילות על פרידות, חתונות, לידות ודיווחי אייל גולן. אלכסה דול, לפי הטענות, הפרה בידוד. ההתנהגות הסוציומטית של הרגע - לחנות על המדרכה עם הג'יפ, לחתוך בכביש, לעקוף בתור, להפר בידוד. מה ישראלי בעיניך. 

ואולי בימים אלו מוטב שכל הסלבס ייכנסו לבידוד, ליתר ביטחון. בית"ר עילית הוכרזה כאזור מוגבל, למה שגם לא כל יוצאי הריאליטי החל מ-2001? למעשה, חלק מההתגוננות מקורונה צריכה להיות ההמלצה להתרחק מאנשים שאולי מוכרים לך מאיפשהו, במעורפל. כשזה במעורפל, זה תמיד "כוכב נולד" עונה שש. ואם אתם לא מזהים סלבס, פשוט תתרחקו מאנשים שמאובזרים בציפויי שיניים אגרסיביים (ייתכן שכל הסלבס נדבקו מאותה שיננית בסמייל קליניק?).

זה גם הזמן של הסלבס לבדוק את עצמם. לעמוד מול הראי ולשאול - למה אין לי קורונה? אלוהים אדירים, אפילו לליאור כלפון יש. למה לא הוזמנתי ליום ההולדת של טיטי? היי, הנה מסרון המורה לי להכנס לבידוד! יש! מהר להעלות סטורי עצוב כדי שערוצי רכילות יוכלו לעשות ריפוסט. כי אם אתה לא מאומת או מבודד, כנראה שלא היית בשום מקום ששווה להיות בו. ואם לא היית, כנראה לא הוזמנת. ואם לא הוזמנת, מי אתה בכלל?

מגמה מקבילה ומעניינת לא פחות, היא שהסלבס לא מפסיקים להיפרד. אלו שלא חלו נפרדים, אלו שחלו ייפרדו אחר כך. או, ביטוי מדורי הרכילות החדש: "משבר ביחסים", שפירושו - הם עדיין לא מודים בפרידה אבל כבר הסירו עוקב. תיכף יגיעו תוצאות הבדיקה והם יהיו פרודים מאומתים. רשימה חלקית ביותר: מור ממן, אלה איילון, ג'קי אזולאי, שיר אלמליח, ניקול רזניקוב. שמועות גם על משבר בין עומר אדם לבת הזוג, ואייל גולן ודניאל גרינברג, אם כי קשה להאמין שהם ייפרדו לפני הלידה.

ויש בזה משהו נורא הגיוני, אפשר לדמיין את הסלב המצוי מביט בבן זוגו, סלב מצוי גם הוא, בפתחו של סגר קורונה נוסף, אומר לעצמו - לא. לא עם האדם הזה, לא שוב. הם עשו את החשבון של מה עדיף, להיות לבד בסגר או עם האדם הזה, בזוגיות הגרועה הזאת, ומיד ענו לעצמם - לבד.

טום אביב מגיב על מורן אטיאס (צילום: רומי גיאור)
איך עוד לא השיג. טום אביב | צילום: רומי גיאור

גם פרידות מדבקות, וגם הן באות בגלים. ונכון שלא רק סלבס נפרדו בקורונה, יהיה פה ככל הנראה גל פרידות וגירושים שעוד ייבחן ויילמד, אבל אצל סלבס הוא בולט במיוחד. כי הקורונה הזמינה אותם לחשבון נפש. הפשיטה מפרסום, מעמד, כיבודים, קישוטים - סוגים שונים של הון סימבולי או ממשי שכבר לא רלוונטיים. כשכל הסיבות החיצוניות להיות ביחד כבר לא קיימות, מה שנשאר זה רק שני אנשים בבית במשך חודשיים שממש כמונו, משקרים לעצמם שהם אוהבים לבשל ולגדל צמחים. צילומים ושערים וחינמים לא יעזרו פה, רק אהבה ושאר נספחים שקושרים שני אנשים יחד, וגם זה לא תמיד.

אז כנראה שיש גם יתרון לכך שכל הסלבס חלו בקורונה. כי בערבו של סגר ב', כשכולנו כבר מבינים שאנחנו צריכים להתכנס שוב ולחזור לאפות חלות כמו לוזרים, הם כבר פיתחו חסינות עדר ויכולים לחגוג את רווקותם המחודשת, להיפגש במסיבות של אנשים עם שמות מומצאים כמו "שקד קוממי", להכיר סלבס חדשים ותוך ארבעה ימים לקבל אייטם שמכריז על זוגיות חדשה. איזה מזל.