רוסלנה רודינה באילת (צילום: טוויטר)
פילטר מועדף? | צילום: טוויטר

נאשוויל 1977: כולן בביקיני באינסטגרם
השבוע לפני שנתיים עלתה התמונה הראשונה לאינסטגרם (שלושה חודשים לפני שהאפליקציה עלתה לאוויר), ובטח תופתעו לשמוע שזאת הייתה תמונה של כלב. מהר מאוד הטבע תיקן את עצמו והרשת החברתית (המוצלחת, תודו) התמלאה בחתולים. אבל נדמה שבחודשים האחרונים אירעה קפיצה אבולוציונית נוספת, החתולים הוחלפו בסלבס (טיפ: אם הוא מגיב לכל תמונה במילים "תהנו, עומר אדם" – זה לא באמת עומר אדם).

זה כבר קרה קודם עם הטוויטר והפייסבוק, הסלבס הבינו שהם יכולים לשלוט במדורי הרכילות אם רק יספקו אייטמים על עצמם בעצמם ובאופן מבוקר, ותהליך דומה קרה עם התמונות. למה להכנע לחסדיו של צלם פפראצי על החוף שיתפוס את כל רגעי הצלוליטיס המביכים, אם אפשר להעלות לבד תמונת ביקיני עצמית, ועוד אחת כזאת שעברה כמה פילטרים מחמיאים?

וכך גם האינסטגרם הפך לכלי לקידום עצמי, אנחנו מקבלים על בסיס יומי את קים קרדשיאן, ריהאנה, רוסלנה רודינה ושאר חובבות פרסום אחרי טיפול פנים מפילטר נאשוויל 1977. וזה אחלה והכל, אבל בימינו להעלות תמונה בביקיני לאינסטגרם - רשת חברתית פתוחה לכולם שמדורי הרכילות משתמשים בה באופן קבוע (למרות שלאייטמים ממנה אין יותר ערך מאשר לכל קומוניקט משוכפל אחר) – זה חסר פאסון בדיוק כמו להתקשר לצלם פפראצי שיבוא "להפתיע" אותך בים.

מחוברים 2
תן ללב וזה

איך הפסקתי לפחד והתחלתי לאהוב את חנוך דאום או: מחשבות על "מחוברים"
1. בכל פעם שאני מתחילה לחוש סימפטיה כלפי אמירם טובים (בחור חמוד, סיפור מעניין) הורסים את זה בעזרת קטע מהסטנדאפ שלו.

2. הכיבוש משחית: אחת הדמויות המרתקות העונה היא קתרין, חברתו הצעירה של גדעון לוי שמתחרמנת מהפרסונה העיתונית שלו אבל לא סובלת את האדם עצמו, וכך או כך לא מסוגלת לשחרר. לפרקים הדינמיקה ביניהם אכזרית יותר מסקאזי ושוש.

3. אפרופו סקאזי ושוש, התעלומה נפתרה! עכשיו אנחנו יודעים מה צריך בשביל להימשך לסקאזי - גידול בראש.

4. "תרשום פעם אחת כתבה לטובת ישראל!" נוזף בנו של גדעון לוי באביו, כשהם במכונית בדרך לחגוג את ראש השנה אצל בנו השני במעלה אדומים(!). צדק פואטי - ילדיו של השמאלני התל אביבי האינטלקטואל עם החברה השוודית הצעירה, הם הטוקבקיסטים המצויים שמגיבים לטורים שלו.

5. עזבו אתכם מביבי, שרה, הסליזיות הקריפית והמוכנות הנפשית לסלוד מחנוך דאום בגלל כל הסיבות הנכונות - הוא גבר הורס, אבא חמוד ונכון לעכשיו גם הדמות הכי מוצלחת בעונה הנכחית.

איימי אקוף - נבחרת הכדור-עף האמריקנית (öéìåí: AP)
אולימפיאדה, האח הגדול VIP, מה זה משנה? | öéìåí: AP

מה שקורה בכפר האולימפי, נשאר בכפר האולימפי
בשבוע הבא מתחילה האולימפיאדה בלונדון, וכולנו נשקע בחודש של מקצי בריכות, שיוטים מפרכים, מתעמלות מורעבות ושטוחות חזה וטעויות הגייה של משה גרטל. ובכיף, אני מוכרחה להודות שאני מתה על האולימפיאדה, יש משהו קתרטי וצובט בצפייה באנשים שהתאמנו במשך ארבע שנים לקראת רגע אחד, ואז מפשלים בו בגלל שנייה אחת של התרגשות או חוסר תשומת לב.

אבל לאחרונה גילינו שבכפר האולימפי מתרחשים דברים מרתקים הרבה יותר מבהייה בורד בוסקילה גוררת מפרשית. פתאום מתברר שהספורטאים בכפר האולימפי מתרכזים בעיקר בסקס, סמים, אלכוהול ושאר פינוקים שלא ממש מסתדרים עם בדמינגטון ליחידים (בהצלחה מישה זילברמן!). אבל אם כבר נחשפנו לאינפורמציה הזאת, למה לא לקחת את זה לשלב הבא, ובמקום לייבש אותנו עם מקצי קליעה (סורי סרגיי ריכטר), פשוט להראות לנו את המתרחש בכפר האולימפי? בינינו, במקום עוד שיוט מפרך של שחר צוברי, לא הייתם מעדיפים לראות אותו עושה מוב על איזו מתעמלת קרקע? הכי גאווה ישראלית. כבר ריכזו מלא חתיכים וכוסיות במתחם אחד שכולל אמצעי מניעה ואלכוהול, הצעד המתבקש הוא להוסיף את המצלמות.

אין תמונה
ריפורט אביוז

מיינוריטי ריפורט
אז מה, כבר עשיתם ריפורט על יוזר היום? נדמה שהעיסוק העיקרי שלנו בפייסבוק לאחרונה הוא להוביל לסילוקם של יוזרים אחרים. שזה בסדר כשמדובר בעמודים מסיתים או גזעניים שקוראים לפגיעה בקבוצות מסוימות, אבל זה הפך לכלי נשק צדקני, מתחסד ומנג'ס במיוחד. פתאום כל בדיחה (אולי סרת טעם, אבל לגיטימית) על משה סילמן מובילה להשעיית יוזר, כל מי שמביע דעות ימניות או שמאלניות מדי חוטף הלשנה לצוקרברג. כמובן שבפייסבוק לא בודקים כל דיווח לגופו ופשוט מעיפים את היוזר שדווח עליו (לאחר כמה תלונות מצטברות). במקום שזה יהיה כלי קיצוני אך חשוב נגד פדופילים וגזענים, זה הפך למשטרת המחשבות של כמה נודניקים. יכול להיות שריבוי הקולות בפייסבוק דווקא חושף עד כמה הליברלים הכי גדולים פשוט לא מסוגלים לקרוא דעה שונה משל עצמם.

עניין של זמן (צילום: ינאי יחיאל,  יחסי ציבור )
קח אותו, לאט | צילום: ינאי יחיאל, יחסי ציבור

ויצים: כמה קטנים וזה

עניין של זמן: מילא איילת זורר או אפילו אביב גפן, שבטח היו עסוקים ובחו"ל, אבל מה כבר אורי גוטליב עושה שהוא לא יכל להגיע לאיחוד?

איך אפשר לקרוא את דבריו של פרופסור אמיר חצרוני ועדיין להכיר באריאל כאוניברסיטה?

הקרדיגנז ביטלו! בטח חצי מהעורכים בגלגלצ התאבדו.

עמוד הפייסבוק של הספארי הוא הכי הדבר הכי חמוד, מושקע ומלא נשמה שתעשו לו לייק בזמן הקרוב. באתי בגלל קרן פלס הקרנפה, נשארתי בגלל עברי לידר העז.

סטאלון, ואן דאם וברוס וויליס מגיעים לארץ. אם הם לא יבריחו את המדוזות, כלום כבר לא יעזור.