לא ברור באיזה שלב בעבודה על "איש חשוב מאוד", הסדרה החדשה של שירלי מושיוף בכיכובו של יהודה לוי שעלתה אתמול (חמישי) ב-HOT, נפרדו לוי ונינט טייב. לא ברור גם כמה זה שינה את הרעיון המקורי. האם מלכתחילה לוי היה אמור לגלם ספק את עצמו, כוכב ישראלי בשם יהודה לוי שחברתו נפרדה ממנו לאחר שבגדה בו, או שפשוט החליטו לזרום עם האירועים? ואם הוא ונינט היו עדיין ביחד, אולי אפילו מתחתנים, מה היה נשאר מהסדרה הזאת? התהייה הזאת לגבי כמה ממה שאנחנו רואים הוא אמת וכמה מומצא, מלווה את הצפייה בפרקים הראשונים, שרגעים מהם נראים כאילו "יום בחיי" פגשה את "דוקוסלב" באיזו השקה וביחד הן דפקו מכות ל"מחוברים". תחושת ה"רגע, זה היה באמת?" מזינה את המתח ובטח תעזור למשוך לא מעט צופים סקרנים, אבל גם בלעדיה מדובר בסדרה טובה שכתובה נהדר ומשוחקת מעולה.

אז יהודה לוי מגלם את יהודה לוי, שחקן וסלב בן 35 שנמצא בתקופה לא פשוטה בחייו, לאחר פרידה מבת זוג של חמש שנים (אגב, עם נינט הוא היה שמונה), מפורסמת גם היא. הוא אובססיבי לגבי המשקל שלו (יהודה לוי עצמו היה ילד שמנמן), מהתדמית שלו ומזה שיש אנשים שעלולים לא לאהוב אותו, ולכן מרגיש צורך כפייתי להיות נחמד לכולם. הוא מעשן סמים ללא הפסקה (באפריל האחרון נחקר לוי בחשד לשימוש בסמים קלים) וסובל מהתקפי חרדה.

בפרק הראשון מכיר לוי מלצרית בשם רונה (אלמה דישי המקסימה), ונראה לרגע כאילו כל העסק הולך לכיוון של "נוטינג היל" - בחור מפורסם וחתיך מתאהב באלמונית שמנמנה ואינטליגנטית, אבל "איש חשוב מאוד" היא לא קומדיה רומנטית. בפרק שאחרי זה הוא כבר עם רומי אבולעפיה, בפרק אחר לוי מגלה שבכלל אין לו כסף. זו סדרה על חיים של סלב, סאטירה שמצד אחד מלעיגה את החשיפה, הפרסום, העלק חיי זוהר הדביליים האלה שאנחנו עוקבים אחריהם בכזאת שקיקה, ומצד שני ניזונה ממנה. כי אחרי הכל, רוב האנשים שיצפו בלהט בפרק הראשון יעשו את זה כדי לראות אם לוי ינקום קצת בנינט. כשהוא שוכב עם רונה המלצרית היא מזכירה לו שהוא יצא עם האישה הכי יפה בארץ, והוא עונה לה שהיא אמנם יפה, אבל "היא עבדה בזה וזה הכי לא סקסי". עקץ? אולי, אבל בקלאס.

איש חשוב מאוד יהודה לוי
יהודה לוי ואלמה דישי. הלוואי ויהיו ביחד! | יח``צ: אוהד רומנו, יחסי ציבור

ויהודה לוי מעולה. הוא מתמסר לדמות הסלב המיוסר על כל הפאתטיות שבה. מצד אחד יורה את קלישאות ה"אמיתי זה הכי יפה" ו"הפנטזיה שלי זה ללמוד" הריקניות, מצד שני כשהוא נותן מאתיים שקל להומלס ומעירים לו שהוא יקנה בזה סמים, הוא אומר "אז מה, גם אני קונה בזה סמים". לרגעים הוא סלב חסר מודעות, ולפעמים הוא מודע מספיק על מנת ללעוג לעצמו, לתפקידים שעשה, לגילו המתקדם במונחי תעשייה ולכך שכנראה יאלץ לעשות פסטיגלים לנצח. הוא אבוד ומכמיר לב ושונא את עצמו ומת על עצמו בו זמנית, והוא היה צריך לא מעט אומץ בשביל לגלם את התפקיד הזה. אה והוא חתיך, נורא.

התסריט של מושיוף מתגלגל, טבעי ומושחז, ובאמת יש משהו ב"איש חשוב מאוד" שמזכיר את "תעשה לי ילד", הסדרה הקודמת של מושיוף, בעיקר בהליכה על הקו הדק שבין אמת לבדיה - במרכז "תעשה לי ילד" עמדה להקת "ההסתדרות", וגילמו אותם חברי להקת מרסדס בנד. אולי המציאות של "תעשה לי ילד" קצת יותר מחוספסת מהעולם המלוקק של "איש חשוב מאוד", אבל שתיהן משכשכות בחצר האחורית של הרוקנרול, איפה שכולם מקיאים, שמנמנים ועלובים אחרי מסיבה שאף אחד מאיתנו לא הוזמן אליה.

אז תראו את "איש חשוב מאוד" כי היא טובה מאוד והיא כיפית, וכי נינט מתחתנת עוד כמה ימים וכי ליודה מגיע חיבוק. היא מצאה אהבה והיא בהריון, הוא עשה סדרה נהדרת. הסוף הזה טוב לכולם.