האם אתם מכירים את המדור שלנו ב-mako, "זה מעסיק אותי"? במסגרתו, אנחנו פונים לכותבים ומבקשים מהם שיכתבו על רגעים קטנטנים בתרבות הפופולרית, לאו דווקא מומנטים שהפכו לנקודות ציון היסטוריות, אבל כאלה שפשוט מטרידים את מנוחתם. ממים פרטיים כאלה שלא כולם יזהו בהכרח (שורה אקראית בסרט, תמונה נשכחת באינסטגרם, סצנה קטנה ולא מוכרת מסדרה או מעבר מוזיקלי בשיר), אבל שאי אפשר לשחרר מהם. בעולם מתוקן, הניסיון להבין את ההרגל המשונה כוכבת "חברים" ו"צעקה", קורטני קוקס, היה מפרנס מדור שלם ב"זה מעסיק אותי", שלא לומר סדרת מדורים או ספר מחקר עב כרס. 

מקרה שהיה כך היה: בחודשים האחרונים, נצפתה קוקס בשלל צילומי פפראצי - צועדת לה מכאן לשם, נכנסת לבניין זה או אחר ברחבי לוס אנג'לס או יוצאת ממנו - ובכולם היא אחזה צנצנת זכוכית עצומה (מייסון, למי שמגיע מתחום ה-DIY), חתומה מכסה מתכת, ובתוכה נוזל מסתורי בגוונים שונים של אדום וחום.

View this post on Instagram

A post shared by Courteney Cox (@loveucourteney) on

View this post on Instagram

A post shared by Courteney Cox (@loveucourteney) on

View this post on Instagram

A post shared by Celebrities (@eva.erra) on

בצהובון הבריטי "דיילי מייל" העלו על נס את התופעה המשונה של הצנצנות של קוקס, ופרסמו גם סדרת צילומים של השחקנית שנכנסה עם אותה צנצנת מייסון ואותו נוזל אדמדם לקאנטרי קלאב לוס אנג'לסי, קרי מקום שמגישים בו אוכל ושתייה - מה היא בכלל תעשה שם עם דרינק מהבית?

זה מעסיק אותי. זה לא הפסיק להעסיק אותי בחודשים האחרונים, ורק בימים האחרונים זכיתי - זכינו, כי מדובר בתופעה שצריכה להעסיק את כולנו, כקהילה - לתשובה נורמלית. אמילי קירקפטריק, כתבת סטייל ואופנה במוסף הרכילות של "ניו יורק פוסט" ריכזה מספר מהתמונות של קוקס והצנצנות שלה בציוץ אחד בטוויטר, תייגה את הכוכבת ושאלה מפורשות "למה קורטני קוקס נושאת צנצנות מייסון מלאות בנוזל לכל מקום שהיא הולכת אליו? זו שאלה כנה מאוד" -

לא שקיימת בי איזושהי מרירות או משהו, אבל דעו שעשיתי דבר דומה כבר לפני שבוע - ולא זכיתי למענה. אבל בסדר, אין מה להשוות את ניו יורק לתל אביב בהקשרים האלה, ובעוד אני קיבלתי התעלמות צוננת, קוקס הגיבה גם הגיבה לקירקפטריק. "זו שאלה מצוינת", כתבה קוקס, "אבל שאלה טובה יותר היא למה הצנצנת תמיד חצי מלאה? אלה אלקטרוליטים ומים שאני לא מצליחה לסיים".

מעולם לא נכתבו מילים יפות יותר ברשת - אלקטרוליטים, מים, דברים שאי אפשר לסיים. מעריציה של קוקס הזדרזו לחבוש את כובעי הרפרנסים שלהם, והתבדחו על חשבון הרגלי השתייה שלה כשהם מזכירים את הפרק ב"חברים" בו מוניקה גלר, הדמות שקוקס גילמה, מתחילה לרקוח ריבות בביתה ומבינה שתצטרך לגבות 17 דולרים לצנצנת ריבה כדי להתאזן כלכלית -

או את חיבתה של ג'ולס, הדמות ששיחקה קוקס בסדרה "קוגרטאון" לשתיית יין אדום בכוסות זכוכית עצומות שקיבלו ממנה גם שמות חיבה.

אז זכינו להסבר, אבל בסופו של דבר - הסבר חלקי. כי גם אנחנו יודעים מה יש בצנצנת של קוקס, אנחנו לא יודעים למה היא חייבת לשתות כל כך הרבה מים עם אלקטרוליטים, למה המים האלה אדומים ולמה, הו למה, קוקס מחוייבת כל כך לגאג הזה שהיא מביאה איתה מיץ אלקטרוליטים למסעדות וקאנטרי קלאבים? אני מבטיח להמשיך ולתייג אותה בטוויטר עד שאקבל פתרון שלם ומלא לתעלומה הזו.