"אנשים שבדרך כלל לא מרצים" הינו אירוע ייחודי של הרצאות קצרות ומרתקות (בסגנון TED) הנותן במה לדוברים לא קונבנציונליים, מתוך אמונה שלסיפור אנושי טוב יש את הכוח לשבור סטיגמות ולייצר שינוי תודעתי. האירוע, שמתקיים זו השנה השלישית, מובל על ידי הארגון החברתי ZE ZE ובשיתוף חברת אוצר מפעלי ים המנהלת את נמל תל-אביב  וימשוך השנה דוברים מרתקים במיוחד.

האירוע מייצר במה אחרת עבור אנשים שלסיפורם אין מקום בדרך כלל בסדר היום הישראלי. לא מדובר בהכרח על  סיפורי הצלחה זוהרים, אלא סיפורים אנושיים מכל הקשת החברתית. סיפורים שנראים לכאורה קטנים אבל במידה רבה מספרים את הסיפור של כל אחד מאיתנו, תוך שהם מתמקדים בקונפליקטים, בקשיים ובהתמודדויות.

האירוע כולל שבע הרצאות המתקיימות ברצף על במה אחת בפורמט של כ10 דקות להרצאה. שני האירועים הראשונים, אשר התקיימו גם הם בהאנגר 11, נחלו הצלחה גדולה. בין המרצים שלקחו חלק בשנים הקודמות היו נהג מונית, צלם חתונות, פקחית חניה, מאבטח בבית ספר ועוד.

ZE.ZE  הוא ארגון חברתי מבוסס על קהילה של צעירים, שמייצר פרויקטים בעלי אימפקט חברתי תוך שילוב מודל עסקי. הארגון מאפשר לחברי הקהילה לקחת חלק בפרויקטים ולפתח את עצמם במקביל לעשייה החברתית. לארגון מודל כלכל בר-קיימא, בו כל הרווחים חוזרים לארגון ומושקעים בקידום ובהקמת פרויקטים חברתיים נוספים. בין הפרויקטים השונים: פילהרמונית הרחוב, פרויקט המאגד קבוצה של נגני רחוב לכדי הרכב מוזיקאלי ייחודי וZOT.ZOT, סטודיו להדפסה המספק שיקום תעסוקתי לאסירות משוחררות ומעניק במה למעצבים צעירים. בעיני רבים, מדובר על אחד הארגונים המבטיחים ביותר בכל הנוגע למגזר הרביעי המתפתח בשנים האחרונות ביתר שאת בישראל.

האירוע יתקיים ביום ג', 26.1, בהאנגר 11 נמל תל אביב. פתיחת דלתות בשעה 19:15. ניתן להשיג כרטיסים באתר מחיר כניסה במכירה מוקדמת: 50 ש"ח. מחיר רגיל: 60 ש"ח. הנחות למחזיקי כרטיס דיגיתל ו-TAU