דודו טופז (צילום: חדשות 2)
דודו טופז. נשבע לומר את האמת, כל האמת ורק האמת | צילום: חדשות 2
פרשת דודו טופז

ביום חמישי בצהריים הוגש כתב אישום רשמי נגד הראשון נגד דודו טופז, שמייחס לו שורה של עבירות תקיפה חמורות נגד אנשי תקשורת. טופז מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע, בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות, בשיבוש מהלכי משפט ובסחיטה באיומים. בתום הגשת כתב האישום פנה טופז אל השופט ואמר כי המעצר גורם לו למצוקה פיזית ונפשית.

בשבוע האחרון נודע שהבדרן כתב תסריט על אמן שיורד מגדולתו ויוצא למסע נקמה ולא רק באנשי טלוויזיה, אלא גם בישראל כולה, באמצעות העברת מסרים לאיראן.

מה חדש ברמת החי"ל?

הערכות מדברות על כך שלעונה השנייה של "המירוץ למיליון" צפויים להירשם כ-100 אלף מתמודדים, כך שצפי ההכנסות מדמי הרישום - שעומדים על 25 ש"ח למתמודד - צפויים להגיע לכ-2.5 מיליון ש"ח. ההרשמה לריאליטי נעשית דרך אתר רשת, אשר בחמישי האחרון קרס פעמיים בעקבות ההודעה בנושא בתום הגמר. כבר בשלב זה נרשמו לעונה החדשה עשרות אלפי מתמודדים. עם זאת, ברשת טרם אישרו כי אכן תהיה עונה שנייה להפקה.

ואפרופו "המירוץ למיליון" - יומיים לאחר הגמר המצליח של התכנית החלו להישמע טענות על חוסר תקינות והתערבות של ההפקה בתוצאות הגמר. "זה מאוד טרנדי להגיד 'התערבות ההפקה'" הגיבה העורכת הראשית רוית מנדל, "כל מי שמבין את כללי משחק וכללי המירוץ יודע שלא הייתה שום חריגה משום רציונל שמניע את המרוץ הזה".

יגאל שילון מפתח שעשועון ל"קשת" - לאחר 15 שנה בהן ערך והגיש תכניות ב"רשת", עובד שילון על שעשועון נושא פרסים שנמצא בימים אלה בפיתוח אצל הזכיינית המתחרה.

בערוץ ביפ עובדים על תוכנית לייט נייט חדשה בהגשת התסריטאי דרור נובלמן ("טלנובלה בע"מ", "האלופה"), שתיקרא "סיימון". מדובר בפורמט מקורי חדש שבמסגרתו אנשים מתעדים את עצמם מבצעים משימות מופרכות, פרועות ומצחיקות ברחבי העיר תל אביב.

דניאל תבורי הצליח להיכנס לנבחרת של "כוכב נולד", מה שלא חסך ממנו ביקורת של אביו, הזמר הותיק שימי תבורי. "אני לא יכול להמר עליו ולומר שהוא הולך לקחת מקום ראשון, שני או שלישי", אמר תבורי האב, "אם הוא יתמיד ויקשיב לי קצת יותר - אז יש לו סיכוי".

דניאל תבורי (צילום: רונן אקרמן)
דניאל תבורי. לא נגמר, רק מתחיל | צילום: רונן אקרמן

רשת תפטר כ-15 מתוך כ-150 עובדיה במסגרת קיצוץ כלכלי נרחב. בתחילת השנה בוצע בחברה קיצוץ שכר רוחבי, שבמסגרתו הופחת שכרם של כמחצית מעובדי החברה, בשיעור של כ- 15%. ברשת מדגישים כי מדובר בצעד נקודתי ולא צפויים פיטורים נוספים בעתיד הקרוב.

ממשיכים הליהוקים לעונה הבאה של "רוקדים עם כוכבים": אחרי שסוכם על הצטרפותו של הדוגמן יונתן ווגמן לקאסט, כעת נודע כי גם ליאת בלו ומייקל לואיס בפנים. 

מה חדש בבית הורד?

מירי בוהדנה באירוע של תכשיט רויילטי (צילום: הילה רוטברג )
מירי בוהדנה. יפה לדורותינו | צילום: הילה רוטברג
בערוץ 10 מנסים למלא את החור שנוצר בשישי אחרי הזזתם של שלח ודרוקר. על הכוונת: צירופו של מודי בר און לצידו של דב גילהר. בימים אלה מתקיים משא ומתן מתקדם בין הצדדים.

בסוף החודש תעלה באותו הערוץ סדרה דוקומנטרית בת 4 פרקים על תולדות היופי הישראלי, מהקמת המדינה ועד היום, בהנחיית ליאור אשכנזי. בסדרה משתתפים בין היתר יפות ויפים לדורותיהם כמו רינה מור, רנא ראסלן, פנינה רוזנבלום, מירי בוהדנה, לינור אברג'יל, ליאור מילר ואלון איינהורן.

בערוץ הציגו השבוע לוח שידורים לקיץ - בלי ספורט וריאליטי. בהתאם למצבו הכספי הגרוע, משיק ערוץ 10 עונת קיץ בהשקעה מדווחת של 40 מיליון שקל, רוויה בתוכניות אולפן העוסקות בדוקומנטריה ותחקיר. ומה לגבי העונה השלישית של "הישרדות"? רק בתום עונת הקיץ, אומרים ב-10. 

מה חדש ברוממה?

התפטרותו של יו"ר רשות השידור, משה גביש, גוררת גל של התפטרויות. בישיבת המליאה שהתקיימה ביום רביעי הודיעו גם דורית ענבר, המשנה ליו"ר רשות השידור וחבר מליאת רשות השידור, דורון צברי, על התפטרותם מתפקידם. צברי תקף בחריפות במכתב ההתפטרות שלו את השר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור, יולי אדלשטיין, וכתב לו: "אין לי אמון בך. סימנת לגביש את הדרך החוצה". שי בזק ואביעד פרידמן הם המועמדים המובילים לרשת את מקומו של משה גביש.

הוט? יס!

ביי, גיא? ביום רביעי פורסם כי חברת הכבלים הוט צפויה להיפרד מתוכנית הבידור של גיא פינס, מותג הדגל החזק והוותיק ביותר של החברה, ולא להאריך את החוזה עם חברת ההפקות של פינס שעתיד להסתיים באוגוסט 2010. גורמים בתעשייה הבהירו שמדובר בתרגיל משא ומתן של חברת הכבלים, אשר מעוניינת להפחית את עלותה היקרה של התוכנית.

הכתבת והדוגמנית רותם סלע מועמדת לתפקיד הראשי בדרמה הקומית החדשה של קופרמן הפקות "אבודים באפריקה", שתשודר ב-yes. לתפקיד הגברי הראשי שלצידה מועמדים זוהר ליבה ואנחל בונני.

אין תמונה
רותם סלע. מועמדת

הערפדים קמים לתחייה: פחות מחודש מאז עלתה לאוויר זוכה דרמת הנעורים החדשה של הוט "חצויה" ללמעלה ממיליון הזמנות בשירות ה-VOD.

בימים אלה עובדים בחברת ההפקות "ריאליטי" על תוכנית דוקו-ריאליטי חדשה בהנחיית מיקי בוגנים, שתנסה לסייע בשיקומם של בני נוער במצוקה. במסגרת התוכנית ישמש בוגנים כמנטור של בני הנוער, שיגיעו ברובם מהפריפריות, ויעזור להם מקצועית בהקמת מספרה משלהם.

החל מיולי הקרוב תעלה העונה הרביעית של "יום בחיי" בערוץ הבידור הישראלי. התוכנית תחזור עם 2 פרקים חדשים בשבוע, ובין המשתתפים בעונה החדשה נמנים גלית גוטמן, מירב פלדמן, מירית וקנין, אגם רודברג, דודי מליץ, מושיק עפיה ורותם סלע. העונה תסתיים בספיישל עם כוכבי "שבוע סוף" של רשת.

פליטי "היפה והחנון", איציק קסאפו ורעות מלכין, יגיעו להתארח בדרמה המוזיקלית "דני הוליווד" ב-yes. מלכין תגלם את אחת המתמודדות בתחרות מלכת היופי המתקיימת ב-1986 ואילו קסאפו יגלם את בן זוגה.

פלילים

בית המשפט הרשיע את אסי דיין בן ה-64 במסגרת עסקת טיעון ומחק 2 סעיפי אישום אחרים נגדו. "אני רוצה לפתוח דף חדש", אמר דיין בצאתו מהדיון, אליו הגיע עם חברתו לשעבר, איתה כבר הספיק להשלים.

ראוי לציון

אייל קיציס  (צילום: ארכיון קשת)
קיציס. עכשיו גם ספורט | צילום: ארכיון קשת

אייל קיציס נבחר לחזק את צוות פרשני ערוץ הספורט באירוע השיא של הטניס הישראלי המתפרש על פני 3 ימים - מ-10 עד 12 ביולי.

נאום רה"מ נתניהו גרף במצטבר רייטינג שיא של 42.7%. ’נאום בר אילן’ שודר בערוצים 1, 2, 9 ו-10 ונצפה ע"י כמעט מיליון איש מכלל משקי הבית בישראל; מדובר במשדר השני הנצפה ביותר מאז אירוויזיון 2005, ובנתון הגדול פי שניים מזה שהשיג בארה"ב ’נאום קהיר’ של אובמה.