תמר יהלומי – ערב כחול עמוק (תמונת AVI: mako)
יהלומי. פורשת בעקבות הסקנדל | תמונת AVI: mako

מה קורה ברמת הח"יל? 
תמר יהלומי פרשה מ"כוכב נולד" בעקבות פרשת הטיית ההצבעות בתוכנית כפי שנחשפה בתחילת השבוע. אביה, דקל יהלומי, הוא זה שגרם לבעיה במערכת ההצבעות באמצעות הצפה מאסיבית של המערכת בסמסים מעל המותר, מה שגרם למערכת להוציא התרעה על כך שההליך מתנהל באופן לא כשר. "על אף שברור לכולם כי לתמר לא היה קשר כלשהו להצבעות, תמר החליטה כי לאור האווירה שנוצרה סביבה ועגמת הנפש שנגרמה לה על לא עוול בכפה, אין עתה טעם וגם אין לה רצון להמשיך בהתמודדות השנה", כך מסר אביה במכתב.

הושלם הקאסט הישראלי לגרסה המזרח תיכונית של הקאלט האהוב "נשואים פלוס". השחקן הצעיר אלון סנדלר ("אליפים") יגלם את באד באנדי הבן הסורר של המשפחה המופרעת. סנדלר יצטרף לליאור אשכנזי שיכנס לנעליו העצומות של אב המשפחה אל באנדי, דורית בר אור בתפקיד פגי ונועה וולמן בתפקיד המקביל לבת קלי. שלומי קוריאט ותמר קינן לוהקו לתפקידי השכנים סטיב ומארסי

ערוץ 24 ו-yes ישתפו פעולה בתכנית חדשה שתשודר בערוץ 24 ותלווה את שידור הריאליטי "חי בלה לה לנד" של yes. את התוכנית "מת על LA LA LAND" ינחה אלירז שדה ולצדו מאיה בצלאל ומושיק גלאמין, השלושה יציגו, מדי שישי אחה"צ, את סיכום פרקי השבוע שחלף וידברו על פרקי השבוע הבא. בכל תוכנית יתארח אחד מזמרי התוכנית.

שינויים בתוכנית הלייט-נייט של ערוץ 24, "ערים!": שבועות ספורים לפני עליית התוכנית בהגשת דנה ספקטור ורן שריג, עורך התוכנית רונן נויפלד החליט להתפטר. ע"פ גורם המעורב בפרטים נויפלד החליט לעזוב בשל חילוקי דעות עם המגישים. את מקומו יתפוס עורך "רייטינג" לשעבר וכתב "ידיעות אחרונות", ירון טן ברינק. במסגרת התוכנית יארחו השניים מדי יום שלושה מפורסמים לשיחת סלון זוגית לילית ומשוחררות על זוגיות, יחסים ואהבה.

24 חי בלה לה לנד (צילום: יוסי צבקר)
צוות המנחים של "מת על לה לה לנד" | צילום: יוסי צבקר

מה קורה בבית הוורד?
בחודשים האחרונים עבדו ב"דרסט הפקות" על הפקת הסדרה "המיליונר הסודי" עבור הערוץ הראשון, אולם כעת נודע כי ההפקה הועברה לערוץ 10. זכויות ההפקה הן של בית ההפקה "דורי מדיה דרסט" שגם מפיק עבור ערוץ 10 את "אקסטרים מייקאובר". בסדרת הדוקו-ריאליטי המצליחה נשלח מיליונר בזהות בדויה לסייע לנזקקים. המיליונר הנבחר נפרד מחיי הנוחות שלו למשך עשרה ימים בהם הוא עבור להתגורר באזור מרוחק ועני שם הוא מתיידד עם המקומיים תחת זהות בדויה. בסוף הניסוי, המיליונר יחשוף את זהותו האמיתית ויבשר לכמה ברי מזל שהוא עומד להעניק להם הזדמנות חד פעמית לשפר את חייהם באמצעות מתנות וסיוע כספי נדיב. בימים אלה בודקים בערוץ 10 מועמדים לתפקיד המליונר.

מיקי רוזנטל ב"איך להיות מאושר ב-6 שיעורים?" (צילום: mako)
רוזנטל. "הכתם שנשאר" | צילום: mako
מיקי רוזנטל יגיש סדרת כתבות חדשה בערוץ 10 שתעסוק באופן סיקור החשודים בפלילים על ידי התקשורת הישראלית. הסדרה שתקרא "הכתם שנשאר" תשודר החל מיום ראשון הקרוב במסגרת חדשות 10 ובמסגרתה יפגוש רוזנטל אנשי ציבור ששמם נקשר לחשדות פליליים.

"חיים יקרים", סרטו של כתב חדשות 10, שלומי אלדר, מועמד לפרס מטעם ערוץ הטלוויזיה VH1 והארגון החברתי האמריקאי DO SOMETHING. בכל שנה מקיים הארגון תחרות בין מספר מצומצם של צעירים אמריקאים ואמנים מתחום המוסיקה, טלוויזיה והקלונוע התורמים תרומה חברתית משמעותי לקידום מיזמים חברתיים. התחרות מתקיימת בשיתוף ערוץ הטלוויזיה VH1 וטקס הזכייה מועבר מהוליווד בשידור חי למיליוני צופים ברחבי ארה"ב והעולם כולו.

ב"ערב טוב עם גיא פינס" מסקרים לעיתים קרובות את התוכניות של ערוץ 10. למרות זאת באופן מפתיע הוחלט בתוכנית לא לסקר את הסדרה "TLV עושים את ת"א" למרות שהחל משבת הקרובה היא תשודר בערוץ 10. ע"פ גורם המעורב בפרטים במערכת של פינס הוחלט להתעלם מהתוכנית מאחר והיא משודרת גם בערוץ "הוט בידור ישראלי". כידוע, שני הצדדים מסוכסכים מאז הפרידה של "הוט" מ"ערב טוב" לטובת "חדשות הבידור" בהפקת חיים סלוצקי.

!HOT? Yes
מאמן הכדורסל צביקה שרף חוזר לערוץ הספורט וילווה את שידורי הכדורסל של הערוץ. שרף ישוב לתפקידו כחבר בפאנל התכנית "יציע העיתונות" לצידם של רון קופמן, אלי אוחנה, שלמה שרף, אלי סהר וניב רסקין. בנוסף, ייקח שרף חלק במגזין הכדורסל "חמישיות", שמגישים עפר שלח ושימי ריגר.

השבוע היו אמורים ערוצי 'הדור הבא 24/7' להפוך לערוצים בתשלום תמורת 15 ₪ בחודש. כעת הוחלט כי הערוצים ישארו פתוחים לפחות לעוד שבוע. גורמים מעריכים כי עד כה רק כמה אלפי צופים רכשו את הערוצים. הערכות אחרות גורסות כי רק כמה עשרות בודדות של אלפי לקוחות, רכשו את הערוצים ולכן הוחלט להאריך בעוד שבוע את השידור החינמי, כדי לחשוף עוד צופים לשידורים.

מועצת הכבלים והלווין הטילה קנס של למעלה ממאה אלף ₪ לערוץ הבידור של הוט בשל הפרות בוטות בסדרה TLV ושידור תצוגת האופנה של קסטרו. ע"פ גורמים המעורבים בפרטים בתצוגת האופנה של קסטרו שודרו אזכורים רבים לחברה, ראיונות עם אנשי החברה, לוגו החברה ועוד. בעונה הראשונה של TLV שודר תוכן שיווקי בוטה למספר חברות מסחריות. עבור הערוץ מדובר בקנס הגדול ביותר שהוטל עליו עד כה.

חברת הלוויין yes נמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים של סדרה קומית בהשתתפותו של זיאד בכרי, בנו של מוחמד בכרי. בתקופה הקרובה אמור להצטלם פרק פיילוט לסדרה שתקרא 'הכובשים'. יוצרת הסדרה היא אביה בן דוד, ואילו עורך התסריט הוא עוזי וייל. הליהוק עצמו נמצא בעיצומו. הסדרה תכלול 15 פרקים, כאשר היא צפויה לעלות לאוויר במהלך 2012. 'הכובשים' היא קומדיה אורבנית במסגרתה מחזאי ערבי מגיע לת"א במטרה להצליח בתחום מקצועו, ושם הוא פוגש את הברנז'ה התקשורתית והתרבותית.

יום הולדת יעל גולדמן - שמעון גרשון (צילום: mako)
גרשון. ינחה את "אופס, טעות שלי" | צילום: mako
שמעון גרשון והקומיקאי שגיב פרידמן יגישו תכנית חדשה בערוץ הספורט. בתכנית "אופס, טעות שלי", יעסקו השניים, יחד עם אורחים באולפן, בטעויות הגדולות בספורט העולמי והיא תשודר בימי רביעי בשעה 23:30 בערוץ GOLD5+, החל ב-20 באוגוסט. התכנית תתמקד בכל שבוע בשגיאות שונות בתחום הספורט. בין האורחים שיגיעו לתכנית: לירן שטראובר וטברטקו קאלה שיתארחו בתכנית שתעסוק בטעויות שוערים ויצפו בכל הטעויות והפספוסים הגדולים שלהם.

נחתם הסכם הסדרת תמלוגים בין חברת תל"י לבית חברת HOT, על פי ההסכם שנחתם השבוע תעביר חברת הכבלים סכום שנתי קבוע כתמלוגים לתסריטאים ובמאים בגין השידורים ב-HOT וכן תעביר סכום משמעותי נוסף כפיצוי רטרואקטיבי. על פי ההערכות, הסכום השנתי עומד על שבעה מיליון שקלים והתשלום בגין חובות העבר עומד על כ-20 מיליון שקלים מ-2003. ההסכם תקף עד שנת 2014, אז יתחדש המשא ומתן בין הצדדים.

השחקן שמוליק לוי מצלם פיילוט לסיטקום חדש שכתב על גבר בן 45 שמסתיר מאשתו זכייה היסטרית ב-70 מיליון ₪ בלוטו. לסדרה המיועדת יקראו "כסף קל" ויביים אותה אופיר בביוף. את הפיילוט מפיקים חברת "תוצרת הארץ" ומיכאל תפוח.

מה קורה ברוממה?
מחלקת התעודה של ערוץ 1 תפיק סדרה בת 6 פרקים, שתתעד את תולדות העלייה מאתיופיה ותשודר במסגרת רצועת 'הסיפור האמיתי'. בימים אלה נחתם ברשות השידור חוזה להפקת הסדרה עם 'גן תקשורת' של ניר טויב. הסדרה תצולם בישראל, באתיופיה ובסודן, וישתתפו בה אנשי מוסד, טייסים, פעילי עלייה ובני משפחות של 3 דורות של עולי אתיופיה.

מה קורה בחינוכית?
תוכנית האקטואליה המיתולוגית "ערב חדש" מחפשת מנחה חדש. לפחות עשרה אנשי תקשורת מתחרים על תפקיד מגיש התוכנית שמשודרת בטלוויזיה החינוכית לצדו של דן מרגלית. המועמדים שהגיעו השבוע לאודישנים הם: מרב מיכאלי, שרה ב"ק, אראל סג"ל, לוסי אהריש, עידן קוולר, אטילה שומפלבי ואפרת רייטן. גם שלושת המגישים הקודמים - מיה בנגל, רונן ברגמן וטלי ליפקין-שחק – הגישו מועמדות, לאחר שהחוזה עמם הגיע לסיום. אלו לא נדרשו לאודישן. מקומו של דן מרגלית, אשר מגיש בימים האחרונים את התוכנית לבד, מובטח לאחר שמועמדתו נבחנה מחדש.

מה קורה בעיתונות?
עורך הארץ דב אלפון עוזב את תפקידו לאחר כשלוש שנים. אלפון נכנס לתפקידו כעורך העיתון באפריל 2008 והחליף בתפקיד את דיוויד לנדאו. ההערכות בעיתון הארץ הן שמחליפו של אלפון יהיה הפרשן המדיני של העיתון אלוף בן, שגם עורך את העמוד האדיטוריאלי.

אין תמונה
אלפון. נפרד מתפקידו כעורך "הארץ"

מה קורה בקולנוע?
גל תורן, סולן להקת מרסדס בנד, חוזר לשחק בתפקיד ראשי והפעם בקולנוע. תורן יככב ב"לרדת מהעץ", סרטו החדש של גור בנטוביץ' שכתב וביים. תורן יגלם בחור שחוזר מגלות בניו יורק ומנהיג מאמץ משותף להציל מגרש מול ביתו מפני טייקון נדל"ן ולהפוך אותו לפארק.

הסרטים "טנטור" ו"השוטר" יתחרו בפסטיבל היוקרתי לוקרנו בשוויץ. השניים הם בין 15 הסרטים שנבחרו לרשימה, בה סרטים מלבנון, צרפת, ארה"ב ויפן. "טנטור" הוא סרטו המדובר של תאופיק אבו ואיל, במאי "עטאש-צמאון", העוסק בעלילותיו של זוג ממזרח ירושלים. "השוטר" הוא סרטו של נדב לפיד, שזוכה לשבחים בימים אלו בפסטיבל ירושלים. פסטיבל לוקרנו יתקיים השנה בין התאריכים 3-13 באוגוסט. בשנה שעברה התמודד בפסטיבל הסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" וזכה בפרס חביב הקהל.

אלונה טל - ילדי ראש הממשלה (צילום: עודד קרני)
טל. תככב בסדרה אמריקאית חדשה | צילום: עודד קרני

ומה עוד בכותרת?
השחקנית הישראלית אלונה טל נבחרה לגלם תפקיד מרכזי בסדרה חדשה של רשת הכבלים האמריקאית  FX, הנמצאת בבעלות רשת FOX. הרשת עובדת בימים אלה על סדרה חדשה בשם "Powers" בהשתתפות ג'ייסון פטריק ("שומרת אחותי") לוסי פאנץ' ("להיות ג'וליה") וכאמור גם טל.הסדרה המתוכננת מבוססת על הקומיקס של הכותב והמאייר האמריקני בריאן מייקל בנדיס ותעסוק בבלשי משטרה בעלי כוחות-על המפענחים פשעים בעזרת יכולותיהם המיוחדות. פטריק יגלם את התפקיד הגברי הראשי של הבלש כריסטאן ווקר ואילו פאנץ' תגלם את שותפתו, דינה פילגרים. אלונה טל תגלם בסדרה את זורה, בעלת יכולת זיכרון יוצאת דופן. 

>> דרושים: שחקנים לסדרה של בר רפאלי