עוז זהבי נופש באילת (צילום: אלעד דיין)
זהבי. הרכש החדש של קשת | צילום: אלעד דיין
מה קורה ברמת הח"יל?
השחקן עוז זהבי חתם על חוזה ארוך טווח עם 'קשת'. במסגרת החוזה ישתתף זהבי בסדרות ותכניות חדשות של הזכיינית. זהבי כיכב בשנה האחרונה ב'עספור' ו'נבלות' של HOT, 'חיים אחרים' של קשת, וזכה לתפקיד ראשי ראשון בקולנוע ב'התגנבות יחידים' של דובר קוסאשווילי, ש'קשת' הייתה שותפה בהפקתו. זהבי בן ה-27, הוא בוגר הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין.

התכנית "מצב האומה" תשוב לעונה רביעית ברשת כך הוחלט בזכיינית. צוות התכנית ליאור שליין, אורנה בנאי וגורי אלפי עתיד לחזור בסתיו הקרוב לעונה נוספת. "מצב האומה" בהפקת חברת מעגלות עלתה לאוויר בינואר 2010.

עפר שכטר ינחה את "אפקט הפחד", פורמט ותיק של חברת אנדמול שנרכש לאחרונה על ידי זכיינית ערוץ 2 רשת. במסגרת התוכנית מתמודדים המשתתפים בשורה של משימות אקסטרים. הגרסה הישראלית תצולם בארנטינה, וליהוק השעשועון יחל בחודשיים הקרובים.

מנחם בן (יח``צ: רונן אקרמן)
בן. תגיד יפה שלום | יח``צ: רונן אקרמן
העיתונאי מנחם בן הושעה מהשתתפות בתכנית "דיבור ישיר", שמפיקה קסטינה תקשורת עבור זכיינית ערוץ 2 קשת. בן הוזמן בתחילת השבוע לברור במשרדי חברת ההפקה, בעקבות קריאתו לחקיקה נגד הומוסקסואלים והלחץ הציבורי שנוצר בערבות דבריו שהביאה בסופו של דבר גם לביטול טורו במגזין רייטינג של מעריב. בשיחה זו הובהר לבן כי דבריו אינם מקובלים על קשת ועל ההפקה. למרות הדברים בחר בן להחריף את התבטאויותיו בכלי התקשורת ולפיכך הוחלט להשעות אותו עד להודעה חדשה. בתגובה הודיע מנחם בן כי לא ישוב להגשת התכנית, בה הוא משתתף מאז עלתה לאוויר.

בימים אלה עובדים בזכיינית ערוץ 2 רשת על סרט דוקומנטרי חדש במסגרתו יבחנו את הקשר והיחס של אמנים חילוניים בארץ לדת. שלומי שבת נבחר להוביל את הסרט וישתתפו בו אמנים נוספים כמו אייל גולן, דין דין אביב, קובי אפללו ועוד. בנוסף, הסרט יתמקד בשבת ובקריירה המצליחה שלו.

ההשלמות לגרסה המזרח תיכונית של הקאלט המיתולוגי "נשואים פלוס" שתעלה בקשת בעתיד הקרוב נמצאות בשיאן, ואחרי שצחי גראד לוהק לתפקיד האבא, דורית בר אור תגלם את פג באנדי, בת הזוג של מוכר הנעליים הנרגן. השחקנית הוותיקה משלימה קאסט שמלבד גראד כולל גם את נועה וולמן שתגלם את דמותה של הבת קלי, ושלומי קוריאט ותמר קינן שינסו לשכנע כזוג השכנים המעיקים של הזוג באנדי. הדמות היחידה שעוד לא לוהקה היא זו של הבן הצעיר באד, ובימים אלו בוחנים בהפקת התוכנית מספר מועמדים.

דורית בר אור - אירוע בר ויסקי א גוגו (צילום: אלעד דיין)
בר אור. פגי באנדי הישראלית, בשבילכם | צילום: אלעד דיין

מה קורה בבית הוורד?
לאחר ארבע תוכניות בלבד ששודרו, החליטו בערוץ 10 להפיק עונה שנייה של תוכנית הבידור "נבחרת ישראל בטלוויזיה" כל משתתפי התוכנית ימשיכו גם לעונה הבאה. בתוכנית אותה מפיקים יואב גרוס ובני מנשה, לוקחים חלק ירון ברובינסקי, קובי פרג', יניב ביטון, יפית אסולין, נתי קלוגר דני גבע, ענת מגן שבו ומיקי גבע. נכון לעכשיו כל שחקני התוכנית ימשיכו לעונה נוספת, אך יחד עם זאת קיים סיכוי כי היא תתוגבר בשחקני חיזוק

שעשעון האקסטרים של ערוץ 10 "וויפאאוט" יורד מהמסך בטרם עת. על-פי גורמים בערוץ 10 החליטו בערוץ לעצור את העונה בטרם הגיעה לסיומה. בערוץ 10 הבטיחו לצמד המגישים טל ברמן ואביעד קיסוס, שגם מגישים פעמיים בשבוע את "הדור הבא 24/7",  שהם לא יופיעו על המסך שלוש פעמים בשבוע על מנת שלא להמאיס אותם על הצופים. על המדף של הערוץ נשארו שלושה פרקים נוספים שטרם שודרו והיו אמורים להיות משודרים בשבועות הקרובים.

רפי וציפי רפאלי בחתונתו של אסי ועקנין (צילום: עדי רם)
רפי וציפי רפאלי. צרות בצנרת של בית רפאלי | צילום: עדי רם
רפי רפאלי, אביה של בר רפאלי, יגיע בשבת הקרובה למסך הקטן וישתתף בפינת הבירוקרטיה של דוב גילהר בערוץ 10 המשודרת במהדורה המרכזית עם אושרת קוטלר. הסיבה: בעיות הזרימה במים בביתם של משפחת רפאלי והסביבה.

בימים אלה התחילו לעבוד בערוץ 10 על גרסה ישראלית של התוכנית האמריקאית "אקסטרים מייקאובר". הבימאית ג'ולי שלז בחרה שלא להמשיך לעונה נוספת של "מחוברות" והיא תערוך את הדוקו-ריאלטי "אקסטרים מייקאובר" עבור ערוץ 10. "אקסטרים מייקאובר" היא תוכנית טלוויזיה המשודרת ברשת ABC האמריקאית למעלה משבע שנים. במסגרתה התוכנית אנשי מקצוע מגיעים אל משפחות שנמצאות במצב כלכלי בעייתי ומשפצים עבורם את הבית באופן קיצוני. בימים אלה מחפשים בערוץ מנחה לתוכנית כאשר מיקי חיימוביץ היא אחת מהאופציות הנבדקות. את הסדרה תפיק "דרסט הפקות" עבור ערוץ 10.

החזית בין העיתון ישראל היום לערוץ 10 מתחממת. בשבוע האחרון הוחלט בעיתון שלא לפרסם ידיעות הקשורות בערוץ. הנתק בין העיתון לערוץ החל מיד אחרי שערוץ 10 שידר מערכון ובו חיקוי של עורך ישראל היום עמוס רגב בשבוע שעבר בתכנית "נבחרת ישראל בטלוויזיה". המערכונים החלו להופיע בתכנית שבוע וחצי לאחר טור ביקורת טלוויזיה תוקפני במיוחד שפרסם בעיתון ליאור רדושיצקי על התוכנית.

דליה מזור - מיה דגן משיקה (צילום: אלעד דיין)
מזור. דואגת ללייף סטייל שלכם | צילום: אלעד דיין

!HOT? Yes
דליה מזור עובדת בימים אלו על תוכנית לייף סטייל חדשה בהגשתה, שמפיקה חברת ההפקה של "הישרדות", אבוט- רייף- המאירי.

לאור הצלחת העונה הראשונה של "מבצע קיפוד" שעלתה השנה בערוץ לוגי ב-HOT ובשירות ה-VOD, החליטו בערוץ להפיק עונה נוספת. צילומי העונה צפויים להתחיל בחודש הקרוב והיא תתמקד בשמירה על צבי הים הנחשבים לחיות שמורות הנמצאות בסכנת הכחדה. תסריטאית הסדרה היא אסתר נמדר והבמאי הוא יוסי קרן.

הסדרה "ניו יורק" (שם זמני) תצולם בניו יורק בספטמבר הקרוב, והיא מספרת על חבורה של ישראלים שמתגוררים בתפוח הגדול בתנאי עבדות מודרנית: מגורים בלתי אפשריים, עבודות מזדמנות בלי אשרת עבודה, חוקיות מוטלת בספק. במרכז העלילה בן למשפחת פשע, שנשלח על ידי אחיו לגלות ומנסה לשכוח את עברו.

ערוץ 9 וחברת הכבלים האוקראינית, VOLYA CABEL, חתמו על הסכם שיתוף פעולה להפצת שידורי הערוץ באוקראינה במסגרתו תקים חברת הכבלים אפיק ייעודי שייקרא "ערוץ 9" וישא את לוגו הערוץ. ההסכם בין שני הצדדים נחתם לארבע שנים ונאמד בכמיליון שקלים.האפיק ישדר 24 שעות ביממה חדשות, תוכניות אקטואליה, הפקות מקור וסדרות רכש. החל מ- 17:00 ועד 21:45 יועברו שידורי ערוץ 9 מישראל גם לצופים באוקראינה.

איציק זוהר - מעיל עור (צילום: אלעד דיין)
זוהר. בקרוב יגיש תכנית חדשה בערוץ הספורט | צילום: אלעד דיין
ערוץ הספורט מעלה תכנית שבועית חדשה בהגשת איציק זוהר ויהונתן כהן במסגרתה יקבלו הצופים את הבמה המרכזית וייקחו חלק בדיונים השונים, בדעות ובביקורות. מדובר על תכנית ראשונה מסוגה שבה הצופים מהווים חלק מהותי ומרכזי בתוכן התכנית. התכנית החדשה שתעלה ביום שלישי הקרוב, בספורט 5+, מיד לאחר מהדורת הלילה של "חדשות הספורט", תעסוק בכל האירועים החמים בספורט בארץ ובעולם לרבות במתרחש בעונת המלפפונים. האוהדים ישמיעו את קולם ויציגו את דעותיהם בכל הנוגע לאירועים האחרונים בספורט הישראלי.

מה קורה בקולנוע?
הישג מרשים נוסף לקולנוע הישראלי. הסרט "בוקר טוב אדון פידלמן" בבימויו של יוסי מדמוני ובכיכובם של ששון גבאיהנרי דוד, נבו קמחי ושרה אדלר, יתמודד בתחרות הרשמית בפסטיבל הסרטים הצ'כי הוותיק, "קרלובי וארי", שייפתח ב-1 ביולי בעיירה קרלובי וארי שבמערב צ'כיה. 

אין תמונה
"בוקר טוב אדון פידלמן" יתמודד בתחרות הרשמית בפסטיבל הסרטים "קרלובי וארי"

מה קורה ברדיו?
שינויים ברצועת ציפורי לילה בגלי צה"ל. את התכנית של יום א' יגישו החל מהשבוע הבא הכותב הראשי של ארץ נהדרת דויד ליפשיץ ואבי נוסבאום.. השניים יגישו למאזינים את סיכום השבוע שיהיה ויחליפו ברצועה את יאיר ניצני ויזהר אשדות. גם גיל חובב מצטרף לרצועה. חובב יגיש בימי רביעי תכנית שתתמקד בשפה העברית.

צביקה שרף ומשה פרימו מצטרפים לתוכנית הספורט של רדיו ללא הפסקה 103FM. שרף, ופרימו יצטרפו למגישי התוכנית רון קופמן, מאיר אינשטיין ורמי וייץ שהחלו בשידור התוכנית לפני כחודש, לאחר שהוחלט בתחנה שלא להאריך את ההתקשרות עם אופירה אסייג ואייל ברקוביץ'.

>> מי שלא יבוא חבל: אריק סיני מתחתן בהיכל