עינב גלילי (צילום: דן לב)
חוזרת בבוקר. עינב גלילי | צילום: דן לב
מה קורה ברמת החי"ל?

עינב גלילי תחזור לתכנית הבוקר של רשת "העולם הבוקר". גלילי תחליף לתקופה מוגבלת את ג'קי לוי שהגיש עד כה את התכנית מדי שלישי לצד הילה קורח וכמו כן תמלא את מקומו של אברי גלעד כשיעדר מהתכנית.

הסרט "חיים יקרים", שביים וצילם שלומי אלדר, כתב חדשות 10, ישודר בזכיינית ערוץ 2 רשת. אלדר צילם את הסרט במשך כשנה, ומה שהחל ככתבה במהדורת החדשות של חדשות 10 שעוקבת אחרי תינוק פלסטיני שנולד ללא מערכת חיסון והגיע לטיפול בישראל הפך לסרט. הפיצ'ר הוצע תחילה לערוץ 10 בתקופה שעתידו לא היה ברור, ולכן החליטו שני הצדדים שהסרט יוצע גם לגופי שידור אחרים.

 מה קורה בבית הוורד?

 החלו הצילומים לעונה השנייה לסדרה הקומית של ערוץ 10 , "כאן גרים בכיף", בכיכובם של גיא לואל, נתי קלוגר, עליזה רוזן ואילן דר.השחקנית גילת אנקורי תפציע בתפקיד אורח ותגלם את אימא של קלוגר, אם המשפחה.

 

אין תמונה
חוזרת לעונה שניה. נתי קלוגר
אחרי ההצלחה שלהם בערוץ ביפ עם הסדרה הקומית "בובי ואני", יובל שגב ורועי עידן עובדים בימים אלה על סדרה קומית חדשה עבור ערוץ 10 . הסדרה, "אבא" (שם זמני), תספר על אב שעובר לגור עם בנו בדירת הרווקים הפרועה שלו ומגלה תובנות חדשות על חיי הרווקות.

 הוט? Yes!

HOT תוריד משידור את ערוץ ביפ בסוף 2010. לאחר עשור של פעילות משותפת הודיעה חברת הכבלים כי היא נפרדת מערוץ הצחוק. הערוץ שיחליף את ביפ יהיה קומדי סנטרל הבינלאומי מבית Viacom, בו ישולבו גם תכני מקור.

החוזה בין זכיינית ערוץ 2 לחברת HOT הסתיים כבר לפני מספר חודשים ואילו חברת הכבלים עדיין לא חתמה על הסכם חדש. בקשת שוקלים כעת להוריד את כל התכנים משירות ה-VOD של החברה; לא ברור מה יעלה בגורל ערוץ 20

 שירז טל תעמוד במרכזו של סרט דוקומנטרי חדש. הסרט "כשתחזרי תביני", מתעד את מסעה של טל במסע מלכת המדבר ששב לא מכבר מלפלנד. את הסרט הפיקה חברת GPS תקשורת וביימה טלי שטיין והוא ישודר בערוץ הטיולים של ענני תקשורת (אפיק 47 בשתי החברות) -23 בספטמבר בשעה 20:30

 

לילה בכיף (יח``צ: אלדד רפאלי)
נפרדים מהוט. צוות ביפ | יח``צ: אלדד רפאלי
נתי קלוגר, אוולין הגואל, אלברט אילוז וערן איווניר יצטרפו ליהורם גאון, צחי גראד ודני גבע וישלמו את מצבת השחקנים לסדרת הדרמה החדשה של yes, "אורים ותומים". בעקבות הצלחת "סרוגים" ב-yes,הדרמה החדשה תתרחש בישיבה דתית  ותעסוק בחיי התלמידים והצוות לאחר שראש הישיבה פרש ואת מקומו תפס החתן שמנסה להפוך את הישיבה למודרנית יותר. בעת חקירת נסיבות מותו המסתוריות של אחד התלמידים, ייחשפו חייהם וסודותיהם של התלמידים, הרבנים, והורי התלמידים.

 מה קורה בחדשות?

 דני דויטש, חזאי חברת החדשות של ערוץ 2 בחמש השנים האחרונות, עובר לערוך ולהגיש מבזקי חדשות. דויטש הגיש בחודשים האחרונים מאות שעות של שידורי חדשות ישירים במסגרת ערוץ החדשות של חדשות ערוץ 2 באינטרנט וצבר ניסיון רב. כעת הוא יערוך ויגיש מבזקים ואף יכין כתבות מיוחדות למהדורה המרכזית. את דויטש יחליף בדסק מזג האוויר אלעד זוהר (28), שמצטרף לחדשות 2.

 

 

מה קורה ברוממה?

רשות השידור זכתה במכרז ההתאחדות לכדורגל לשידור המשחק המרכזי בערוץ הראשון בשלוש העונות הקרובות. הרשות נערכת לשדר את המשחקים בפורמט HD, ממש באותו האופן בו שודר המונדיאל. הערוץ יהיה פתוח למנויי הכבלים והלווין ללא תוספת תשלום באפיק 511.

 מה קורה בעיתונות?

 נתוני סקר TGI שפורסמו השבוע ומשקפים את התקופה של ינואר עד יוני 2010 , גילו כי ישנו תיקו ברמת החשיפה לעיתונים ישראל היום וידיעות אחרונות עם יתרון קל לעיתונו של שלדון אדלסון. בכך חוסלה סופית ההגמוניה של ידיעות אחרונות כעיתון הנפוץ במדינה. שיעור החשיפה לעיתון היומי של ישראל היום בחציון הראשון של השנה עומד על 35.2% ואילו שיעור החשיפה לידיעות אחרונות עומד על 34.9%.

מעריב והארץ רושמים ירידות קלות בשיעור החשיפה, וכך גם העיתונים כלכליים: גלובס ו-TheMarker אשר נחלשו מעט.

 מה קורה ברדיו?

 נתוני סקר TGI לתחנות הרדיו מגלה כי גלגלצ היא התחנה המאוזנת ביותר בישראל.  מבין תחנות קול ישראל, התחנה היחידה שרושמת עליה היא 88fm.  רדיו ללא הפסקה 103fm הוא התחנה האזורית המואזנת ביותר.

מה קורה בקולנוע?

שירז טל ורון חולדאי - תערוכה זיו קורן (צילום: עודד קרני)
בקרוב אצלכם (על המסך). שירז טל | צילום: עודד קרני
האקדמיה הישראלית לקולנוע פרסמה את רשימת המועמדים לפרסי אופיר, שיתקיים בחודש ספטמבר. "הדקדוק הפנימי", סרטו של ניר ברגמן המבוסס על ספרו של דויד גרוסמן, קיבל מועמדות בלא פחות מ-12 קטגוריות, כולל מועמדות לפרס הסרט הטוב ביותר. עוד על הזכות לייצג את ישראל בטקס האוסקר הקרוב יתמודדו גם "פעם הייתי" של אבי נשר, שמועמד ב-7 קטגוריות, "משאבי אנוש" של ערן ריקליס (8 מועמדויות), "המדריך למהפכה" של דורון צברי (5 מועמדויות) ו"מבול" של גיא נתיב (6 מועמדויות).

"התפרצות X", סרט הביכורים של הבמאי איתן צור, יתחרה במסגרת שבוע הביקורת של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-67 בוונציה, שייפתח בספטמבר. זו תהיה הקרנת הבכורה של הסרט, כשעל התסריט אחראית המחזאית והסופרת עדנה מזי"א. הפרס הראשי שיוענק לסרט המצטיין יהיה 5,000 אירו. הסרט, בהפקת "יולי אוגוסט הפקות", יתחרה גם על פרס "אריה העתיד", המוענק לסרט הביכורים הטוב ביותר, שם כבר מקבלים לא פחות מאשר 100 אלף דולר.

 מה קורה ברשות השנייה?

 יו"ר מועצת הרשות השנייה, אמנון נדב, פורש מתפקידו לאחר חצי שנה בלבד. זאת בעקבות קביעת היועץ המשפטי לממשלה, לפיה נדב לא יכול להמשיך בתפקיד כל עוד בתו, אילאיל, ממשיכה לעבוד בתחנת הרדיו האזורית eco99fm.