גלית גוטמן - אירוע לוק בלייזר
גלית גוטמן. הפעם היא מתעסקת באחים | צילום: אלעד דיין
מה קורה ברמת החי"ל?

רפי אדר, שהיה עד לא מזמן אחד מארבעת השופטים של התוכנית "מאסטר שף" לא ייקח יותר חלק בתוכנית. אדר, הבעלים של מסעדת "פרונטו", לא ייקח חלק בתוכניות הקרובות, זאת בשל מה שהוגדר כ"חילוקי דעות" עם הפקת התוכנית. מהפקת התוכנית  נמסר  כי לא צפוי שינוי בהרכב השופטים, ומיכל אנסקי, אייל שני וחיים כהן יכהנו בפאנל משולש עד לסיום העונה בסוף נובמבר.

עדן הראל ועודד מנשה יגישו לראשונה יחדיו תוכנית משותפת שתיקרא "עושים שכונה". התכנית תשודר בקשת בימי רביעי וחמישי בשעה 16:00, ובכל פרק יצא הצמד לעיר אחרת ברחבי הארץ על מנת לאתר את "הבשלן של העיר", שייבחר ע"י צוות השופטים. המתכונים חייבים להיות עממיים ובתקציב שאינו עולה על 100 שקל. בראש צוות השופטים יעמוד השף פרנק אזולאי ולצדו דרור פינטו. אליהם יצטרף בכל פעם מתמודד "מאסטר שף".

מה קורה בבית הוורד?

גלית גוטמן תגיש תכנית חדשה בערוץ 10 בהפקת "באזז הפקות" עליה היא שוקדת בימים אלה. התכנית החדשה תעסוק ביחסים בין אחים והיא צפויה לעלות למרקע במהלך שנת 2011. היוצר והבמאי של התוכנית הוא נתי אדלר.

חתונה של קובי מחט - עדן הראל ועודד מנשה
עדן הראל ועודד מנשה. יוצאים לחפש בשלנים | צילום: אלעד דיין
פרק הבכורה של "היפה והחנון" ישודר מול "רוקדים עם כוכבים" עם פמלה אנדרסון. כידוע, אנדרסון צפויה להגיע לארץ ביום שני הקרוב על-מנת להתארח בשתי תוכניות של "רוקדים עם כוכבים". מי שבטח פחות שמח מהגעתה של הכוכבת הם אנשי ערוץ 10, ששיבצו את פרק הבכורה של "היפה והחנון" מולה. למרות שזה עלול לפגוע להם בנתוני הרייטינג בצורה דראסטית, בערוץ לא יכולים לדחות את השקת התוכנית מאחר וכבר הועלו שלטי חוצות ברחבי הארץ.

הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו פתחה בהליך הפרה לכאורה נגד התוכנית "ערב טוב עם גיא פינס", שמשודרת בימים אלה בערוץ 10. ההליך נפתח לאחר שבאחת התוכניות בשבוע שעבר דווח על פרשה שמעסיקה את עולם הבידור האמריקאי, במסגרתה דווח כי אחד משחקני הפורנו בארצות הברית נדבק באיידס ובתגובה הופסקו צילומים של סרטים רבים עד שיתברר מי הוא. ברקע לאייטם רצו תמונות של שחקניות פורנו, דבר שגרם לרשות לפתוח בהליך הפרה. במידה שיתגלה כי מערכת התוכנית וערוץ 10 הפרו את החוקים, הם עשויים להיקנס בדקות פרסום בסכום של אלפי שקלים.

החלו הליהוקים לסיטקום שכתב ישראל קטורזה וישודר בערוץ 10. הסדרה תקרא "בקרוב אצלכם" ויככבו בה, לצד קטורזה, גם שרית וינו אלעד וקובי פרג'. קטורזה יגלם מארגן חתונות באולם אירועים ששייך לאביה של אשתו, שרית. חייו עומדים להשתנות כשאשתו מחליטה להירשם לאוניברסיטה ומטילה עליו לסייע בטיפול בילדים. בתוכנית ישולבו גם ראיונות דוקומנטריים שיערוך קטורזה עם זוגות אמיתיים שיספרו על חיי הנישואין שלהם.

אין תמונה
פמלה אנדרסון. היפה תנצח את החנון?
שלומי קוריאט יככב ב "טור אחד לחלום", סרט טלוויזיה אותו כתב אלון שרביט וישודר בערוץ 10. קוריאט ישחק את שבי, נהג מונית, מהמר אדוק שממלא לוטו מידי שבוע ומשוכנע שזה עניין של זמן עד שיביא את המכה.  

סדרה בת ארבעה פרקים תשודר החל מראשון הקרוב, ה-7.11, במהדורה המרכזית של חדשות 10. בסדרת הכתבות "בריונים במדי משטרה" יוצא העיתונאי דב גיל-הר בעקבות ההתנהגות האלימה של שוטרים כלפי אזרחים ויסקור מקרים בהם אזרחים ללא כל עבר פלילי יצאו חבולים באופן קשה ממפגש עם אנשי החוק.

  הוט? Yes!

ערוץ הספורט של ONE אושר לעלות לאוויר ב-yes. לאחר שהרשות להגבלים עסקיים אישרה בשבוע שעבר את עליית ערוץ הספורט של ONE, נתנה מועצת הכבלים והלווין אור ירוק משלה. בשלב זה, האישור ניתן רק ל-yes, האישור ל-HOT עדיין מותנה בבדיקות נוספות.

גביע דיוויס - ישראל קטורזה
ישראל קטורזה. יצחיק אתכם בסיקום חדש | צילום: עודד קרני
רועי ניר לוהק לדרמה החדשה של ערוץ הילדים "בית האמונה". ניק יגלם את טום בן ה- 16, ילד עשיר ומפונק שהוא גם צאצאו של ראש העיר. הסדרה עוקבת אחר סיפור המסע של חבורת ילדים שמתגוררים בבית אומנה וחופרים מנהרה כדי להגיע לאבן נחשקת הנמצאת במוזיאון הקרוב.

אולפני הרצלייה יפיקו גרסה גברית למילון הסקס העברי הקיים באתר של yes . מדובר בסדרה בת 30 פרקים אותה יצרו טל ברמן ושחר סגל. הפורמט מדבר על חמישה גברים המדברים באופן גלוי וישיר על סקס ומיניות.

"כדור הארץ בידנו" הוא שמה של הסדרה החדשה שיצרו סיגל שביט וענבר כהן ארבל. הסדרה שתעלה בהוט היא סדרה דוקו- קומית שתתעד ישראלים בעת מסעותיהם בעולם.

 מה קורה ברוממה?

 מהדורת "מבט" של ערוץ 1 עשויה לרדת מהאוויר. זאת בעקבות החלטת הנהלת רשות השידור להפסיק את שידור הערוץ בשעה 19:00, לאור קביעת האוצר להפסיק את הסכמי העבודה שנחשבים בעיניו כלא חוקיים. ‏הנהלת הרשות החליטה לאמץ את בקשת האוצר ולהנהיג שעון נוכחות לאור אי-ההתקדמות ברפורמה. ועדי העובדים, שאינם מוכנים לביטול הסכמי העבודה או לחתימה על שעון נוכחות, מתעקשים להגיע לעבודה. ‏למרות שהוחלט למצוא מקום חלופי למהדורה, מסתמן כי "מבט" תשודר במתכונת חלקית בלבד, אם בכלל. נכון לעכשיו, נדחתה ההחלטה בשבועיים.

אחרי שנה של היעדרות, קדם האירוויזיון חוזר לרוממה. רשות השידור מחפשת בימים אלה אחר חברת הפקה שתפיק סדרת תוכניות, במסגרתן ייבחר השיר שייצג את ישראל בתחרות שתיערך בגרמניה בחודש מאי. בשנה שעברה שודרה תחרות הקדם בערוץ 2.בניגוד למשדרי קדם אירוויזיון בעבר שנערכו ערב אחד בלבד, רשות השידור מתכננת להפיק סדרת ספיישלים בת שישה פרקים בפורמט HD שישודרו במהלך ינואר, כאשר כל פרק יעקוב אחר שירי נציג ישראל לתחרות או אחר המתמודדים, בהתאם להחלטת הרשות האם לערוך קדם פתוח בין זמרים או לבחור נציג ישראלי אחד, ורק לבחור מבין שיריו.

מה קורה ברדיו?

הזמר ליאור פרחי מצטרף ללוח השידורים של רדיו לב המדינה. פרחי יגיש תכנית אישית שתקרא  "חשמל באוויר" ותשודר בכל יום חמישי בין השעות 13:00-14:00 .

 

אין תמונה
ליאור פרחי. עכשיו גם ברדיו
מה קורה בקולנוע?

"הדקדוק הפנימי", סרטו של ניר ברגמן, זכה בפסטיבל הקולנוע של טוקיו. הסרט זכה בפרס "טוקיו סאקורה", הפרס הגדול של התחרות, וקיבלו את הפרס ברגמן עצמו והשחקנית הראשית של הסרט, אורלי זילברשץ. בכך, השלים ברגמן זכייה כפולה בפסטביל לאחר שהפיצ'ר הקודם שלו, כנפיים שבורות, זכה בשנת 2002 בפרס הגדול של הפסטיבל.

סרט של HBO על תיכון ביאליק-רוגוזין מועמד לאוסקר בקטגוריית תעודה. סרט תעודה העוסק בילדי תיכון ביאליק-רוגוזין בדרום ת"א נכנס לרשימה של המועמדים לאוסקר בקטגוריית סרט התעודה הקצר. הסרט NO MORE STRANGERS של רשת HBO האמריקאית נוצר ע"י קארן גודמן וקירק סיימון. הסרט מתמקד בתלמידים בביה"ס שבו לומדים ילדי עובדים זרים, על הקשיים שהם עוברים בהתמודדות עם עברם הקשה ובתמיכה שמספק להם בית הספר.

הסרט "I shot My Love" של במאי סרטי התעודה הישראלי, תומר היימן, זכה בפרס המרכזי של פסטיבל הקולנוע הגאה ברוסיה. פסטיבלSide By Side, שנערך בסנט פטרבורג זו השנה השלישית, הוא הפסטיבל הגאה היחיד שמתקיים ברוסיה. בחודשים האחרונים זכה הסרט בין היתר גם בפרס המרכזי בפסטיבל HotDocs היוקרתי בטורונטו. בשבועות הקרובים יוקרן הסרט גם בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בטיוואן ובפסטיבל שפילד בבריטניה. בישראל צפו בסרט, המוקרן בימים אלה בסינמטקים ברחבי הארץ, כ-10,000 צופים.