אין תמונה
גל. לא במשפחה חורגת אבל נשאר בטלוויזיה

 מה קורה ברמת החי"ל

אחרי שכיכב במשך שש עונות כקאוצ'ר לכל המשפחה, מסתמן כי "משפחה חורגת" של אלון גל לא תמשיך לעונה נוספת ברשת. הירידה הדרמטית בנתוני הרייטינג של הסדרה בעונה האחרונה, גרמה לזכיינית להחליט שלא להזמין עונה נוספת לסדרה. גל עצמו צפוי להשתלב בפרויקט אחר של הזכיינית בקרוב.

קשת אינטרנשיונל, הזרוע הבינ"ל של קשת בחו"ל, תשתתף לראשונה ב-ATF פסטיבל התוכן והטלוויזיה של אסיה שיתקיים בתחילת דצמבר בסינגפור. מדובר בצעד טבעי לקשת לאחר הצלחות באמריקה ואירופה. הזכיינית שחתמה כמה עסקאות מוצלחות למכירת פורמטים בשנים האחרונות, תציע לראשונה פורמטים בשוק הטלוויזיה באסיה לאחר שבשנים האחרונות רשמה הצלחות בפסטיבל MIPCOM בשוק האירופאי ובארצות הברית.

רשת חנכה אולפן שידור חדש ומשודרג בקומה השנייה של בניין השידורים שלה ברמת החייל. בשדרוג הושקעו כ-2 מיליון ש"ח. 

מה קורה בקולנוע

הקולנוע הישראלי ממשיך לקצור פרסים ותהילה ברחבי העולם: "איך רצחתי את רבין", סרטו של מיכאל אללו, בוגר בית הספר סם שפיגל לטלוויזיה וקולנוע, זכה בפרס הסרט המקורי ובפרס התסריט בפסטיבל מינכן לסרטי סטודנטים שנערך השבוע.

קומדיית האינדי "לא בתל אביב" בבימויו של נוני גפן, שזכתה בפרס נמר הכסף בפסטיבל לוקרנו ובפרס הראשון בפסטיבל קולנוע דרום, הוגבלה להקרנות לצופים בגילאי 16 ומעלה בלבד, זאת לאחר שהוגשה לאישור המועצה לביקורת סרטים ומחזות מטעם משרד התרבות.בסרט, שיגיע לאקרנים ב-13 בדצמבר, מככבות יערה פלציג, רומי אבולעפיה וגפן עצמו, ומתוארת סיטואציה שבה מורה חוטף תלמידה שלו ויוצא עימה למסע פרוע.

לפיד. מה יקרה יום אחרי התקציב? (צילום: חדשות 2)
יש נשים במפלגה של יאיר | צילום: חדשות 2

מה קורה ברוממה

רשות שידור מבקשת למנות תפקיד בכיר חדש: משנה למנכ"ל רשות השידור, וזאת נוכח השקת תכנית הרפורמה. השבוע פרסמה הרשות מכרז לתפקיד ובו היא קוראת למועמדים מחוץ לרשות השידור להציע עצמם לתפקיד ולעבוד בכפיפות ישירה למנכ"ל יוני בן מנחם. 

רשות השידור לא תעניק מינוי קבע למנהל רשת ג' החדש, יניב מורוזובסקי, והוא יסיים את תפקידו. מורוזובסקי מסיים בימים אלה תקופת ניסיון של חצי שנה בתפקיד, ועל פי כללי הרשות בתום התקופה הזו על מנהליו לקבל החלטה האם להמשיך את המינוי. מנהל הרדיו ברשות, מיקי מירו, החליט שלא להעניק לו את מינוי הקבע.

כתבת המשפט של ערוץ 1 פנינה תמנו-שטה תתמודד ברשימה של יאיר לפיד "יש עתיד" וצפויה להיות מוצבת ברשימת 8 הנשים הראשונות, משמע בין ה-20 הראשונים במפלגה.

לשכתו הכחישה. השר כחלון (צילום: יוסי זילברמן)
דיונים לגבי השלכות עמוד ענן | צילום: יוסי זילברמן
 מה עוד בכותרות

שידורי הטלוויזיה בבתים העושים שימוש בצלחות לוויין פרטיות זכו לכמה רגעי אימה השבוע כאשר החמאס הצליח להשתלט לזמן קצר על המסכים לטובת שידור סרטוני תעמולה. מדובר בהשתלטות על תדרי הלוויין הנקלטים באזור דרום הארץ באופן עצמאי. עוד דווח על הפרעות בקליטת שידורי הערוצים המסחריים גם דרך מערך השידורים הדיגיטלי עידן פלוס.

רופא בכיר באיכילוב תובע 800 אלף ש"ח מערוץ 10 וכתבת הבריאות הילה אלרואי דה בר בטענה כי במסגרת כתבה ששודרה במהדורה המרכזית יוחס לו סירוב לטפל בחולה - סירוב שלטענתו לא היה ולא נברא. הרופא ד"ר שמעון מימון, נוירו-רדיולוג בכיר, טוען באמצעות עורך דינו שערוץ 10 נציג אותו בצורה מעוותת, תוך הוצאתו מהקשר ובכך גרם לו נזק אדיר.

‏בקרוב ייקבעו בישראל כללים מחייבים להשתתפות בתכניות ריאליטי, כך הודיעה השבוע הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו המפקחת על שידורי זכייניות ערוץ 2 ועל ערוץ 10 . הכללים החדשים שייקבעו יהיו שקופים גם לחברות ההפקה וגם לאנשים המבקשים להשתתף בתכניות ריאליטי והזכייניות תהיינה מחויבות לפעול על פיהן.

חמאס מאיים על חיילי צה"ל (צילום: חדשות 2)
חמאס משתלט על הטלוויזיה | צילום: חדשות 2

מנהלי הטלוויזיה המסחרית בישראל צפויים להיפגש עם שר התקשורת היוצא משה כחלון, זאת לאור ההפסדים הכלכליים הצפויים בעקבות מבצע "עמוד ענן". על פי הערכות בענף היקף הירידה בפרסום בימי הלחימה נע בין 25 ל-30 אחוזים.

מדור הרכילות העסקית של כלכליסט, "דיבידנדים" – יבוטל. בתחילת השבוע הודיע עורך המדור ליאור רוזנטל על התפטרותו מהעיתון, ובמערכת הוחלט שלא למנות לו מחליף. הוא עוזב את העיתון בתום חמש שנים וערך את "דיבידנדים" בשנה האחרונה.

אין תמונה
תשבי. הסברה עם שיק
מלך הטוקבקים

ההתגייסות הפטריוטית של נעה תשבי בגלות בעקבות מבצע "עמוד ענן", מזניקים אותה בפעם הראשונה אל ראש טבלת המטוקבקים השבועית. את המקום השני אוחזת נטלי דדון שקולה גם נשמע לא פעם במהלך השבוע החולף. ענת הראל מתמקמת במקום השלישי. דנה ספקטור חודרת לרשימה היישר למקום השמיני.

מקום                   מטוקבק                       טוקבקים            
1 נעה תשבי 709
2 נטלי דדון 674
3 ענת הראל 503
4 אביב גפן 481
5 ליאור שליין 422
6 גורי אלפי 396
7 עידן עמדי 380
8 דנה ספקטור 268
9 ליאור נרקיס 268
10 אסי עזר 233

 מספרים, רבותי, מספרים

המצב הביטחוני הקשה ששרר השבוע הדביק כצפוי יותר ויותר צופים מול מסך הטלוויזיה, כאשר מהדורת החדשות של הערוץ השני נהנתה מנתוני צפייה גבוהים במיוחד. מתוך עשרת התוכניות הנצפות ביותר בשבוע החולף, שמונה מהם שייכות למהדורת החדשות. האיחוד המיוחד של "ארץ נהדרת" זכה גם הוא לנתונים גבוהים ומתייצב במקום החמישי.

מקום    תכנית ערוץ רייטינג
1 חדשות 2 חברת החדשות 33.3%
2 חדשות 2 חברת החדשות    32.1%
3 חדשות 2 חברת החדשות 31.8%
4 חדשות 2 חברת החדשות 31.3%
5    ארץ נהדרת קשת 31.3%
6 חדשות 2 חברת החדשות 30.1%
7 חדשות 2 חברת החדשות 29.8%
8 חדשות 2   חברת החדשות   28.2%
9 חדשות 2 חברת החדשות 27.9%
10 מצב האומה רשת 25.6%

עמליה דואק (יח``צ: חדשות 2)
עמליה דואק. בפול אנרגיה | יח``צ: חדשות 2
שיחת מסדרון

הנסיבות אומנם היו רחוקות מלהיות אידאליות, אבל לצד הפצצות והריצה למרחבים המוגנים, השבוע החולף עמד כולו בסימן כתבי החדשות שהתנחלו על המסך בכדי לסקר את המצב הביטחוני. אחת מהן היא עמליה דואק ממהדורת החדשות של הערוץ השני, שהזיעה שעות ארוכות בדרום בכדי לסקר את המצב.

עמליה, איך שורדים שבוע כזה?
"זה לא קל, אבל מבחינת עבודה עיתונאית זה הכי מרתק שיש. נכון שלפעמים קשה לשמור על פוקוס בכל אותן שעות ארוכות, אבל אתה מתעשת מהר מאוד ברגע שנשמעת אזעקה".

תתארי יום שיגרתי שלך במהלך המבצע הזה.
"הימים שלי התחילו נורא מוקדם בבוקר, בסביבות שש, אז אני לוקחת את הרכב הפרטי שלי ונוסעת ממקום למקום. אין באמת רגע אחד של פנאי והעבודה היא מסביב לשעון. את תמיד עם יד על הדופק לגבי מה שמתרחש, והתפקיד שלי הוא להיות ערנית כל הזמן גם בתוך כל האטרף מסביב. כל הזמן קורה משהו".

מה עכשיו? יש ירידת מתח?
"העבודה שלנו אף לא נגמרת, בייחוד במקום כמו ישראל. ננוח קצת ונמשיך לעשות את העבודה שלנו בתקווה שזה יהיה בנסיבות קצת יותר שפויות".