שלישיית הגמר- מיי, ולדי ורוני (תמונת AVI: mako)
גמר כוכב נולד. משלושה ייצא אחד | תמונת AVI: mako
כוכב נולד- מגיעים לנקודת הסיום

אחרי חודשיים אינטנסיביים על הבמה באולפני הרצליה יפגשו שלישיית הגמר של "כוכב נולד", מיי, ולדי ורוני על הבמה באילת לגמר הגדול שיערך ביום ראשון בשעה 21:00.
בתחילת השבוע קיבלנו בשורה על שינוי בשיטת ההדחה בגמר: בשונה משנים קודמות קווי ההצבעה ייפתחו בתום ביצוע שלושת הסולואים הראשונים, קולות המצביעים ייספרו והמתמודד שידורג באותו הרגע במקום השלישי יסיים את דרכו בתחרות. שני המתמודדים הנותרים ייצאו לקרב ראש בראש, שבסופו יוכתר הכוכב הנולד השביעי של ישראל.

השבוע האחרון בתוכנית היה מרתק במיוחד בגלל הדחתו הבלתי צפויה של לירן דנינו, שהיה מתמודד אהוד במיוחד. אחד מצופי התוכנית כתב תגובה מאיימת באתר MAKO, "בעוד שלושה ימים, 12 שעות ו-38 דקות, ולדי ימות". בעקבות התגובה משטרת ישראל פתחה בחקירה במטרה לאתר את שולח או שולחת התגובה שחתם בשם "הרוצחת של ולדי". חברים, מדובר במשחק, בואו לא נצא מפרופורציות, הימנעו מטוקבקים מלוכלכים מסוג זה ותנו כבוד לבני אדם.

ועוד דרמה בגזרת התוכנית. הזמר אייל גולן שהיה אמור להופיע על בימת הגמר לא יופיע בסופו של דבר לצידם של שלישיית הפינליסטים. הסיבה להעדרו נעוצה בחילוקי דעות בינו לבין הפקת התוכנית על רפרטואר השירים שישיר. גולן התבקש לשיר את אחד משיריו האהובים והמוכרים אך התעקש לשיר שיר מאלבומו החדש. בסופו של דבר סוכם בין הצדדים להיפרד כידידים ולוותר על הופעתו. מי שימלא את מקומו של גולן הם שלומי שבת ועידן רייכל שהתארחו במהלך העונה הנוכחית בתוכנית וחיבורם עם הזמרים הצעירים היה מצוין.

דבר נוסף שמעורר עניין בתוכניות הגמר של "כוכב נולד" הוא איזו חברה מסחרית תרכוש את "ברייק הזהב", הפרסומת היחידה שתשודר רגע לפני הכרזת הזוכה, בזמן צפיית השיא. מי שרכש השנה את הברייק הוא בנק דיסקונט, הסכום המדובר הוא 200,000 שקלים. הבנק יקרין סרטון מיוחד בן 78 שניות, בו יככב הפרזנטור של הבנק מודי בר-און. בר-און יסכם את הפעילויות השיווקיות שביצע הבנק בקיץ האחרון בצורה הומוריסטית.

הישרדות- זה מתחיל

אחרי קיץ גדוש במאבקים פוליטיים, התוכן חוזר לערוץ 10 שישיק ביום שבת את העונה השלישית של הריאליטי "הישרדות". במסיבת עיתונאים שהתקיימה בתחילת השבוע הוצגו 25 השורדים החדשים ששהו במשך 52 יום באיים הפיליפינים והובטח שעונה זו תהיה פחות אסטרטגית אבלב הרבה יותר סוערת מבחינת הסיפורים האנושיים. גם העונה התוכנית תשודר בימי רביעי ושבת בשעה 21:00. בנוסף החלו בחברה שמפיקה את התוכנית "אבוט- רייפ- המאירי לגבש צוות עבודה לקראת העונה הרביעית של התוכנית שצפויים לחפש בשלב הראשוני לוקיישן לעונה הרביעית. המטרה בערוץ היא לעלות עם העונה הבאה חודשיים אחרי תום העונה הנוכחית.

הישרדות 3- הצגת מתמודדים 9 (צילום: אורי אליהו)
הישרדות 3. מ-25 יצא אחד | צילום: אורי אליהו

מה קורה ברמת החייל?

בר רפאלי קפצה ל"מועדון לילה" להגיד שלום לחבריה ארז טל, שי גולדשטיין, אבי נוסבאום ובעיקר לעידו רוזנבלום אותו היא כוללת ברשימת שלושת הגברים הסקסיים בישראל. מי הם שני הגברים הישראלים הסקסיים הנוספים ברשימה של בר תוכלו לגלות בכתבת מאחורי הקלעים שהכנו לכבוד בואה למועדון. (רמז: אחד מהם מ"מסודרים", השני מ"הישרדות").

ברשת וב"גיל הפקות" עובדים על העונה הרביעית של "רוקדים עם כוכבים" ורשימת הסלבריטאיות שיאלצו לפזז מול כל עם ישראל הולכת וגדלה. הנשים שהוזכרו כפוטנציאליות לתוכנית הן פנינה רוזנבלום, אורלי ויינרמן, גאלה קוגן, ליאת בלו, , מיטל דוהן, מירה עוואד והילי ילון. בגזרת הגברים השמות המדוברים הם של מייקל לואיס, איציק כהן, משה פרץ, שמעון אמסלם וזוהר שטראוס. אמיר פיי גוטמן אמור להצטרף לעונה הבאה כשופט ולהחליף בתפקיד את קלוד דדיה.


מה קורה בבית הורד?

האם הרומן הממושך בין ליאור שליין לערוץ 10 יימשך? בשלב זה העניין לא ברור. המנחה השנון מנהל בימים אלו מו"מ עם הערוץ על המשך שידור תוכניתו. החוזה בין הצדדים יסתיים בספטמבר וכרגע לא יודעים באיזה מתכונת שליין ימשיך. האם בתוכנית הפריים טיים הנוכחית, האם בתוכנית לייט נייט וקיימת גם האפשרות שהצדדים יאלצו להיפרד.

הוט? יס!

סדרת הדרמה עצ'פור מסיימת את שלב הליהוקים ומתכוננת לצילומים. השבוע הצטרפו לקאסט סולן להקת "הדג נחש" שאנן סטריט וגם השחקנית הראשית בסדרה "שירות חדרים" המשודרת ב"רשת", נלי תיגר. שני אלה לדן שפירא, נתן זהבי, אפרת דור, שלום מיכאלשווילי, דנה פרידר, עוז זהבי נבו קמחי, אורי גבריאל, עמוס תמם, מיכל גבריאלוב ואמנון וולף שלוהקו בשבועות האחרונים. הסדרה מספרת על כנופיה ירושלמית של אנשים שהחליטו לפרוש מהמרוץ ולחיות במזבלה. היא צפויה לעלות בחורף הקרוב.

זוכה "מגודלים" רז זלצרמן קיבל הצעה להשתתף בעונה השלישית של "האלופה". בשלב זה מדובר רק בתפקיד אורח קטן ובכל זה לגמרי שווה להיות בליגה של יהודה לוי ועפר שכטר כשאתה סלב כל כך מעט זמן.

אין תמונה
דודו טופז. אתר אינטרנט לזכרו
דודו טופז

השבוע התקיימה שבעה למותו של דודו טופז ז"ל בביתו בתל אביב. מאות אלפי אנשים באו לנחם את משפחתו של כוכב הבידור שהתאבד בתאו בית המעצ, בניהם אברי גלעד שהיה ברשימת טופז כמי שתכנן, על פי החשד, לפגוע בו. ביקור בולט נוסף היה של הזמר שלמה ארצי. עוד באו לנחם את בני משפחתו מוטי גלעדי, ננסי ברנדס, ספי ריבלין, אריק סיני, יאיר ניצני, ליאור סושרד, אבי טולדנו, נאור ציון וציון ברוך. משפחת טופז פתחה בשבוע האחרון אתר אינטרנט לזכרו של כוכב הבידור המנוח, דרכו יכולים הגולשים להשתתף בצער המשפחה ולקרוא אודות עברו של טופז.

תביעות
רק לפני שבועיים התבשרנו שהקוף יפרסם "סנפרוסט" והנה הוא שוב בכותרות והפעם רוצים לתבוכ אותו. יושב ראש הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, נפגע מהתבטאויותיו ברדיו תל אביב על כנסת ישראל. במסגרת תוכנית הרדיו "צהריים בשניים" ברדיו תל אביב דיבר הקוף על משחק ידידות בכדורגל של חברי הכנסת הישראלים נגד נבחרת הפרלמנט של דרום קוריאה.קופמן קרא לנבחרי הציבור "דרעק", וחזר מספר פעמים על הביטוי "חלאות", ואף "אגם של חרא". ריבלין נעלב עבור חבריו וכתב ליו"ר מועצת העיתונות דליה דורנר ולמנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה מכתב בו דרש למצות את הדין עם שדרן הרדיו.

רק בריאות

העיתונאי דן מרגלית, בן 71, התמוטט השבוע במהלך אימון בחדר כושר "הגראז'" הנמצא בבית "מקאן אריקסון" ברמת החי"ל. האחראים בחדר הכושר שהבחינו במרגלית מאבד את הכרתו הזעיקו את אנשי מד"א, שהעניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים איכילוב שם אושפז לצורך בדיקות. דן מרגלית הוא אביה של סמנכ"ל "רשת" שירה מרגלית שהותקפה לפני מספר חודשים על ידי דודו טופז ז"ל.

פרינט
רון מיברג עוזב את מעריב. לאחר כ-15 שנה החליט העיתונאי המוערך רון מייברג להפסיק לכתוב עבור העיתון ולהתמקד בהכנת סרט על אדם ברוך. מייברג כתב לעיתון טורים אישיים במגוון נושאים, בשנים האחרונות הוא שלח אותם היישר ממיין שבארה"ב.