חמישיית הגמר האח הגדול 3 (צילום: רונן אקרמן,  יחסי ציבור )
האח הגדול. נצפת ביותר | צילום: רונן אקרמן, יחסי ציבור

מה קורה ברמת הח"יל ?

העונה השלישית של  "האח הגדול" צפויה להיות התוכנית הנצפית ביותר בעשור האחרון – כך עולה מנתוני התוכנית, אשר אינם כוללים עדיין את משדר הגמר שישודר במוצא שבת. לפי הנתונים, תוכנית הריאליטי של זכיינית ערוץ 2 קשת עומדת על רייטינג ממוצע של 35.9%, כאשר בממוצע נחשפו לכל פרק יותר מ-1.3 מיליון צופים, ובסך-הכל מדובר על למעלה מ-3.2 מיליון איש שנחשפו לכל העונה.

אסי כהן, צביקה הדר, טוביה צפיר ושרי גבעתי ישתתפו בתפקידי אורח בתוכנית המערכונים החדשה של שלישית מה קשור, "עם סגולה". התוכנית תציג דמויות חדשות של ישראלים הפזורים בכל העולם ותעלה לאוויר ב-9 באפריל.

יוסוף סוויד מצטרף לקאסט של העונה השנייה של סדרת הדרמה המצליחה "חטופים". צילומי הסדרה יתחילו בחודש מאי.

פחות מחודש אחרי לידת בנה השני, יעל בר זוהר חוזרת לעבוד ובשלישי הבא תיקח חלק בפאנל השופטים של תחרות מלכת היופי 2011. יב"ז תשב לצד של דנה ספקטור, שי כהנא ומורן אטיאס. את הטקס, שמתקיים בפעם ה-61, ינחו שלומי קוריאט והילה נחשון. הטקס יועבר בשידור חי ברשת ממרכז הקונגרסים חיפה ויופיעו בו רוני דלומי ודודו אהרון.

יעל בר זוהר מצטלמת לללין בהריון (צילום: עודד קרני)
בר זוהר. תשפוט בתחרות מלכות היופי 2011 | צילום: עודד קרני

מה קורה בבית הוורד?

החברים של נאור (יח``צ: אלדד רפאלי,  יחסי ציבור )
החברים של נאור. עונה רביעית בחודש הבא | יח``צ: אלדד רפאלי, יחסי ציבור
באפריל תעלה העונה הרביעית של "החברים של נאור". העונה הנוכחית אותה כתב וביים נאור ציון, תכלול 18 פרקים, ולקאסט תצטרף מלי לוי.

ערוץ 10, וואלה! וחברת אבוט רייף המאירי החלו בימים אלו בהפקתה של תוכנית ריאליטי חדשה בשידור חי שתשודר 24 שעות 7 ימים בשבוע. הזכויות לפורמט המקורי שפותח בחברת ההפקה "אבוט רייף המאירי", כבר נמכרו למפיק האמריקאי בן סילברמן . תהליך גיוס משתתפים לתוכנית החל ובחברת ההפקה מתמקדים בשלב הזה בגיוסם.

עוד בטרם צולם פיילוט ראשון, החליטו בערוץ 10 לבטל את הצילומים לתוכנית הצרכנות החדשה בהגשת נוגה ניר נאמן וניב גלבוע. העבודה על התוכנית הופסקה משיקולי תקציב ונכון לעכשיו נראה כי התוכנית לא תעלה לאוויר כלל. את התוכנית היו אמורים להפיק 'לוטוס הפקות' עבור ערוץ 10. במסגרת התוכנית היו אמורים המגישים לתקוף את נושא הצרכנות מזוויות שונות.

תמר איש שלום מועמדת להחליף את מיקי חיימוביץ' בהגשת המהדורה המרכזית של חדשות 10. חיימוביץ' צפויה לעזוב את כס הגשת המהדורה בקיץ הקרוב ובערוץ מתנהל בימים אלה משא ומתן עם איש שלום שעשויה לשמש כמחליפתה. בשלב זה מדובר בערוץ 10 על הגשה זוגית. איש שלום צפויה להגיש את המהדורה יחד עם יעקב אילון.

לאחר שפורסם כי תמר איש שלום מועמדת להחליף את מיקי חיימוביץ' לצד יעקב אילון, גורמים מקורבים מספרים כי ההודעה תפסה את אילון מופתע ולא מרוצה. מקורבים למגיש סיפרו כי לאחר התפטורתה של חיימוביץ' הובטח לאילון כי יגיש את המהדורה לבדו.

תמר איש שלום, (צילום: חדשות 2)
איש שלום. יעקב אילון כבר מתכונן לקראתה | צילום: חדשות 2

!HOT? Yes

ערוץ HOT בידור ישראלי ישתף פעולה עם הטלוויזיה החינוכית במסגרת העונה החדשה של התכנית "המושכים בחוטים", שיגיש ניב רסקין. במסגרת שיתוף הפעולה יופקו בקופרודוקציה בין שני גופי השידור 30 תכניות חדשות.

נפל קורבן לעוקץ. ציון ברוך (צילום: חדשות 2)
קופמן. מושעה בשלב זה | צילום: חדשות 2
רון קופמן הושעה מערוץ הספורט לאחר שבאחרונה כינה את רה"מ בנימין נתניהו 'חלאה' במהלך שידור, ואילו את חברי הכנסת כינה 'טינופות'. לאור התבטאות זו ושורה של התבטאויות אחרות של המגיש באחרונה,  הודיע ערוץ הספורט לקופמן כי הוא מושעה לשבוע ימים מהשתתפותו  בתוכנית "יציע העיתונות".

חברת HOT חתמה עם ESPN על הסכם להחזרת הערוץ לשידוריה החל מה 30 במרץ 2011. ESPN ישודר בערוץ מס' 60 ויאפשר לחובבי ה NBA לצפות במשחקי הליגה. העסקה כוללת תנאים מסחריים להשקת ערוץESPN HD לכשיהיה זמין בישראל וכן תכני תלת מימד משידורי ESPN D3 .

מה קורה בחינוכית?

הטלוויזיה החינוכית חוגגת 45 שנות שידור, מאז השקת השידור הטלוויזיוני הראשון בארץ בשנת 1966. לרגל האירוע תיערך חגיגת שידורים בערוץ 23, במסגרתה יתקיים לופ שידורים מיוחד בסוף השבוע הקרוב, שישלב את התוכניות הנוסטלגיות מימיה הראשונים של החינוכית, לצד תוכניות חדשות המשודרות כיום.

מה קורה ברוממה?  

אחרי 42 שנה שבהן היא היתה הפנים היפות של הערוץ הראשון, שוקלת דליה מזור לעזוב את הערוץ הראשון לאחר שהוצע לה לפרוש בתנאים מועדפים. לאחרונה מזור צילמה פיילוט לתוכנית חדשה בכיכובה עבור ערוץ 2.

מה קורה בעיתונות?

נוחי דנקנר (צילום: חדשות)
דנקנר. עיתון "מעריב" שלו | צילום: חדשות
איש העסקים נוחי דנקנר רכש 59% מהעיתון מעריב. במסגרת ההסכם הסופי שפורסם דסק"ש תשקיע 120 מיליון שקל במעריב, תמורת הנפקת מניות פרטית של העיתון. בנוסף, דסק"ש תרכוש מניות זקי רכיב במעריב ב-20 מיליון שקל. הכשרת הישוב של עופר נמרודי תשקיע במעריב עוד 12 מיליון שקל תמורת הנפקת מניות וכמו כן תמיר למניות הלוואה של 40 מיליון שקל שהעניקה בעבר לעיתון.

מה קורה בפרסום?

רשת שופרסל רכשה את ברייק הזהב בגמר הריאליטי "האח הגדול", שיתקיים במוצאי שבת. עבור הברייק, בכיכובו של צביקה הדר, שילמה שופרסל יותר מ-350 אלף שקל.

לשכת סוכני ביטוח, בראשות אודי כץ, ממשיכה במאבקה נגד חברת איי.די.איי ביטוח, המוכרת בציבור כביטוח ישיר, ופונה לבית המשפט בבקשת צו מניעה זמני להפסקת הצגת פרסומת פוגענית לטענתם. מדובר בפרסומת החדשה בכיכובה של שני כהן, המוצגת כמזכירתו של סוכן הביטוח "יהושע (שוקה) טל". לטענת לשכת סוכני ביטוח, "מדובר בפרסומת זדונית ומטעה".

פליט "האח הגדול" עתי שולברג עולה מדרגה. לאחר שנבחר לדגמן לחברת "הוניגמן" לצד סנדי בר, הצטלם שולברג  לקמפיין של החברה הישראלית סודה סטרים, אשר מצליחה גם בחו"ל. מדובר בקטלוג אליו יצטלמו השניים מתחת למים והוא יופץ בעיקר בחו"ל.

עתי שולברג סודה סטרים (צילום: ראובן שניידר)
שולברג. קמפיין שני לאוסף והיד עוד נטויה | צילום: ראובן שניידר

מה קורה בקולנוע?

הבמאי ניר ברגמן יביים סרט אודות המשוררת המופלאה, יונה וולך ז"ל. הסרט, שיקרא "יונה, בואי", יתמקד בסיפור חייה של וולך, שהייתה אחת מהדמויות המרתקות ביותר בתרבות הישראלית. את התסריט לסרט כתבה דיתה גרי בשיתוף עם ניר ברגמן.

פסטיבל דוקאביב, האירוע הבולט בישראל לקולנוע דוקומנטרי, יתקיים השנה בין התאריכים 12-21 במאי. כבכל שנה, תיערך בפסטיבל תחרות מרכזית, במסגרתה יתמודדו 12 סרטים. הסרטים הם "געגוע" של אפי בנאי, "דומא" של עביר זיבק חדאד, "החולמות" של אפרת שלום דנון, "הטרילוגיה האוזבקית" של אבישי סיון, "מדי יום" של איה סומך, "קרוע" של רונית קרצנר, "הצלמניה" של תמר טל, "הסיפור האחרון של פרנץ קפקא" של שגיא בורנשטיין, "רעות" של סיגל עמנואל, "רחוקים" של עדי ברש ורותי שץ, "תמי ויענקל'ה" של ניר הורוביץ וסרט של ג'ייסון דנינו הולט, "שנטי ומרטין".

סרטו הדוקומנטרי של כתב השטחים של ערוץ 10, שלומי אלדר, "חיים יקרים", יצא השבוע להקרנות מסחריות ברחבי צרפת, כשהוא מלווה ברוח גבית של התקשורת המקומית. הסרט, שהיה ברשימה הקצרה של המועמדים לאוסקר, נרכש להפצה ויוקרן בשבועות הקרובים ב-30 בתי קולנוע ברחבי צרפת, 4 מהם בפריז. מדובר במספר מרשים במיוחד ובין הגבוהים שידע סרט ישראלי תיעודי בעבר. הסרט ישודר בישראל ב-11 באפריל על מסך ערוץ 2. הסרט נרכש לשידור גם ברשת הכבלים האמריקנית HBO שם ישודר במאי הקרוב.

>> יהודה לוי: "לג'קי יש קסם" , אסתי גינזבורג: "נופר הכי אמיתית"