משה דץ - לבנון - פרמיירה (צילום: אורי אליהו)
משה דץ. החליט לישון מאוחר | צילום: אורי אליהו

מה קורה ברמת החי"ל?

משה דץ עוזב את תוכנית הבוקר של "רשת" לאחר שנתיים וחצי בהן הגיש את התוכנית. הסיבה לעזיבה: תחושת מיצוי, כך לפחות נטען בזכיינית. בתחילת הדרך חבר דץ לסיגל שחמון, אולם לאחר זמן קצר נפרדו דרכיהם של השניים ודץ נותר לבדו על המרקע. את מקומו יתפסו, בעוד עשרה ימים בלבד, קובי מחט ואפרת אנזל.

עלמה זק לוהקה לסדרת הדרמה החדשה של "קשת", "פלפלים צהובים", אותה כתבה קרן מרגלית ("בטיפול"). לצדה של זק ישחק יוסי מרשק. הסדרה בת 13 הפרקים מספרת על משפחה מאושרת המתגוררת במושב מבודד וציורי בערבה, ומנהלת משק לייצוא פלפלים צהובים. צילומיה יחלו בשבועות הקרובים והיא צפויה להגיע למסך במהלך 2011.

הצלחה לשעשועון החדש "נראה אותך" של קשת בפסטיבל מיפ: סביב הפורמט החדש מתקיימים מו"מים ביותר מ-20 טריטוריות בעולם, והוא נבחר ע"י חברת המחקר ‏THE WITT‏ לאחד מ-28 הפורמטים החדשניים בעולם כיום. בעת הקרנת קטע מהתוכנית אף פרץ הקהל בצחוק רם, בפעם היחידה בעת הקרנת המצגת המרכזית בפני באי הפסטיבל.

מה קורה בבית הורד?

פרק הבכורה של "הישרדות אולסטארס" ישודר בטכנולוגיית תלת מימד. בערוץ 10 מנהלים בימים אלה משא ומתן עם מספר גופים במטרה להגיע להסכם הפצה של כמיליון זוגות משקפי תלת מימד, לקראת שידור הפרק בחודש יוני. בעונה הרביעית יתמודדו שורדים משלוש העונות הראשונות, ביניהם דן מנו, מרינה קבישר, עידן קפון, מירית וקנין, טל אנגלנדר ונתן בשבקין, נגד מעריציהם.

השבוע, אגב, פורסמו באתר nrgמעריב סכומי הכסף שקיבלו השורדים תמורת השתתפותם בעונת הכוכבים. דן מנו הרוויח כחצי מיליון שקלים, מרינה קבישר קיבלה לפי הערכות כ-150 אלף שקלים, והמתמודדים הבולטים פחות הסתפקו ב-1800 שקלים (500 דולר), בתמורה לכל מועצת שבט שתתקיים בזמן שהם עדיין חלק מהמשחק.

דן מנו בהקרנה של ג'יימס בונד (צילום: עודד קרני)
דן מנו. זה טוב לו | צילום: עודד קרני

עוד פורסמו שמותיהם של המעריצים שאוגדו בשבט שיתחרה באולסטארס: איתי שטראוס, 30, קיבוצניק; שני לידר, 28, מבית-ינאי; מקס לבקובסקי, 41, מתל אביב; אריאלה קיים, בת 51 מנתניה; אלדר פישלזון, 22, שזה עתה השתחרר מצה"ל; העיתונאי גיא גולד, 28; אושרי הדר בת 25 מהרצליה ועורכת הדין שרון רפאלי מהרצליה.

נמשכים הליהוקים לסדרה הקומית "הבעיות שלי עם נשים", שצפויה לעלות בחודשים הקרובים בערוץ 10. השחקנית ורד פלדמן מצטרפת בתפקיד האקסית של דן שפירא, שיגלם את הרווק הנצחי שכל חבריו הקרובים מתחתנים ועקב כך הוא מחליט ללכת למפגשים עם פסיכולוגית שתנסה לפתור את בעיותיו. מלבד שפירא ופלדמן, ישחקו בסדרה גם חנה לסלאו בתפקיד הפסיכולוגית, טלי שרון כבוסית של שפירא, עפרי פרישקולניק שתגלם את מזכירת המשרד, יובל סמו שיגלם את חברו הטוב של שפירא, אסי ישראלוף שיגלם אב לתאומים המקנא בשפירא ומעיין וינשטוק ("מתי נתנשק"), שתגלם אקסית נוספת של שפירא.

פורמט השעשועון "מישהו בבית?" המשודר בערוץ 10 בהנחיית דרור רפאל, נמכר לשבע מדינות: ארצות הברית, אנגליה, אוסטרליה, טורקיה, סקנדינביה, ספרד וגרמניה. הפורמט פותח על ידי נועם וברק סלונים והופק על ידי "מטר הפקות".

בימים אלה מתנהל משא ומתן בין חדשות 10 לבין המבקר ומגיש המוזיקה יואב קוטנר, שמועמד לתפקיד של כתב ועורך התרבות הראשי בחברה. קוטנר ימלא את מקומו של חיים אתגר, שעזב בשל חילוקי דעות עם בכירים בחדשות 10. כיום הוא מגיש את תוכנית הבוקר של הערוץ ומנהל חברת תוכן עם המפיק יואב גרוס.

הוט? יס!

אין תמונה
חביב וסלע. הצליח להם

סדרת הדרמה הקומית "אבודים באפריקה", בה מככבים רותם סלע ועידן חביב, תזכה לעונה שנייה. אנשי התוכן ומקבלי ההחלטות בחברת הלווין מרוצים מהסדרה שטרם עלתה לשידור, והחליטו להזמין מחברת קופרמן הפקות כבר עכשיו עונה נוספת.

מה קורה בפרינט?

עיתונאים בכירים קראו השבוע לא להעמיד לדין את אורי בלאו בפרשת ענם קם. גאולה אבן, רזי ברקאי, רביב דרוקר, בן כספית, עמית סגל, עפר שלח, מיקי רוזנטל, ירון דקל, אור הלר, ברוך קרא, עמנואל רוזן ועיתונאים נוספים יצאו בקריאה פומבית לפרקליטות והציעו כי בלאו ישיב לרשויות את כל המסמכים שהעבירה לו קם ובתמורה לא יועמד למשפט.

בעיתון "הארץ" נרשמים בימים האחרונים ביטולי מנויים בעקבות מעורבותו בפרשת ענת קם, והגיבוי שמעניק העיתון לכתב אורי בלאו, שמסרב להיענות לדרישת השב"כ להחזיר את המסמכים הגנובים שבידיו ומסתתר בלונדון. בעיתון אישרו כי בוטלו מנויים אך הדגישו - "מדובר במספרים זניחים, ויש לציין שבמקביל גם מצטרפים מנויים חדשים, הן כביטוי לתמיכה והן במהלך העסקים הרגיל של העיתון".

מה קורה ברדיו?

אל תשאל (תמונת AVI: mako)
רון קופמן. טומי היה גאה | תמונת AVI: mako

הרשות השנייה פותחת בהליך הפרה נגד רדיו תל אביב בעקבות דברים שאמר רון קופמן נגד אוכלוסיית החרדים. קופמן אמר בתוכניתו - "את פינת הסמרטוט היומי אנו מקדישים לציבור החרדי, שעל פליטת פה קטנה של יעקב אילון ישר רצים ומתלוננים הטינופות לרשות השנייה". לאחר מכן הוסיף: "אתם לא מבינים? אתם לא עובדים, לא משרתים בצבא, מקבלים תמיכות במאות מיליונים. אתם פשוט עלוקות". במידה ובסופו של הליך ההפרה יוחלט על סנקציות, עלולה הרשות לשלול מהתחנה דקות פרסום.

מה קורה בקולנוע?

מנשה נוי, דבלה גליקמן וצחי נוי יככבו בסרט טלוויזיה ישראלי-גרמני שמצטלם בתל אביב. מדובר בעיבוד לספרה של בתיה גור, "המרחק הנכון: רצח מוזיקלי", שנקרא Eisfieber ("תשוקה לקרח" בתרגום חופשי) וישודר בערוץ הגרמני TDF. במרכז העלילה שני מקרי רצח מחרידים המתרחשים במשפחת מוזיקאים ירושלמית, המובילים את הבלש שחוקר את הפרשה לתוך עולמם.

מה קורה בתיאטרון?

המחזאי, הסופר והבמאי יהושע סובול הוא זוכה פרס מפעל חיים של פרס התיאטרון הישראלי לשנת 2009. הפרס יוענק לסובול בטקס פרסי התיאטרון שיתקיים ב- 14 במאי בתיאטרון גשר.

>>סקר TIM לחודש מרץ: פייסבוק מזנק למקום השני