אין תמונה
שוברת שיאי רייטינג

מה קורה ברמת החי"ל? 
השבוע הושקה בארה"ב Homeland - הגירסא האמריקאית של "חטופים". ההשקה הייתה הגבוהה ביותר לדרמה שהושקה ברשת Showtime ב-8 השנים האחרונות והביקורות היללו. במקביל, מתקיים בארה"ב פסטיבל הטלוויזיה Mipcom. לראשונה, קשת העמידה דוכן עצמאי (בניגוד לשנים קודמות בהן הציעה את הפורמטים שלה בדוכן מכון היצוא). בין הפורמטים אותם הציעה השנה: "שלוש", "סברי מרנן", "פלפלים צהובים", "אייל גולן קורא לך", "נראה אותך" ופורמטים שפותחו וטרם נראו על המסך בישראל.
אין תמונה
עונה רביעית בדרך

זכיינית ערוץ 2, קשת, צפויה להפיק עונה רביעית לסדרה "עבודה ערבית". צילומי העונה השלישית של הדרמה הקומית שייצר העיתונאי והסופר סייד קשוע החלו לאחרונה ויארכו כחודשיים. לצוות השחקנים הקבוע יצטרפו מנשה נוי, שישמש כסוכנו האישי של אמג'ד ועלמה זק, שתשחק את החברה הטובה של תמנע, שכנתו של אמג'ד. גם  אורי גוטליב הצטרף, והוא ישחק פעיל בעמותה דתית "המשחררת" נשים יהודיות שהתחתנו עם ערבים ואילן רוזנפלד ישחק את המוכר החביב עליו בחנות הטבע.

לייט נייט חדש יעלה בקרוב בערוץ 24, אבל עם טוויסט -  את התכנית תנחה בובת פרווה."חיים שלי", כך תקרא התוכנית, שאמורה לספק מעין גרסה קלילה, עדכנית ופרועה לתוכנית המיתולוגית "חיים שכאלה". לנעליו העתיקות של עמוס אטינגר תכנס ג'סי, בובה צבעונית שהיא בעצם פרודיה על אמרגן ועסקן כושל וסטריאוטיפי. בכל תכנית יארח המנחה זמר מפורסם אחר ויעבור איתו בתחנות חייו, החל מילדותו ועד ההווה, כשהוא שופך עליהן אור חדש ובלתי צפוי.

שלום אסייג (צילום: אלעד דיין)
חזק ברוסיה | צילום: אלעד דיין

ערוץ הטלוויזיה הרוסי CTC רכש את זכויות ההפקה לפורמט התוכנית "צחוק מעבודה" של יואב גרוס ורשת. מדובר בעסקה ראשונה בין חברת ארמוזה פורמטס המשווקת את הפורמט לבין זכיין רוסי וההסכם שהושג בין הצדדים מבטיח הפקה של פיילוט לתוכנית. ערוץ CTC הוא הערוץ הרביעי בגודלו ברוסיה ומשדר לקהל של כ-100 מיליון צופים. "צחוק מעבודה" היא תכנית קומית המופקת על ידי יואב גרוס הפקות ומשודרת מזה שש עונות בזכיינית.

עורך המהדורה המרכזית של חדשות 2 גיא סודרי לא יתמודד על תפקיד מנכ"ל חדשות 10, סודרי, שנחשב המועמד המוביל עד כה לתפקיד, ישאר בתפקידו כעורך המהדורה המרכזית של חדשות 2. סודרי ממלא את תפקיד עורך המהדורה המרכזית של חדשות 2 מאז 2007 ושימש קודם לכן כעורך המהדורה של חדשות 10.

 

קרן שחם וגב פשטי, הדור הבא (צילום: ראובן שניידר)
למכירה | צילום: ראובן שניידר

מה קורה בבית הוורד? 
דירקטוריון חדשות 10 לא אישר את מעבר החברה לנווה אילן. הדירקטוריון שהתכנס השבוע לדון בנושא טרם קיבל את ההצעה וצפוי להתכנס בשנית על מנת לדון בנושא ביום ראשון הקרוב. לפני כשבועיים עידכנה הנהלת ערוץ  10את הרשות השנייה כי חברת החדשות תעבור, עד ל-15 בדצמבר, לאולפני ג.ג בנווה אילן משם משדרת חדשות 2.

פורמט התכנית "הדור הבא 24/7", שפותח על ידי חברת ההפקה אבוט רייפ המאירי, ערוץ 10 ויעלי אבנרי ונקראת באנגלית "24/7 "LOVE LAB , נמכר השבוע לחברת הפורמטים האירופית פרימנטל מדיה, לשידור התכנית בצרפת, פורטוגל והולנד. העסקה נחתמה במסגרת פסטיבל מיפקום ומצטרפת לעסקת הרכישה שנחתמה עם קבוצת השידור האירופאית, Viasat שקנתה את הפורמט לשידור בנורבגיה, שבדיה ודנמרק. עסקת המכירה נחתמה באמצעות מפיצת הפורמטים ארמוזה פורמטס.

 

אין תמונה
מחובר

HOT ?YES!
העיתונאי גדעון לוי נמצא במגעים מתקדמים להצטרפות לעונה השנייה של 'מחוברים' שבה ישתתפו השחקן והמגיש ג'ייסון דנינו-הולט, העיתונאי חנוך דאום והיוצר האלקטרוני סקאזי (אשר סוויסה). כמו כן נעשתה פנייה לזמר והיוצר עמיר לב, אולם זה סירב להשתתף בתכנית.

הסדרה "יוני והמחוננים", הפקת מקור של ערוץ דיסני ישראל, תשודר גם בערוץ דיסני איטליה. בימים אלה נמצאת הסדרה בתהליך של דיבוב לאיטלקית והסדרה, בכיכובם של עידן אלתרמן, נתי קלוגר, עידו מוסרי, הנרי דוד ואחרים, צפויה לעלות לשידור כבר בחודשים הקרובים.

גאלה קוגן -  טקס נבחרי הילדים (צילום: אלעד דיין)
קוגן. בקרוב תעבוד עם עידית | צילום: אלעד דיין

גאלה קוגן תגלם את עוזרתה הפרלמנטרית של עידית לינוביץ', דמותה המיתולוגית של גילת אנקורי מ"רמת אביב ג'" שתככב בסדרה הקומית החדשה שמפתח אורי גרוס עבור HOT. "תנוחי" מאחדת 4 דמויות נשיות בולטות מסדרות שונות – לינוביץ' (אנקורי) מ"רמת אביב ג'", מרב בן בסט (צופית גרנט) מ"חשופים", ברוריה פסקל (אוולין הגואל) מ"פיק אפ" ונעמי שחר (חנה לסלאו) מ"השיר שלנו". על הפקת הסדרה אחראית טדי הפקות וכותבים אותה גרוס, שירי ארצי, יונתן קוניאק ורז יובן.

מועצת הכבלים והלוויין החליטה לאסור על HOT, לגבות מלקוחותיה את דמי המנוי מראש. ההחלטה תכנס לתוקף ב-1 בנובמבר 2011 ותחול על מנויים חדשים ועל מצטרפים למבצעים חדשים. עוד קבעה המועצה כי על HOT להעביר בתוך שנה את כל מנוייה לגבייה בדיעבד.

אין תמונה
ינשוף

העיתונאי והפרשן עפר שלח יצטרף אל מנחי "הינשופים", רצועת התרבות הלילית של ערוץ 8 ב-HOT. שלח יגיש סדרת תכניות נושא במסגרת הרצועה, שיעסקו בין השאר במנהיגים ובמלחמות, בארץ ובעולם, בהקשרים אקטואליים ותרבותיים. שלח עזב לאחרונה את הגשת תוכנית "המקור" בערוץ 10 ומשמש כיום כפרשן במעריב ובערוץ הספורט, בו גם משמש בתפקידי הגשה.

ערוצי ספורט1 וספורט 2 רכשו את זכויות השידור למשחקי הפועל תל אביב בליגה הבלקנית, וישדרו את כל משחקי הבית המוקדם, ובהמשך את הפיינל פור במידה והאדומים יעפילו אליו. למשחקים אלה שובץ צוות שידור מיוחד שכולל את הפרשן שמעון אמסלם, אחד מהסמלים המיתולוגים של הפועל תל אביב, ולצידו השדר ואחד מאוהדיה הוותיקים של הקבוצה, אלי ישראלי.

תומר שרון - אירוע חצויה, עונה שניה    (צילום: אלעד דיין)
שרון. יככב בסדרת ילדים | צילום: אלעד דיין

השחקן והקומיקאי תומר שרון יככב בסדרת ילדים חדשה של ערוץ לוגי ב- HOT, הצפויה לעלות בנובמבר הקרוב. הסדרה, שתיקרא "תעלומות מהאגדות", תעסוק בתחום המתמטיקה בצורה קלילה שתנסה להנגיש את עולם המספרים לדור הצעיר. הסדרה תעקוב אחר מעלליהם של תושבי יער קסום בו מתרחשות תעלומות אותן יפתור בצורה מתמטית המפקח קוקוס, בגילומו של שרון. את הסדרה יצרו יעל קנה ואלון גור אריה.

פרימיירה שלושת הימים האחרונים - גואל פינטו (צילום: שי פרג)
גואל את רוממה | צילום: שי פרג

מה קורה ברוממה?
העיתונאי ומגיש הטלוויזיה גואל פינטו יוביל שלושה ספיישלים בערוץ 1 בחול המועד סוכות. התכניות ישודרו בשידור חי בין ה-16 ל-18 באוקטובר בין השעות 17:30 ל-19:00. את המשדר הראשון יגיש פינטו במשותף עם נועה ברק מפסטיבל צלילי ילדות בחולון. עורכת המשדר היא ברכה רוזנפלד. את הספיישל השני, שישודר בשידור חי מפסטיבל הסרטים בחיפה ב-17 באוקטובר, יגיש פינטו יחד עם ליאת רגב, חנה קלופפר-נווה תערוך. המשדר השלישי, גם הוא בהגשת פינטו ורגב, ישודר ב-18 באוקטובר מהפסטיבל לתיאטרון אחר בעכו, ברכה רוזנפלד תערוך.

הערוץ הראשון מקדיש, במסגרת רצועת השידור בערב חג סוכות, שתי תכניות המתעדות את אחד מאירועי התרבות המרכזיים שהתקיימו השנה במהלך חודשי הקיץ. תחילה ישודר הסרט הדוקומנטרי ״הללויה״, העוקב אחר השלבים השונים של ״הללויה 2011 ״ - תחרות שירה עולמית לצעירי העם היהודי, פרי יוזמתו של המייסד והמפיק איתן גפני, במסגרתה נבחר "הכוכב יהודי הבא".בהמשך הערב ישודר בערוץ הראשון אירוע הגמר החגיגי, בהנחיית עודד מנשה ועדן הראל, שהתקיים ברמת השרון, ובסיומו הוכתר "הכוכב היהודי הבא".

עמותת גדולים מהחיים - יוהרם גאון (צילום: שוקה כהן)
כבוד השופט | צילום: שוקה כהן

צוות שופטים, בראשותו של יהורם גאון - כלל מוסיקאים ואנשי תעשייה, בהם: קובי אשרת, די ג'י סקאזי, נעם גילאור, צחי גבריאלי, איתן גפני ואחרים - בחר בשלושה הזוכים במקומות הראשונים. בשקלול עם הצבעות הקהל (בארץ ובעולם), נבחר הזוכה במקום הראשון, שבנוסף ל- 8,000דולר שקיבל, יקליט בקרוב דואט עם זמר ישראלי מוביל (שיופץ כסינגל בישראל ובתחנות רדיו יהודיות ברחבי העולם), וייצא להופעות בקהילות יהודיות ברחבי העולם.

אחד משלושת רופאיו של ראש הממשלה, פרופסור אליעזר רחמילביץ' יגיש תכנית בריאות בערוץ 33 של רשות השידור. רחמילביץ', המטפל גם בבני המשפחה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, כבר הגיש תכנית בערוץ 33 מ-1995 ועד 2005 .

עפר שכטר, אירוע כלבת (צילום: עודד קרני)
חזק באימה | צילום: עודד קרני

מה עוד בכותרות?
אחרי "כלבת", עפר שכטר ישתתף בסרט האימה החדש "Mistaken",  בהפקתו של איש העסקים ג'וזף גרינקורן. לשכטר יצטרפו מיכל אמדורסקי, גילי סער, שרון אלכסנדר ואמנון וולף. את הסרט, בו יושקעו כ-2 מיליון דולר, יבייים חיים זילברשטין ("החולמים") ויפיקו אמיר גדליה ("כבוד") וג'וזף גרינקורן.
שמואל שילה (יח``צ: אייל בריברם,  יחסי ציבור )
יהי זכרו ברוך | יח``צ: אייל בריברם, יחסי ציבור

השחקן הוותיק שמואל (שמוליק) שילה הלך לעולמו השבוע בביתו שבקיבוץ צאלים, לאחר מאבק במחלה קשה. בעוד חודשיים אמור היה שילה לחגוג את יום הולדתו ה-82. שילה הותיר אחריו אשה, ארבעה ילדים ותשעה נכדים. שילה היה חבר תיאטרון הבימה ומראשוני תיאטרון באר-שבע. בנוסף השתתף בסרטי קולנוע רבים, בהם "נועה בת 17" ו"ילדי סטלין". בשנים האחרונות שיחק בסרטים ביניהם"אסקימוסים בגליל" ובעבר ב"סיפור אינטימי" לצדה של חוה אלברשטיין. עוד זכור שילה כבן דמותו של שמיל ב"רחוב סומסום" וכאביו של החייל החטוף השב הביתה בסדרה "חטופים".

הרב יאישהו פינטו מצטרף לתחנת הרדיו המואזנת ביותר במגזר החרדי, "קול ברמה" (תדרים - FM 105.7  92  104.3) והתיר לתחנה לשדר באופן בלעדי את שיעוריו מדי יום ראשון בין השעות 12:00- 11:00.הרב יאשיהו פינטו, ינתח בשיעוריו נושאים אקטואליים וסוגיות מרכזיות הנמצאת בשיח הציבורי, תוך שילוב שיעורי פרשת השבוע ומקורות הלכתיים.