פולישוק 20 (צילום: עודד קרני)
"פולישוק" חוזרת לעונה השנייה | צילום: עודד קרני

מה קורה ברמת החי"ל? 

החלו צילומי העונה השנייה של "פולישוק", הדרמה הקומית בכיכובו של ששון גבאי. העונה החדשה צפויה לעלות בשידורי קשת במהלך המחצית השנייה של 2011. שמואל הספרי, יוצר הסדרה, סידר לשר פולישוק להתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת מל"ל בעונה החדשה. לצידו של גבאי יככבו אנשי לשכתו המוכרים, חנה אזולאי-הספריגיא לואל ושירי גדני. לעונה החדשה צפויים להצטרף פנינה טורנה, ליאור אשכנזי, דורית בר אור, דב נבון, אסתי זקהיים, מנשה נוי, יובל סגל ועוד.

התסריטאי הכי "מחובר" בסביבה, רן שריג, חתם לאחרונה על חוזה טאלנט בזכיינית ערוץ 2, קשת. שריג, ששימש תסריטאי ראשי בסדרה הקומית הפופולרית זוכת הפרסים "רמזור", כבר עובד על כתיבת סדרה קומית חדשה. לאחרונה שריג הצטרף גם לפאנל של התכנית "שלום לאח הגדול".

רן שריג (צילום: עודד קרני)
שריג. הטאלנט החדש של קשת | צילום: עודד קרני

שתי תוכניות ייעוץ חדשות יעלו בלוח השידורים החדש של "רשת": תכנית אירוח חדשה בשם "המדריך למשפחה חורגת", בהנחיית אלון גל ואביגיל אריאלי. התוכנית אשר תשודר לכל אורך העונה של "משפחה חורגת", תלווה את התוכנית המרכזית ותיתן הצצה ראשונה לפרק שישודר באותו הערב. התוכנית השנייה היא תוכנית ייעוץ ואירוח בהנחיית פרופ' עמוס רולידר ואביגיל אריאלי.  

מה קורה בבית הוורד?

הקומיקאית ליטל שוורץ עובדת בימים אלו על סדרה דוקו-קומית חדשה בכיכובה עבור ערוץ 10. התוכנית תעסוק באימהות ותתעד סיטואציות מהחיים של שוורץ כאימא טרייה. שותפה לפשע הוא התסריטאי שי בן עטר (מיוצרי "צחוק מהעבודה"). את התכנית מפיקים יואב גרוס ובני מנשה. 

בתכנית ספיישל של "לעוף על המליון" ישתתפו המודחים הטריים של "היפה והחנון", זורנזון ואיב. הספיישל יקרא "חנון מול 10 יפות". הספיישל ישודר במהלך השבועות הקרובים בערוץ 10. 

סמדי בומבה מדגימה צעדי ריקוד (צילום: אינה קראבצקי)
סמדי בומבה. התגעגענו | צילום: אינה קראבצקי
מה קורה בערוץ המוסיקה?

יוצאת הריאליטי שלא זזה מהבית בלי פרח על הראש, סמדי (בומבה) וקנין מ"מאסטר שף", תצטרף לערוץ המוסיקה. סמדי תקבל פינת בישול שבועית בתוכנית "יפה לך" בהנחייתן של אורנה דץ, מיכל אמדורסקי ושרון חזיז. הפינה תעסוק במאכלים רלוונטיים לאותו שבוע, דוגמת ט"ו בשבט, מאכלי חורף ועוד.

מה קורה בקולנוע?

השחקן מיכאל אלוני לוהק על ידי יהודה לוי לסרט חדש בשם "עלטה". בסרט אלוני יגלם עורך דין הומו מחוץ לארון, שמתאהב בערבי הומו בארון. הסרט יציג את סיפור האהבה הבלתי אפשרית ביניהם ואת הפערים בין העולמות. את הסרט מביים מיכאל מאיר.

מיכאל אלוני ושירה קצנלבוגן - השקת התגנבות יחידים (צילום: עודד קרני)
אלוני. יגלם הומו בסרט חדש | צילום: עודד קרני

מנשה נוי יככב בסרט חדש "איגור ומסע העגורים" שיצולם בישראל ובפולין. הסרט מספר על ילד ואמו שנאלצים לעזוב את מוסקבה ולהגיע לישראל. לתפקיד האם לוהקה אולה שור סלקטר ("בין השורות"). הצילומים בארץ הסתיימו לפני שבועיים ובקרוב ימשיכו הצילומים בפולין. את הסרט מביים יבגני רומן ("חמש שעות מפריז").

אחרי שכבר עורר ויכוח במצרים: הקרנת הסרט "משחק הוגן" בקהיר, בו מככבת לירז צ'רכי לצד שחקן מצרי, עשויה להידחות בשל שיקולי צנזורה.
הסרט, שעתיד להיות מוקרן מחר (שלישי) בבכורה במצרים, עוסק בחשיפה של סוכנת CIA שפרסמה מאמר שהטעה את הממשל האמריקאי והביא אותו לתקוף בעיראק. צ'רכי משחקת רופאה עיראקית בסרט לצד שחקן מצרי בשם חאלד א-נבווי וכמו גם לצד השחקנים ההוליוודים שון פן ונעמי ווטס. למרות השמות הנוצצים ביקש היום יו"ר ועדת הצנזורה על הסרטים במצרים לצפות בסרט לפני שידורו על מנת לקבוע האם הוא ראוי לשידור במדינה.
יו"ר הועדה הודיע כי הוא מעוניין לצפות בסרט על מנת לוודא שהוא אינו פוגע בציבור הערבי ואף זכה לאישור לכך מטעם חברת ההפצה של "משחק הוגן" במצרים. בכך למעשה קובע אותו בכיר כי הסרט טרם אושר להקרנה על ידי הצנזורה המצרית וכי ייתכן ואף לא יאושר, במידה וכך יוחלט.
הקרנת הסרט "משחק הוגן" בקהיר, בו מככבת לירז צ'רכי לצד שחקן מצרי, עשויה להידחות בשל שיקולי צנזורה. הסרט עוסק בחשיפה של סוכנת CIA שפרסמה מאמר שהטעה את הממשל האמריקאי והביא אותו לתקוף בעיראק. צ'רכי משחקת רופאה עיראקית בסרט לצד השחקנים ההוליוודים שון פן ונעמי ווטס. למרות השמות הנוצצים ביקש היום יו"ר ועדת הצנזורה על הסרטים במצרים לצפות בסרט לפני שידורו על מנת לוודא שהוא אינו פוגע בציבור הערבי, ואף זכה לאישור לכך מטעם חברת ההפצה של "משחק הוגן" במצרים. בינתיים הסרט טרם אושר להקרנה על ידי הצנזורה המצרית ויתכן ולא יאושר, במידה וכך יוחלט.
לירז צ'רכי באירוע של טריומף (צילום: עודד קרני)
צ'רכי. מצונזרת במצריים | צילום: עודד קרני

הוט? Yes!

ספורט 5 משיק שתי תכניות אולפן חדשות: רון קופמן יארח מידי שבוע ספורטאי או איש ספורט בכיר לראיון אינטימי, בתכנית חדשה שתקרא "מתמסרים". התכנית תשמש תחליף ל"אחד על אחד" הוותיקה עם דני ענבר. בנוסף, יעלה מגזין סיכום חדש לכדורגל האירופי, כשהליגה הספרדית במרכזו. המגזין יכלול את תקצירי כל המשחקים של המחזור, ההחמצות, השערים, כתבות וקליפים מכל המתרחש בליגות.

מורן אטיאס פמינה (צילום: עודד קרני)
אטיאס. מצטרפת לעונה החדשה של "חוקי המשחק" | צילום: עודד קרני

מנחת ערוץ הילדים לשעבר והדוגמנית רז שפירא, שנשואה כבר קרוב לשנתיים למאמן גלבוע/גליל ליאור ליובין, מצטרפת לנבחרת ערוץ הספורט.

אחרי שתי עונות בסדרה "התרסקות" ותפקיד קטנטן לצד ראסל קרואו בסרט המתח, "שלושת הימים הבאים", הבינלאומית שלנו, מורן אטיאס, מלוהקת לעונה החמישית של הסדרה האמריקנית "חוקי המשחק" (Rules of Engagement). אטיאס תגלם איטלקיה המתאהבת בדיוויד ספייד ("תהרוג אותי וזהו"). צילומי הסדרה, המשודרת ברשת CBS ועונותיה הראשונות אף שודרו בישראל בכבלים ובלויין, ייערכו השבוע בלוס אנג'לס.

מה קורה בעיתונות?

כתב התקשורת של גלובס לי-אור אברבך מונה לעורך "פירמה", מגזין המדיה, השיווק והפרסום של העיתון. אברבך יחליף בתפקיד את רותם דנון, שהודיע בשבוע שעבר על פרישתו. אברבך יעבוד תחת העורכת האחראית של גלובס הערב ו"פירמה" לילך סיגן, ובמקביל ימשיך לשמש ככתב ופרשן לענייני תקשורת בגלובס ולכתוב בעבור העיתון היומי ואתר האינטרנט. 

>> יגאל מ"האח הגדול": "הכנות שלי פגעה בי"