אלירז שדה לדפי זהב
אלירז שדה. עכשיו גם אצל גואל פינטו | צילום: עודד קרני
מה קורה ברמת החי"ל?

פיינליסט העונה השנייה של האח הגדול, גואל פינטו, יגיש סרט תיעודי בכיכובו לקראת עליית העונה החדשה של הריאליטי המדובר. בסרט, שישודר ב – 27.11 בקשת, יציג פינטו את התחנות שעובר כל מי שנרשם לאודישנים לריאליטי המסוגר.הסרט ילווה, בין השאר, מפגש של גואל עם אלירז שדה ואלין לוי, מי שהיו חבריו הקרובים בתוך הבית, וגם סגירת מעגל עם תומר לנצמן, הוא גורג'ס, שקצת סובב לפינטו את הראש ונכנס בסערה באמצע העונה השנייה. כמו כן ישוחח פינטו עם אנשי מערכת התוכנית שבחרו בו וחושף, בפעם הראשונה, מתמודד אחד מהעונה החדשה שבפתח. 

רגב קונטס ("החברה הכי גרועה בעולם") עובד על סדרה מוקומנטרית על פייסבוק עבור רשת. בסדרה קונטס מתעד ניסוי חברתי בו הוא מכיר חברים חדשים בפייסבוק, שהופכים להיות חבריו גם בעולם הממשי.

יועז הנדל מנהל משא ומתן עם "קודה הפקות" בדרך לתוכנית התחקירים החדשה של "רשת". בימים אלה עמלים בזכיינית ערוץ 2 על תוכנית תחקירים מסקרנת, שבה ייטלו חלק כמה כתבים מובילים. התוכנית צפויה לעלות במהלך השנה הבאה, ונכון לעכשיו הצטרפה אליה גם לינוי בר גפן, שעזבה את "קשת". את התוכנית יערוך רינו צרור ויפיק רם לנדס. בימים אלה מחפשים במערכת כתבים נוספים.

 מה קורה בבית הוורד?

חברת ההפקות "My TV", בבעלות אבירם בוכריס ולי ירדני, עובדת בימים אלה על סדרת דוקו-ריאליטי חדשה שתעסוק בנשות העשירון העליון בישראל. התוכנית מבוססת על הסדרה האמריקאית "עקרות בית אמיתיות" (רוצים לראות איך זה נראה? לחצו כאן), המלווה נשים מהעשירון העליון בארה"ב. בדומה לגרסה האמריקנית, הסדרה הישראלית תעקוב אחר שגרת יומן של חמש נשים אמידות ותכלול גם הצצה לחיי המשפחה שלהן. צילומי הסדרה כבר החלו והיא צפויה לעלות לשידור בהמשך השנה בערוץ 10.

לנצח את הסרטן
אורלי וגיא. שמתם שעון? | תמונת AVI: mako
אורלי וילנאי וגיא מרוז יתחילו להגיש את תוכנית הבוקר של הערוץ החל מהחודש הבא. וילנאי ומרוז, שעד כה הגישו תוכניות בשעות צפיית השיא בערוץ 10, יעברו לשעות הבוקר המוקדמות כחלק ממהלך כולל שנעשה בערוץ בימים אלו לשינוי פורמט התוכנית. השניים יחליפו את חיים אתגר, שהגיש את התוכנית לצד מנחות מתחלפות.

הרשות השנייה בחרה להעניק את פרס פרימור, ע"ש רחל פרימור, המוענק זו השנה השנייה, לפרויקט "ישראלים 10" ששודר במהדורה המרכזית של חדשות 10 בהובלת מיקי חיימוביץ'. הפרס מוענק בכל שנה לתחקיר עיתונאי או כתבה בנושא חברתי, והמענק לזכיה במקום הראשון הוא 10,000 ₪. חלוקת הפרסים תיערך ב- 22 בנובמבר בטקס מיוחד במסגרת כנס אילת לעיתונות 2010

אחרי שהשתתפה ב-2 עונות של "הישרדות", מרינה קבישר חוזרת לערוץ 10. הפעם היא צפויה להגיש תכנית לילה חדשה בערוץ שתעסוק בתחומי תרבות, מוזיקה וחיי לילה. בימים אלה הצוות, כמו גם קבישר עצמה, פונים לדמויות מעניינות בחיי הלילה והסלבז כדי שיקחו חלק בתכנית כמגישי פינות ואורחים קבועים.

מרינה קבישר מצטלמת ל XL
מרינה קבישר. ומה אתם חושבים על זה שהיא תהיה בלילה? | צילום: אלעד דיין

 הוט? Yes!

שינוי בצוות השחקנים שייקחו חלק בדרמה החדשה "הילדים של ראש הממשלה", שתעלה לשידור בשנה הבאה ב-HOT. בשל אילוצי לוח זמנים צפוף, ובראשם הפקה בגרמניה, לא תוכל אורנה פורת לגלם את אמו של רה"מ. את מקומה תתפוס גילה אלמגור. בנוסף, גם שרית וינו-אלעד מצטרפת לקאסט הכולל את מיכאלה עשת, רמי הויברגר, אלונה טל, מארינה מקסימיליאן בלומין, אוולין הגואל, שרון אלכסנדר ולי בירן. הסדרה בת 13 הפרקים, אותה כותבים שחר מגן ונועה רוטמן, תעקוב אחר משפחתו של ראש ממשלה בשנה הראשונה לכהונתו.

חמש שנים אחרי שעלתה לאוויר, יחד עם השקתו של ערוץ HOT בידור ישראלי, חוזרת "המצעד" לעונה חדשה, הפעם בגרסת אולפן בהגשת דפנה לוסטיג ותחת השם המשודרג "המצעד 7.0". בכל תכנית ידורגו שבעה סלבריטאים בנושאים הבוערים שמעסיקים את עולם הבידור הישראלי. את התוכנית תוביל לוסטיג כשלצדה בכל פעם שניים מחברי הפאנל המורכב משי פרץ, מאיה בצלאל, ניסן שור ודלית רצ'סטר. התכנית תעלה ב-14.11 ותשודר בימים ראשון-חמישי בשעה 22:30, ב-HOT בידור ישראלי.

בשבוע הקרוב תעלה בערוץ 9 תוכנית חדשה בשם "כולם רוקדים" שתלווה את הריאליטי "רוקדים עם כוכבים". במסגרת התוכנית, אותה ינחו גיא אריאלי, זוכה העונה השנייה של רוקדים, וכוכבת "הישרדות" ויקה פינקלשטיין שהשתתפה בעונה הרביעית של "רוקדים" והגיעה למקום השני, יתחרו אזרחים מן השורה על תואר "הרקדן המצטיין של העונה".

yes סיכמה על שידור ערוץ 20 ועתידה לצאת בימים הקרובים במהלך שיווקי למכירתו . החברה תפתח למנוייה את הערוץ בחינם בתקופת השידורים הראשונה ולאחר מכן, ימשיך השידור מבית "האח הגדול" למשך שלושה חודשים במחיר 14 שקלים לחודש.

מרואיינם חדשים לדוקו-ריאליטי "24 שעות עם" של ערוץ 8. לתוכנית, אותה מנחה רוני קובן, יתראיינו בעונה החדשה גם השף אייל שני, השחקן יוסף סוויד והשחקנית מיקי קם, שהצטלמה לתוכנית בימים האחרונים.

מה קורה בחינוכית?

הטלוויזיה החינוכית תעלה לשידור בשבועות הקרובים תכנית כלכלית יומית. את התכנית יערוך ויגיש עידן גרינבאום, עד לאחרונה סגן עורכת "כלכליסט", שהגיש בעבר את "הזירה הכלכלית" בחינוכית. בתקופה הקרובה אמורה הטלוויזיה החינוכית להשיק לוח שידורים חדש במסגרתו תעלה גם תכניתו של גרינבאום, "סוגרים חשבון", מדי יום בשעות אחר הצהריים בחינוכית 23.

סיון קליין - אירוע לוק בלייזר
סיון קליין. בכל מדיה אפשרית | צילום: אלעד דיין
מה קורה ברדיו?

 סיוון קליין תגיש מגזין בילויים חדש ברדיו ירושלים בשם "יורדים לעיר". התוכנית, בהגשתם של קליין ואריה סופר, תשודר מדי יום חמישי בין השעות 21:00 ל-23:00. במסגרת התוכנית תשמש דורין דהן ככתבת משוטטת במקומות הבילוי בעיר מהם תדווח, ופינת רכילות בה ישתתף כתב הרכילות של ישראל היום, גיל משעלי.

לאחר 3 שנות שיתוף פעולה, רדיו ת"א 102FM וערוץ הספורט הודיעו כי יאריכו את ההסכם ביניהם וימשיכו לשדר את "תכנית הספורט של ישראל" לשנה נוספת בתחנה. את התכנית ימשיכו להגיש דני ענבר, שלמה שרף, נדב יעקבי, אלי אוחנה ואבי מלר, ואליהם יצטרף גם יורם ארבל.

מה קורה בקולנוע?

הסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" נרכש להפצה בארה"ב. סרטו של ערן ריקליס, זוכה חמישה פרסי אופיר ופרס חביב הקהל בפסטיבל לוקרנו, נרגש ע"י חברת Film Movement, המפיצה סרטים שהוקרנו בפסטיבלי איכות כמו סאנדנס, טורונטו, קאן, ברלין, ונציה ועוד. ההפצה המסודרת בארה"ב אמורה לעזור לסרט לקדם את סיכוייו להשתחל לרשימת הסרטים המועמדים סופית לאוסקר בקטגורית הסרט הזר הטוב ביותר.

ממשיכים הליהוקים לסרטו החדש של אסי דיין לסרט "דוקטור פומרנץ". בין המלוהקים: גברי בנאי, אושיק לוי, מיכאל הנגבי, יוסף כרמון ושלמה בר שביט. החבורה תצטרף לדיין עצמו ואל לוסי דובינצ'ק. הסרט מספר את סיפורו של פסיכולוג שאחד המטופלים שלו מתאבד והוא, ברגע של השראה עסקית, מתחיל להשכיר את קומת המשרד שלו למתאבדים תמורת תשלום נאה.

 

עפר שכטר - חתונה יואב גרוס
עפר שכטר. חלק מקאסט מרשים מאוד | צילום: אלעד דיין
"כלבת", סרטם של אהרון קשלס ונבות פפושדו יעלה לאקרנים ב-1 בדצמבר. הסרט עוסק בסיפורם של אח ואחות הנמלטים מסוד אפל לידיו של פסיכופת. ל"כלבת" גויס קאסט מרשים שכולל את רן דנקר, אניה בוקשטיין, ליאור אשכנזי, עפר שכטר, הנרי דוד, מנשה נוי, יעל אבקסיס, יעל גרובגלס, ליאת הר לב, דני גבע, ירון מוטולה ועוד. בימים הקרובים ישוחרר הטריילר של הסרט.

האקדמיה האירופית לקולנוע חשפה את רשימת המועמדויות הסופית לפרסי האקדמיה ל-2010. חמש מועמדויות מרכזיות רשם סרטו של הבמאי הישראלי, שמואל מעוז, "לבנון". סרטו עטור השבחים של מעוז, שזכה בשנה שעברה גם בפרס אריה הזהב בוונציה, יתמודד על פרסי האקדמיה האירופית לסרט הטוב, וכמו כן בקטגוריות הבימוי, התסריט, העריכה והצילום. הזוכים יוכרזו בטקס החגיגי שייערך ב-4 בדצמבר באסטוניה.