דודו טופז בהקרנה של ג'יימס בונד
טופז. בודק אופציות באיטליה | צילום: עודד קרני
עובדים על זה
דודו טופז נמצא במגעים עם ענקית השידור "מדיה-סט", שנמצאת בבעלות ראש הממשלה האיטלקי סילביו ברלוסקוני, על מכירת שעשועון טריוויה אסטרטגי בשם "מלחמה". בחודשים האחרונים צילם טופז פיילוט שיועד לערוץ 10 אך בערוץ הוחלט להקפיאו, מה שגרם לטופז לנסות למכור אותו בחו"ל.

אחרי "פוקר כוכבים" מעלה ערוץ אגו סדרה חדשה בשם "ביליארד כוכבים". מדובר בשבע תוכניות של אליפות ביליארד, שבה יתמודדו סלבס על המקום הראשון ויוכלו לזכות בסכום כסף אותו יתרמו לעמותות וגופים שונים על פי בחירתם. המתמודדים: אורי גוטליב, רמי הויברגר, אבי גרייניק, ויקה פינקלשטיין ואנה ארונוב.

בטלוויזיה החינוכית החלו בימים אלה צילומי "גאון של אבא", ממשיכת דרכה של "מסיבת גן" המיתולוגית שהנחה בתחילת שנות ה-90 ירון לונדון. בתוכנית ייפגש גאון עם ילדים בני חמש עד שמונה לשיחה על נושאים שונים. מי שיחליף את ג'וליאן שגרן הוא השחקן דור צויגנבום, שיכנס לדמותו של תישבי התיש, עוזרו הנאמן של המנחה.

אורנה בן דור עובדת על מיני סדרה דוקומנטרית שתעסוק בהתאבדויות. הסדרה, שמתחילה להצטלם בימים אלה, תעלה לשידור בערוץ 8 בהוט בתחילת 2010.

אפרת גוש בליפסטיק אדום
אפרת גוש. חוזרת לילדות | צילום: עודד קרני

 עברו אודישן
אפרת גוש תדובב בסדרה חדשה בשם "מלך הדינוזאורים" בערוץ הילדים. גוש תגלם את דמותה של זואי, נערה שחוברת לדינוזארים במטרה להציל את העולם.

השחקנית עופרי פרישקולניק, זאת שעשתה לנינט קרחת בפרסומת של פלאפון, מצטרפת לקאסט של "הכל דבש" ותגלם את החברה הכי טובה של יעל פוליאקוב.

רכש נוסף ל"מסודרים": נמרוד קמר יגלם מתכנת בלגניסט בעונה השנייה של הסדרה. קמר ימלא את מקומו של ברלד (מאור כהן) שיערוק מהחברה לטובת המתחרים.

אחרי מיונים רבים נבחר אור מאיר, בן 25, לתפקיד המנחה החדש של ערוץ הילדים. מאיר הוא בוגר הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין ויצטרף לצוות המנחים הקיים כבר בימים הקרובים.

מה חדש ברמת החי"ל

אין תמונה
בראון. בערוץ 2
רשת רכשה את זכויות השידור למשחק גמר ליגת האלופות ולמשחק הגומלין בין צ'לסי וברצלונה משלב חצי הגמר אשר ישודר ב-6 במאי. את השידורים יפיק ערוץ הספורט עבור רשת והוא ילווה באולפן ליגת האלופות של ערוץ הספורט עם מודי בר-און, צוות פרשני הערוץ וכוכבי "שבוע סוף" של רשת שיתארחו באולפן.

האולפן השקוף של ערוץ 24 עובר דירה לבת-ים או הרצליה. החל מאמצע מאי, ערוץ 24 החדש ישנה את מתכונת שידוריו ויעבור עם האולפן השקוף למיקום חדש, ברצועות שידור קבועות. כזכור, תוכנן הערוץ לשדר 24 יום בלבד מנמל ת"א אך לאור הצלחתו הוארכו שידוריו.

ברשת לא ממש יודעים איך לאכול את מגיש תוכנית הבוקר ו"אחד נגד מאה" אברי גלעד, לאחר שיצא נגד תוכנית הדגל של הזכיינית, "המירוץ למיליון". גלעד הגיב בזעם על אכילת שרצים בפינת הקידום של הריאליטי בתוכנית הבוקר ואף ביקש שלא לשדר את הקטע.

מה קורה בבית הוורד
אמפיתיאטרון קיסריה נבחר כלוקיישן לגמר "הישרדות איי הפנינה", שיתקיים ב-23 במאי ויועבר בשידור חי. 20 המתמודדים יאוחדו במהלך הערב, שבו צפויים להגיח גם אורחים מיוחדים מחו"ל.

הישרדות 2- תמונה קבוצתית
השורדים. ייפגשו בקיסריה | צילום: גיא קרן

לקראת שידור "הסמויים" בערוץ 10 מסרבת משטרת ישראל לשתף פעולה ולחשוף את השוטרים שמשתתפים בתוכנית במסגרת יחסי הציבור. "הסמויים" חושפת את דרכי הפעולה של שוטרים סמויים בישראל באמצעות ראיונות ומצלמות נסתרות.

רגולציה
הרשות השנייה החליטה כי זכייניות הערוצים המסחריים יוכלו להשקיע פחות בדרמה, אולם יאלצו להשקיע יותר בתוכניות תעודה. התקנות החדשות ייכנסו לתוקפן כבר בשנה זו.

מועצת הכבלים שוקלת לקנוס את HOT בגין שידור תכנים לא ראויים ביום הזיכרון. מבדיקת המועצה עלה כי בערב יום הזיכרון וביום הזיכרון עצמו שודרו תכנים בידוריים ב-VOD של HOT, לאחר שהקטגוריות הבידוריות הורדו כליל בימים אלה

עושים כבוד
אלכס גלעדי זכה בפרס אמי נוסף, השישי במספר, על הפקת שידורי בייג'ין 2008 ברשת NBC, האירוע הנצפה ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה האמריקאית בכל הזמנים.

מוטי קירשנבאום יקבל פרס על פועלו בתחום התקשורת בפסטיבל "שובר מסך" של המגמה לתקשורת במכללת עמק יזרעאל. הפסטיבל, שמתקיים זו השנה החמישית ברציפות, ייערך ב-19 במאי.