וולטר ואיתם מתחבקים (תמונת AVI: mako)
פתיחה מפוארת לעונה החדשה של "האח הגדול" | תמונת AVI: mako

מה קורה ברמת החי"ל?
הציפייה האדוקה  לעונה החדשה של "האח הגדול" באה לידי ביטוי בנתון שיא למשדר הפתיחה ששודר ביום ראשון. 45.5%, שהם כמיליון ו-530 אלף צופים, צפו בדיירים החדשים נכנסים לבית. רגע השיא נרשם בעת כניסתה של ברי סימון לבית וזוכה ל-50%. מדובר בנתון פתיחה הגבוה ביותר עבור התכנית בכל עונותיה כאשר פתיחת העונה הראשונה זכתה ל-30.2%, עונת ה-VIP ל-35.1%, העונה השנייה ל-31.5% והעונה הקודמת ל-35.5%.

זכיינית ערוץ 2 'רשת' מפתחת תכנית שתלווה זוגות בדרך לגירושין שתקרא "להתגרש נכון". במהלך התכנית יזכו הזוגות לייעוץ אישי והסברים על ההליך שהולך ותופס נפח בישראל. התכנית, ששמה 'מתגרשים נכון', נמצאת בפיתוח של 'רשת' יחד עם חברת 'באזז הפקות', ובשל כך טרם הוחלט על זהותו של המגיש, צילומים ומועד עלייה לאוויר.

הזוג הנשוי יעל בר זוהר וגיא זוארץ נבחרו להנחות יחדיו את טקס מלכות היופי שישודר ב"רשת" בחודש מרץ הקרוב.

אירוע של ללין - יעל בר זוהר וגיא זוארץ (צילום: אלעד דיין)
יכריזו יחד על מלכת היופי החדשה | צילום: אלעד דיין

מה קורה בבית הוורד?
המהדורה המרכזית של חדשות 10 החלה השבוע לשדר מאולפני JCS בירושלים. מערכת חדשות 10 היתה עתידה לעבור לאולפנים בנווה אילן, זאת כחלק מדרישת החוק להארכת הזיכיון אשר קובעת כי שידורי המהדורה המרכזית יתקיימו מירושלים החל ב-1.1.12, אולם נוכח חוסר הוודאות לגבי עתידו של הערוץ, הוחלט להפסיק את הליכי בניית האולפנים בנווה אילן.
מיכל אנסקי יחצ (יח``צ: ינאי יחיאל)
אנסקי. ספיישל נשים בערוץ האוכל | יח``צ: ינאי יחיאל
מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, אישר השבוע לראשונה בפומבי כי הציעו לו לפטר את העיתונאי רביב דרוקר בתמורה לדחיית החובות של ערוץ 10. ורשבסקי התראיין בתוכנית "מייבשים את הביצה" ברדיו ת"א, בהנחיית טלי בן-עובדיה ושרון כידון. ורשבסקי נשאל האם הוא קיבל הצעה כזו – והשיב "כן". יותר מכך הוא העדיף שלא להרחיב.

מה קורה בבית הוורד?
מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, אישר השבוע לראשונה בפומבי כי הציעו לו לפטר את העיתונאי רביב דרוקר בתמורה לדחיית החובות של ערוץ 10. ורשבסקי התראיין בתוכנית "מייבשים את הביצה" ברדיו ת"א, בהנחיית טלי בן-עובדיה ושרון כידון. ורשבסקי נשאל האם הוא קיבל הצעה כזו – והשיב "כן". יותר מכך הוא העדיף שלא להרחיב.

המהדורה המרכזית של חדשות 10 החלה השבוע לשדר מאולפני JCS בירושלים. מערכת חדשות 10 היתה עתידה לעבור לאולפנים בנווה אילן, זאת כחלק מדרישת החוק להארכת הזיכיון אשר קובעת כי שידורי המהדורה המרכזית יתקיימו מירושלים החל ב-1.1.12, אולם נוכח חוסר הוודאות לגבי עתידו של הערוץ, הוחלט להפסיק את הליכי בניית האולפנים בנווה אילן.

שון גיטלמן (תמונת AVI: mako)
גיטלמן. התגעגעתם? הוא לא הולך לשום מקום | תמונת AVI: mako

HOT? YES!
ערוץ האוכל יפיק ערב שידורים מיוחד בחמישי הבא, במסגרת המאבק בהדרת נשים. הערב יורכב מתוכניות מקור ורכש שבמרכזן נשים חזקות וכמובן בשלניות. בערוץ של ענני תקשורת, המשודר באפיק 28 ב-yes ו-32 ב-HOT, ישובצו מעברונים העוסקים בקשר בין אוכל לנשיות. את הערב יפתחו מיכל אנסקי ומיקה שרון. בהמשך, תשודר 'אוכל של בית' עם פותנה ג'אבר, שתארח את בוגרת 'מאסטר שף' אביבה פיבקו. 

השקעת HOT ו-yes בהפקות מקור תגדל ב-40 מיליון ₪. מועצת הכבלים והלוויין החליטה כי 2 חברות הטלוויזיה הרב ערוצית, HOT ו-yes, יגדילו השנה את ההשקעה בהפקות מקור ב-40 מיליון ₪, בשל הכנסות ממכירה של ממירים ושלטים. בשנה שעברה השקיעו HOT ו-yes כ-260 מיליון ₪ ביצירה ישראלית. מאידך, שיעור חובת ההשקעה של 2 החברות יעמוד ב-2012 על 8% מהכנסותיהם מדמי המנוי.

הנסיך הקטן וצ'ארלי צ'אפלין מגיעים לערוץ הילדים וערוץ לוגי: "נגה תקשורת" רכשה לשידור שתי סדרות אנימציה המבוססות על הקומיקאי צ'ארלי צ'פלין ועל הספר הנסיך הקטן, מאת הסופר אנטואן דה סנט אכזופרי. בערוץ הילדים ישודרו שתי עונות של הנסיך הקטן ובערוץ לוגי תשודר במהלך השנה סדרת אנימציה חדשה שתתבסס על סרטיו של צ'אפלין. הסדרה, שפותחה ע"י חברות אנימציה מצרפת ומשוויץ, תושק במדינות רבות ברחבי העולם, במקביל לשידורה בישראל.

אחראית הרגולציה של HOT פסלה לשידור את אחד הפרקים של תכנית הדוקו-ריאליטי החדשה "סטופ כדור הארץ", זאת בשל תכנים מיניים בוטים שהוצגו בו. בפרק הוצגו קבוצת הבנים בעת טיול לברלין. באחת הסצנות השתתפה אישה העוסקת בסאדו-מאזו. הופעתה, שהיוותה חלק עיקרי מהפרק, הציגה עירום ותכנים מיניים בוטים. לפיכך, כאמור, פסלה אותו מחלקת הרגולציה.

המפיק חיים סלוצקי ערך השבוע פרזנטציה לסמנכ"ל התוכן והרגולציה של הוט, יורם מוקדי, בנוגע להפקת ערוץ חלופי לערוץ 8. ערוץ 8, הנחשב לאחד הערוצים האיכותיים של הוט, שייך לחברת נגה תקשורת הנמצאת בבעלותו של אביב גלעדי. יצוין כי מועד סיום ההתקשרות בין נגה תקשורת להוט לגבי ערוץ 8 הוא סוף שנת 2012.

שון גיטלמן בן ה-10, כוכב "בית הספר למוזיקה", נבחר לדבב את הדמות הראשית בסדרת האנימציה "עולמו המופלא של גאמבול" שתעלה לשידור במהלך השנה הקרובה בערוץ הילדים.

צחי גראד (צילום: mako)
גראד. ממשיך לככב | צילום: mako

מה קורה בקולנוע?
התסריטאי הצרפתי ז'אן קלוד קארייר יגיע בשבוע הבא לביקור בישראל כאורח ביה"ס לקולנוע ע"ש סם שפיגל וכן של שגריר צרפת בישראל, כריסטוף ביגו. קארייר יפגוש את הקהל באירועים שונים ויספר על חוויותיו עם קולנוענים בכירים. בין סרטיו: "יומנה של חדרנית", "שביל החלב", "סוד הקסם הבורגני", "פנטום החירות" ועוד. לכבוד ביקורו של קארייר תיערך הקרנה חגיגית של סרטו "תשוקה אפלה" ב-9 בינואר בסינמטק ירושלים

צחי גראד ומיכאלה עשת לוהקו לסרט חדש בשם "לילה ועוד לילה" (שם זמני). הסרט, על פי סיפורו של אהרון אפלפלד בעל אותו שם, מספר על קבוצת מהגרים ניצולי שואה ממזרח אירופה שמתגוררים בפנסיון בירושלים של שנות ה-60. את הסרט תביים תמר ירום.

יפה ירקוני בהופעה מול חיילים (צילום: יעקב סער, לשכת העיתונות הממשלתית)
ירקוני. יהי זכרה ברוך | צילום: יעקב סער, לשכת העיתונות הממשלתית

מה קורה ברוממה?
בגלל מצוקת זמנים, ערוץ 1 יבחר את הנציג הישראלי לאירוויזיון באמצעות ועדה מסדרת, זאת לאחר פרישתו של חיים סלוצקי מהפקת משדר קדם האירוויזיון. המתווה לבחירת השיר, ייקבע בימים הקרובים. רשות השידור צריכה להגיש את השיר הזוכה לאיגוד השידור האירופאי, עד חודש מארס. האירווזיון יתקיים השנה בין ה-22-26 במאי באזרבייג'ן. בנוסף, ברשות הוחלט כי במהלך השנה הקרובה יחודש פסטיבל הזמר והפזמון על מנת לעודד את היצירה הישראלית במסגרת תחרותית.

מה עוד בכותרות?
הזמרת יפה ירקוני, כלת פרס ישראל ואחת הזמרות הגדולות בתולדות המוזיקה הישראלית, הלכה השבוע לעולמה במרכז הרפואי "רעות" שבת"א והיא בת 86. הלווייתה של ירקוני התקיימה בבית העלמין בקריית שאול. ירקוני, שסבלה בשנים האחרונות ממחלת האלצהיימר, הותירה אחריה 3 בנות, 8 נכדים ו-8 נינים.