דנה במקלחת
רון. הודחה כי לא קיבלה מספיק קולות

מה קורה ברמת החי"ל?

בעקבות האירועים והשמועות סביב הדחתה של דנה רון מבית "האח הגדול", חשפה קשת בצעד חסר תקדים את תוצאות ההצבעה שהובילו להדחתה של דנה רון מבית האח הגדול בשבת האחרונה. מתברר, שבעת סגירת הקווים עמד הפער הסופי בין דנה שנמצאה במקום האחרון למקום ה-3 על 15,161 קולות. באותו ערב מספר הקולות לו זכה המועמד להדחה שהגיע למקום הראשון עמד על יותר מפי 2 ממספר הקולות אותם השיגה דנה.

חברת ההפקות הבינלאומית 'אנדמול' תפיץ בעולם את "בקרוב אהבה", סדרתה של קשת. בינתיים יוצרות הסדרה, איילת אפרתי ועמליה מרגולין, כבר עובדות במרץ בימים אלו על סדרה חדשה, שתעקוב אחרי נשים וגברים אנונימיים בגילאי 20-50 המחפשים אהבה.

ליטל סמדג'ה, היפה והחנון (צילום: אלעד דיין)
ליטל. בשוק טוטאליסטי מאייל גולן | צילום: אלעד דיין
ליטל סמדג'ה, בת הזוג של אלכס מוזורוב מ"היפה והחנון", תיקח חלק בתוכנית בת של "אייל גולן מחפש את האחת" בערוץ 24.

השחקן והדוגמן רון שחר הוא המנחה הבא של "המירוץ למיליון". שחר יוביל את הריאליטי שיעלה בזכיינית רשת במהלך 2011. מינויו של שחר סוגר חרושת שמועות על מועמדים פוטנציאליים לתפקיד, לאחר שהוחלט שרז מאירמן, מנחה העונה הראשונה, לא ימשיך. בין השמות שהוזכרו כמועמדים להנחיית התוכנית נמנו שי כהנא, דודי בלסר ושחר עצמו.

הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה, הילה נחשון, תגיש השנה את טקס מלכות היופי לצידו של זוכה גמר "רוקדים עם כוכבים" שלומי קוריאט. טקס מלכות היופי ה-62 ישודר ביום שלישי, 29 במרץ בזכיינית ערוץ 2 רשת.

הערוץ המסחרי הנורבגי, 2TV חתם על הסכם רכישת הזכויות של התכנית "צחוק מעבודה" של זכיינית ערוץ 2 רשת, ההסכם נחתם מול חברת ארמוזה פורמטס, מפיצת הפורמט בעולם.

הילה נחשון (צילום: אלעד דיין)
נחשון. תגיש לצד שלומי קוריאט את טקס מלכות היופי | צילום: אלעד דיין

מה קורה בבית הוורד?

מיקי גבע (צילום: יוני טובלי)
גבע. מצטרף לסדרה חדשה | צילום: יוני טובלי
בימים אלה סיכם הקומיקאי, מיקי גבע, על הצטרפותו לסדרה החדשה לצידם של ליאור אשכנזי ואלי יצפאן שצפויה לעלות בחודשים הקרובים בערוץ 10. בין המשתתפים הנוספים בסדרה: דני גבע ונתי קלוגר. בנוסף, בימים אלה עסוק מיקי גבע בכתיבת סדרה עבור ערוץ 10, המבוססת על ספרו "מלבי אקספרס" ומשלים את הקלטת אלבום הבכורה יחד עם להקתו.

ריקי בליך ושרון אלכסנדר מצטרפים לליהוקו של עמוס תמם לסדרת המשטרה החדשה "אחת אפס אפס" שתעלה בשנה הבאה בערוץ 10. הסדרה, שנכתבה על ידי אמיר מן, מבוססת על סיפורים מהמציאות, והיא תצולם בלוקיישנים אמיתיים.

 מה קורה ברוממה?

ריאליטי חדש מבית  מבית "גיל הפקות" נמצא בדרך למסך של הערוץ הראשון.  מדובר באדפטציה ישראלית לתוכנית בריטית, שמציגה חמישה שפים חובבים שמארחים זה את זה ומבשלים ארוחות גורמה ומדרגים אותם.

השחקן והמגיש, אקי אבני, צפוי להנחות את תחרות הקדם האירוויזיון. גורם המעורב בפרטים מוסר, כי בימים אלה בודקים אופציות להוסיף לצידו עוד מגישה. זאת לא תהיה הפעם הראשונה של אבני בתחרות הקדם אירוויזיון, מאחר והגיש בשנת 1995 את התחרות לצד הדוגמנית, מיכאלה ברקו.  

 מה קורה בחינוכית?

גיא זוארץ - הופעה של אלטון ג'ון (צילום: אלעד דיין)
זוארץ. יגיש תכנית חדשה בחינוכית | צילום: אלעד דיין
גיא זוארץ יגיש תכנית חדשה ב'חינוכית 23' בשם 'לקראת שבת'. את התכנית שתשודר מדי שישי בבוקר, יגיש זוארץ בליווי המוזיקה של אחיו רועי. התכנית צפויה לעלות לאוויר באמצע מארס, במסגרתה בכל שבוע יארחו האחים לבית זוארץ אורח מרכזי מתחומים שונים, בהם פוליטיקה, חברה, תרבות ועוד, ויחד איתו יתכוננו לכניסת השבת. בכל תכנית גיא והאורח יבצעו שיר ע"פ בחירתו של האורח ובעיבוד פסנתר של רועי.

מה חדש בקולנוע?

ערן ריקליס יביים סרט על פי ספרו הראשון של סייד קשוע, "ערבים רוקדים", לפי תסריט שכתב קשוע עצמו. עלילת הסרט "ערבים רוקדים" עוקבת אחר ילד ערבי-ישראלי שהתקבל לפנימייה יהודית בזכות ציוניו הגבוהים, ואט אט מגלה יתרונות בלאמץ את זהותו של אחד מחבריו, שהוא יהודי-ישראלי. 
נמשכים הליהוקים לסדרת המשטרה החדשה "אחת אפס אפס" שתעלה בשנה הבאה בערוץ 10. לעמוס תמם, אפרת דור ודן מור מצטרפים עכשיו גם ריקי בליך ושרון אלכסנדר. את הסדרה, המבוססת על סיפורים מהמציאות, כתב אמיר מן והיא תצולם בלוקיישנים אמיתיים. הסדרה צפויה לעלות לאוויר בתחילת 2012.
חברת הענק הבינלאומית אנדמול תפיץ בעולם את "בקרוב אהבה", סדרתה של קשת. כפי הנראה בשלב זה לא מדובר בעסקה בסכום גבוה - בעסקות מסוג זה עיקר ההכנסה מגיע רק לאחר הפקת הסדרה במדינות ובטריטוריות שונות בעולם. לאחר עליית הסדרה לאוויר יכול להתקבל סכום של בין אלפי דולרים ואף יותר מ-10,000 דולר לפרק, כתלות בגודל הטריטוריה שבה משודרת הסדרה. יוצרות הסדרה, איילת אפרתי ועמליה מרגולין, עובדות בימים אלו על סדרה חדשה, שתעקוב אחרי נשים וגברים לא מוכרים בגילאי 20-50 המחפשים אהבה.
חברת דורי מדיה מודיעה הבוקר (ב') על מכירת פורמט מגודלים לחברת הפקה אמריקאית. עד כה נמכרה הסדרה ל-15 מדינות שביניהן גרמניה, טורקיה, ברזיל, פורטוגל, סין, ספרד, יוון, שבדיה, נורבגיה פינלנד ועוד. בטורקיה עלתה לאחרונה לאוויר בערוץ הציבורי חברת ההפקה שרכשה את הזכויות לפורמט - ITV Studios America. החברה מפיקה בין השאר את התוכנית מטבחי הגיהנום
 ההיסטוריה חוזרת על עצמה: השחקן והמגיש, אקי אבני, צפוי להנחות את תחרות הקדם האירוויזיון בימים אלה עמלים ברשות השידור ובתוצרת הארץ על הפקת תחרות הקדם אירוויזיון. על-פי גורם המעורב בפרטים, מי שצפוי להנחות את הקדם של התחרות האירופאית הוא אבני, ובימים אלה בודקים אופציות להוסיף לצידו מגישה.כידוע, אבני הגיש בשנת 1995 את תחרות הקדם יחד עם הדוגמנית מיכאלה ברקו.  

ערן ריקליס יביים סרט על פי ספרו הראשון של סייד קשוע, "ערבים רוקדים", לפי תסריט שכתב קשוע עצמו. עלילת הסרט "ערבים רוקדים" עוקבת אחר ילד ערבי-ישראלי, אשר התקבל לפנימייה יהודית בזכות ציוניו הגבוהים בבית הספר, ומגלה יתרונות בלאמץ זהות של חברו היהודי. 

מה קורה ברדיו?

העיתונאי הוותיק דן מרגלית ובתו, שירה מרגלית, מצטרפים לרדיו תל אביב 102FM ויגישו תכנית אישית לסיכום השבוע בימי שישי בין השעות 12:00-13:00. התוכנית "מרגלית בריבוע", תעסוק בנושאי אקטואליה, בידור ופנאי מנקודות ראייה שונות של אב ובת שמדברים על הנושאים החשובים מכיוונים שונים. 

אירוע פלפלים צהובים - שירה מרגלית ואבא שלה (צילום: אלעד דיין)
דן ושירה מרגלית. ינחו תכנית משותפת ברדיו | צילום: אלעד דיין

hot? Yes

ערוץ הספורט רכש מההתאחדות לכדורגל את זכויות השידור למשחקי ליגת הנוער וישדר בכל שבת את המשחק המרכזי מהמחזור בשידור ישיר ב'ספורט 5'. לאורך כל העונה ילווה הערוץ את משחקיהן של הקבוצות הצעירות, גם בליגות הילדים השונות, עם שידורים, תקצירים וסיכומים במסגרת תכניות הערוץ השונות לרבות מהדורות 'חדשות הספורט' ובאתר ערוץ הספורט.

מה עוד קורה בברנז'ה?

בשבוע שעבר התקיימו בארץ הצילומים עבור הגרסה האמריקאית ל "חטופים". עלי סוילמן וג'מיל חורי הצטרפו ליוסף סוויד וישתתפו בצילומים.

>> אייל גולן על השקת תכניתו החדשה: "זה אחד הרגעים המרגשים בחיי"