המירוץ למיליון- שי וגיא (צילום: עדי אורני)
המירוץ למיליון. העונה הראשונה והאחרונה | צילום: עדי אורני
מה קורה ברמת החי"ל

"המרוץ למיליון" לא תזכה לעונה נוספת ברשת. לאחר דיונים ארוכים ובדיקת כדאיות תקציבית הוחלט בזכיינית לוותר על עונה נוספת של הריאליטי, ולהתמקד ביצירת דרמות מקור ובפורמטים ישראלים חדשים. רז מאירמן, שמופיע בתשדירי הפרומו של רשת, ישתתף ככל הנראה בפרויקטים אחרים של הזכיינית.

דן שילון חוזר לטלוויזיה היישר אל תוכנית הבוקר של קשת, אותה יגיש עם טלי מורנו, שנפרדה לאחרונה מתוכנית הבוקר של ערוץ 10.

אבי נוסבאום עולה עם התוכנית "שבת צחוק" בקשת, שתשודר בשבת בבוקר. בכל תוכנית יארח נוסבאום קומיקאי לשיחה חברית פלוס צפייה משותפת במערכונים ופיסות קאלט של בידור ישראלי. צפויים להתארח: איל קיציס, ארז טל, עידו רוזנבלום, יובל סמו ואחרים. 

ברשת ממשיכים לגייס טאלנטים ל"שבוע סוף", כשהמצטרף הנוכחי הוא רועי בר-נתן ("שולץ"). מסתמן שהעונה הבאה תהיה בנויה ממערכונים בסגנון "סאטרדיי נייט לייב" ובפיילוט שצפוי להצטלם בקרוב ישתתפו שלומי קוריאט, יוסי מרשק ומיה דגן לצד משתתפי העונה הקודמת. ליאור אשכנזי ואושרי כהן, ששמם הוזכר כמועמדים לתוכנית, לא יצטרפו בסופו של דבר.

בערוץ 24 מתכוננים להשקת לוח החורף החדש. גיל ריבה מיועד להגיש תוכנית אקטואליה, ואילו אורנה דץ, מיכל אמדורסקי ושרון חזיז יגישו תוכנית בוקר עם אורחים מעולם התרבות והמוזיקה. גם שלישיית "מה קשור" צפויה לתרום מכישרונה לערוץ. בנוסף עומד הערוץ להחזיר את האולפן השקוף ולעבור למתכונת של שידורים חיים במשך שעות היום החל מה-10 בינואר.

מה קורה בבית הוורד

ליאור גולדברג, טלכ וטומי (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
הישרדות. ביום רביעי כבר יהיה שורד | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

ביום רביעי תסתיים העונה השלישית של "הישרדות" ואת המשדר המקדים, מספר שעות קודם לכן, יפיק עבור ערוץ 10 גיא פינס ותנחה עדן הראל. זוהר ישראל ומרינה קבישר יהיו כתבי השטח.

אחרי תקופה קשה ועתיד לא ברור מתחיל ערוץ 10 להתאושש עם הפקות חדשות שמיועדות לשידור ב-2010: סדרה חדשה בכיכובו של ישראל קטורזה, גרסה ישראלית לסיטקום הקנדי המצליח "הורים", תוכנית ביקורת וצרכנות משפטית ועונה שלישית ל"החברים של נאור". גם "המקור", "אורלי וגיא בע"מ" ו"שומר מסך" ימשיכו ב-2010.

החיפושים אחרי משבצת השידור האידאלית לריאליטי החדש "הרווק" עדיין בעיצומם, כשכרגע המגמה היא להציבו ביום ראשון מול "רוקדים עם כוכבים" של רשת.

המכשול האחרון שעיכב את הארכת זיכיון שידור ערוץ 10 הוסר. השבוע הושג הסכם בין הערוץ לאיגודי היוצרים בנושא חובות הערוץ לתעשיית הקולנוע. ההסדר, עליו חתמו חבר הכנסת כרמל שאמה, מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי ונציג איגודי היוצרים מוש דנון, יאפשר את הארכת זיכיונו של הערוץ, שיפוג ב-28 בינואר 2010. לפי ההסכם, פריסת החוב העומד על 20 מיליון שקלים תימשך 5 שנים, והתשלום יחל כבר ב-1 בינואר.

מוטי קירשנבאום עובד על סרט נוסף בסדרת סרטיו על אפריקה, והפעם מדובר ב"אריה לבן - יבשת שחורה",  שבו יעקוב אחר 300 האריות הלבנים שנותרו בעולם וענף הציד שמגלגל 350 מיליון דולר בשנה.

הוט? יס!

אין תמונה
לוי. משחקת אותה

מלי לוי לוהקה לגרסה הישראלית של "המשרד" שתשודר ב-yes במהלך 2010. לוי תגלם את דנה, מזכירת הקבלה במשרד, המקבילה לדון בגרסה האנגלית ופאם בגרסה האמריקאית.

גאלה קוגן תתכונני. בטדי הפקות עובדים בימים אלה על עונה שנייה לסדרה "גרי מנדלבאום בלש פרטי" שבה את מככבת.

הדר לוי, גיל קופטש ואיתי שגב ינחו את השעשועון "חומר טוב" בערוץ ביפ. הקונספט: אנשים יגיעו לאולפן לאולפן וינסו למכור סיפורים מצחיקים לפאנל הקומיקאים ומומחים נוספים, תמורת כסף.

בהוט לא מעוניינים בעונה רביעית של "האלופה" בעקבות תחושת מיצוי אחרי 3 עונות. בדרסט הפקות, לעומת זאת, דווקא היו שמחים לעונה נוספת. 

אין תמונה
"האלופה". תחושת מיצוי

מה קורה ברדיו

אין תמונה
טייכר וזרחוביץ'. פינו לעצמם את הערב

מגמת השדרנים הפורשים מרדיו תל אביב נמשכת. אחרי עזיבתם של טל ברמן ואביעד קיסוס בחודש שעבר (ועוד קודם לכן נטישתם של דן שילון, רינה מצליח ודן תורן), הגיע תורם של ערן זרחוביץ' ושרון טייכר לעזוב את משבצת השידור של 16:00 ל-18:00. לאחרונה עזבו גם מנכ"ל התחנה שי בן מאור ומנהל התוכניות לירון תאני, וכעת נראה שהתחנה תתמקד בעיקר בתוכניות מוזיקה.

מה קורה בקולנוע

הסרט הקצר "ציצים" יהפוך לסדרת טלוויזיה. דניאל אדר הוא יוצר צעיר שהכין סרט עצמאי קצר על יום צילומים שהופסק עקב סירובה של שחקנית להתפשט כפי שהבטיחה, וסירובו של הבמאי להמשיך בצילומים עד שתתפשט. בסרט הקצר כיכבה דניאלה וירצר ("הבועה", "לחיי האהבה").

היאם עבאס ("הכלה הסורית", "עץ הלימון") לוהקה לקופרודוקציה צרפתית-ישראלית על יהודיה שמתאהבת בפלסטיני מעזה. את הסרט יביים הבמאי הצרפתי טרי בנישתי ("וורסאי") על פי ספרה של ואלרי זנטי, "בקבוק בים של עזה".

אור בן מלך מ"האלופה" לוהק לסרטו של דובר קוסאשווילי, "התגנבות יחידים", ויצטרף לעוז זהבי, מיכאלה עשת וקרן ברגר.

ריאליטי צ'ק

רנין, פותנה ונסרין שימו לב: הציבור הערבי בארץ אינו שבע רצון מהשתתפות מתמודדים ערבים בתוכניות מציאות, כך עולה מסקר שביצע האתר הערבי "פאנט" בקרב אלפים מגולשיו. הסקר קובע כי למעלה מ-46% מהגולשים מתנגדים להשתתפותם של ערבים ישראלים בתוכניות, לעומת כ-27% התומכים בה.