גמר מאסטר שף 2010 (צילום: רועי ברקוביץ')
גמר מאסטר שף. מסתכלים על (כמעט) כולם מלמעלה | צילום: רועי ברקוביץ'
מה קורה ברמת החי"ל?

גמר "מאסטר שף" ששודר במוצ"ש האחרון בערוץ 2 הוא משדר הטלוויזיה השני הנצפה ביותר בעשור האחרון. כמעט מחצית ממשקי-הבית היהודיים - כ1.6 מיליון צופים נחשפו לתוכנית. ברגע השיא צפו בתוכנית 45.5% ממשקי הבית. מדובר בנתון גבוה מגמר הריאליטי הנצפה ביותר אי פעם בערוץ 2, גמר העונה הראשונה של "האח הגדול", ששודר ב- 2008 וגרף רייטינג של 39.1%.

עמיקם לוי מצטרף לצוות שחקני הסדרה המתקאמבקת "עניין של זמן", וישוב לגלם את המורה גבאי. בימים האחרונים הגיעו ב"טדי הפקות", האחראית על ההפקה החדשה לסיכום עם לוי, ובימים הקרובים ייכתב התסריט שיסלול את חזרתו לסדרה. הגרסה המחודשת, בהשתתפות כל התלמידים למעט איילת זורר, תעקוב אחר חייהם של חברי הכיתה בימים אלה. עוד יצטרף בועז קונפורטי בתפקיד בן זוגו של איתי, אותו ישוב לגלם ירון מוטולה.

העיתונאיות שרה ב"ק ויפעת גליק מצטרפות לתוכנית התחקירים החדשה של רשת. ב"ק וגליק עוזבת את חדשות 2 ומצטרפות אל תוכנית התחקירים בעריכתו של רינו צרור ובהפקת רם לנדס. שתי הכתבות מצטרפות ללינוי בר-גפן ויורם בינור, שהצטרפו לאחרונה למערכת התוכנית.

הזכיינית "רשת" תצלם את התכנית "101 דרכים לעוף משעשועון" בבירת ארגנטינה, בואנוס איירס. התכנית מיועדת לשידור בישראל בקיץ 2011, ותופק ע"י חברת 'כל מיני'. הפורמט פותח ע"י מחלקת הפיתוח והתוכן של "אנדמול". בשעשועון מוצגות ל-2 קבוצות מתמודדים מגוון שאלות טריוויה לצד פעילויות אקסטרים. הפורמט עלה לראשונה באנגליה בתחילת 2010 והפך ללהיט. את התכנית בארץ ינחה עפר שכטר, והליהוקים לתכנית נמצאים בעיצומם.

גלית גוטמן (צילום: שוקה כהן)
גלית גוטמן. תהיה על המסך בשישי? | צילום: שוקה כהן
מה קורה בבית הוורד? 

בערוץ 10 מעוניינים בגלית גוטמן לתפקיד מגישת תוכנית הבוקר בימי שישי, ובימים אלה מתנהל משא ומתן בעניין. אחד המועמדים להגיש את התוכנית לצדה של גוטמן הוא שי גולדן, אך בשלב זה טרם נעשתה אליו פנייה רשמית. את התוכנית יגישו בימים א' עד ה' אורלי וילנאי וגיא מרוז. הם יתפסו את מקומם של חיים אתגר והמגישות שלצדו.

 הוט? Yes!

שם רביעי ברשימת הזמרים ששתתפו בריאליטי החדש מבית קופרמן הפקות, "ח"י ב-LA LA לנד", שיעלה ב-yes: אלון דה לוקו יצטרף לדודו אהרון, זהבה בן וג'ולייטה וייסע ללוס אנג'לס, שם ינסה להשיג חוזה הקלטות בינלאומי. דה לוקו (33) ישהה בווילה בלוס אנג'לס עם הזמרים הנוספים, יערוך פגישות עם בכירי התעשייה האמריקאית ובסופו של דבר יתמודד על הזכות לחתום על חוזה הקלטות עם חברה מהגדולות בעולם, שזהותה טרם נחשפה.

נבחרו מגישי מהדורת החדשות של ערוץ ONE. ערוץ הספורט החדש שמתחיל להתגבש לקראת עלייה לאוויר. את מהדורת חדשות הספורט היומית של הערוץ, שתשודר ככל הנראה ב-22:00, יגישו דניאלה סמרי ומירון אהרונוביץ'. שעת השידור נועדה להקדים את מהדורת הלילה של "חדשות הספורט" של ערוץ הספורט, המשודרת מדי לילה ב-23:00 בספורט 5+. ייתכן כי הערוץ יעלה לאוויר כבר ביום ראשון הבא.  

אין תמונה
מחוברות. כובשות את (מזרח) אירופה
שתי מדינות מזרח אירופאיות החלו בהפקת גירסאות מקומיות ל"מחוברות" של HOT. בסך-הכל מכר מפיץ הפורמטים הישראלי אבי ארמוזה, בעלי ארמוזה פורמטס, את הפורמט ל-15 מדינות סביב העולם. הרשת האוקראינית "1+1" החלה בהפקת גירסה מקומית של "מחוברות", וכמוה גם "קאנאל D" הרומנית. בין המדינות האחרות שרכשו את הפורמט ניתן למנות גם את צרפת, ארה"ב, דנמרק, שבדיה ונורבגיה.

השחקנית אסתי זקהיים תשתתף בסדרה ''אליפים'' שתשודר בערוץ הילדים ב-yes. זקהיים תגלם את דמותה של ריבה, ותצטרף לקאסט שכולל את מקס אלוארצ''יק, הדס מורנו, יותם קושניר, עידו ברטל ומאיה ורטהיימר.''אליפים'' מבוסס על ספרה של אסתר שטרייט-וורצל. הסדרה תכלול 53 פרקים, תופק על ידי ''טדי הפקות'' וצפויה לעלות בחודש ינואר בערוץ הילדים ב-yes.

 מה קורה בחדשות?

השחקנית רומי אבולעפיה הגיעה לאחרונה לראיון בחברת החדשות של ערוץ 2 לתפקיד עורכת וידאו. בחברת החדשות טרם החליטו אם לקבל את השחקנית לשורותיה ובימים אלה הם בוחנים את מועמדותה. במידה שתצטרף השחקנית לא תהיה זו הפעם הראשונה שהיא מתמקדת בעבודה מאחורי הקלעים. בתיכון למדה אבולעפיה קולנוע, את שירותה הצבאי עשתה ביחידת ההסרטה של דובר צה"ל והמשיכה ללמוד קולנוע בלונדון.

מה קורה ברדיו?

שמוליק טיאר יגיש תוכנית חדשה ברדיו תל-אביב בשם "חצי דקה עם שמוליק טיאר". במסגרת התוכנית יעלה טיאר מאזינים לשידור שיקבלו חצי דקה לדבר ולשתף את המאזינים במה שעובר עליהם, להעביר מסר חשוב, בדיחה, שיר, חיקוי וכו', כאשר המטרה היא להצליח במשך הזמן הקצר להעביר מסר בצורה ברורה.

אין תמונה
בוקר טוב מר פידלמן. ריספקט
מה קורה בקולנוע?

הישג נאה לסרטו של רוי קריספל, "אורח": הסרט זכה בסוף השבוע בפרס הדרמה הטובה ביותר בפסטיבל גראן-אוף שנערך בפולין, בו התמודדו לא פחות מ-900 סרטים על פרסים בתשע קטגוריות. "אורח", בכיכובם של איציק כהן, רינת מטטוב ושני ורצ'יק ייצא כעת להקרנות ב-24 ערים במזרח אירופה. הסרט עצמו מבוסס על הסיפור "שמן" של ריימונד קארבר.

הסרט "בוקר טוב, מר פידלמן" בבימויו של יוסי מדמוני לפי תסריט מאת ארז קו-אל ובכיכובם של ששון גבאי, הנרי דוד, נבו קמחי, שרה אדלר ובהפקת חיים שריר,"יצירה  עברית", התקבל לפסטיבל הסרטים סאנדנס היוקרתי. הסרט נבחר מבין כ- 2,500 סרטים שהוגשו מכל העולם לתחרות הרשמית לסרטי קולנוע באורך מלא. הסרט יציג בחו"ל תחת השם הלועזי RESTORATION.