שלוש מתלבשות: מיה רובין, קים בוסי ושרית גומז
בנות "שלוש". בקרוב באנגלית | צילום: סטודיו רון קדמי
מה קורה ברמת החי"ל

"שלוש", הדוקו-ריאליטי של "קשת" בהפקת "קסטינה תקשורת", נמכרה ל-CBS – רשת השידור המסחרי המובילה בארה"ב. העונה הראשונה צפויה לעלות לשידור כבר בקיץ הקרוב.

אפרת אנזל פורשת מהגשת "לחיות טוב" של "רשת". לאחרונה הודיעה אנזל על רצונה להשתלב בתכניות העוסקות בתחומי הקולינריה והבריאות אשר בימים אלה עמלים על פיתוחן. בשלב זה טרם נבחרה מחליפה לאנזל לצידו של קובי מחט.

טל ומור שחם מ"המירוץ למיליון" יגישו תכנית כושר חדשה שתעלה בקרוב ב"רשת". השתיים יגישו תכנית בזכיינית אשר מיועדת לשעת בוקר מוקדמת ותנסה לעודד את הציבור לפעילות ספורטיבית ולאורח חיים בריא.

גל אוחובסקי התנצל השבוע בפני צופי התכנית "מה אתם אומרים" ובפני המרואיין רונן שובל, יו"ר תנועת "אם תרצו", לאחר שמהלך ראיון כינה אותו בכינוי גנאי והפנה אליו את גבו.

בר בן וקיל ואינה ברודר הן זוכות העונה השנייה של הריאליטי "המירוץ למיליון". בן וקיל (22) וברודר (23) יחלקו את סכום הזכייה בסך מיליון שקלים.

אין תמונה
בר ואינה. מיליונריות חדשות בשכונה

מה קורה בבית הוורד

קרן סינמה הודיעה השבוע על הארכת הסכם שיתוף הפעולה עם ערוץ 10 בשלושה חודשים נוספים. בספטמבר 2011 חתמה הקרן על הסכם עם אנשי הערוץ להשקה משותפת בסרטי קולנוע ישראליים בהיקף של 50 מיליון שקלים אולם בחודש נובמבר החליטו בעלי המניות של הקרן לדחות את אישור ההסכם, עד שיתבהר מצבו של הערוץ.

על רקע ההיערכות לכניסת המשקיעים החדשים לערוץ 10, דירקטוריון החברה הורה להנהלת הערוץ לבצע תכנית התייעלות, שתכלול קיצוץ של כ-10% בהוצאות ערוץ 10 וחדשות 10. בעקבות הוראת הדירקטוריון, מתכוונת ההנהלה לקצץ בשכר העובדים. יהיה זה מהלך הקיצוצים הנרחב השני שמבצע ערוץ 10 בחודשים האחרונים.

הוט? יס!

בעוד כחודש ייערך אירוע ההשקה של הערוץ הערבי החדש, שיעלה לשידור באפיק 30 בכבלים ובלוויין. זאת, לאחר הסכמות אליהן הגיעו yes ו-HOT אל מול מועצת הכבלים והלוויין בנוגע לאפיק השידור. הערוץ יהיה פתוח בחינם למנויי שתי החברות ובממיר עידן +.

HOT רכשה את המיני סדרה הבריטית "Black mirror" מבית היוצר של 4 Channel הבריטי. הסדרה, שמציבה בפני צופיה מראה אפלה שמשקפת את החיים בעידן המודרני, כוללת שלושה פרקים המתפקדים כמשלים מותחים אודות החברה.

מאיה בוסקילה, שיר לוי, שרית אביטן ואחרים המריאו השבוע לצילומי העונה השנייה של "חי בלה לה לנד". לעומתם, מושיק עפיה לא הופיע בשדה התעופה ברגע האחרון. הסיבה: עפיה מפחד לטוס. כמה ימים אחרי נכנס לנעליו הראפר הערבי סאמח זקוט. 

חי בלה לה לנד 2 בדרך לחו
בוסקילה נפרדת. עפיה הבריז | צילום: ראובן שניידר

מה קורה ברוממה

מליאת רשות השידור אישרה השבוע את עקרונות המתווה לרפורמה ברשות, שלוש שנים לאחר שהחלו הדיונים בנושא. המתווה מסתמך על מכירה של נכסי רשות השידור ומבוסס על שינויים ארגוניים, שדרוג טכנולוגי ושינוי חוק רשות השידור.

מה קורה ברדיו

שבועיים לאחר שהושבתו, הוחזרו השבוע שידורי גלי צה"ל וגלגלצ לאינטרנט. זאת לאחר שהוסדרה סוגיית התשלום שמעניק משרד הביטחון לחברת "ספיה", אשר תחת אחריותה נמצאים שירותי הזרמת המדיה של מערכות משרד הביטחון.

מפקד גלי-צה"ל לשעבר, אבי בניהו, הצטרף באופן זמני לרדיו ללא הפסקה כדי להגיש את לצד עמנואל רוזן את התכנית "עמנואל ובן", אותה מגיש עמנואל רוזן מדי יום לצד בן כספית, שנעדר השבוע מתחנת הרדיו עקב מות אמו.

מה קורה בקולנוע

תחרות קרן פרלוב ליצירה דוקומנטרית ננעלה השבוע באירוע חגיגי שנערך בסינמטק תל אביב. בתחרות על שם דוד פרלוב, אבי הקולנוע התיעודי בישראל, זכה התסריט "בית הקברות שייח מוראד" מאת אורי מעוז, סטודנט בחוג לקולנוע של סמינר הקיבוצים.

מלך הטוקבקים

כוכבי "האח הגדול" כובשים את טבלת הטוקבקים השבועית (15-8 בפברואר) כאשר המודח האחרון מהבית, שי רגב, מוביל את הטבלה עם 504 תגובות. מיד אחריו מתמקמת אביבית בר זוהר ובמקום השלישי הדיירת החדשה לירון זהבי.

אייל גולן, שעדיין מחפש את הקול הבא, מתמקם במקום החמישי וגל אוחובסקי עם הראיון המדובר של איש "אם תרצו" במקום השישי. מאיה בוסקילה, הכוכבת החדשה של "חי בלה לה לנד", מאיישת את המקום התשיעי עם 166 טוקבקים.

       מקום                     מטוקבק                            טוקבקים               
1 שי רגב 504
2 אביבית בר זוהר 308
3 לירון זהבי 303
4 סער סקלי 251
5 אייל גולן 245
6 גל אוחובסקי 210
7 שירז טל 208
8 עמיר גולדברג 193
9 מאיה בוסקילה 166
10 קרן שחם 149

אזור הוליווד

טקס הגראמי ה-54 שהתקיים בתחילת השבוע זכה בנתוני הצפייה השניים בטיבם מאז נוסד. הסיבה: מותה המפתיע של וויטני יוסטון, שהדביק למסך ממוצע של 39 מיליון צופים. נתון המהווה עליה של 41% מהטקס של שנה שעברה בו צפו בממוצע 26.7 מיליון צופים.

"אמריקן איידול" מתקשה להמריא בעונתה ה-11 וזוכה לנתוני צפייה נמוכים בנוסף לאיבוד המומנטום מול "דה וויס", שלראשונה משודרת במקביל. כזכור, השקתה הייתה הנמוכה ביותר בהיסטוריית התוכנית עם ירידה של 30% ברייטינג.

וויל סמית' וסיימון קאוול יחברו ביחד למיזם ריאליטי מקורי במיוחד. השניים ישיקו תכנית ריאליטי בינלאומית שתשודר בלייב ותחפש אחר ה-D.J's הטובים בעולם.

וויטני יוסטון בהופעה
יוסטון. במותה ציוותה לנו רייטינג | צילום: Getty Images, GettyImages IL

ג'ון גודמן ורוזאן בר יתאחדו מחדש בפיילוט עבור סיטקום חדש ל-NBC. את הסדרה, שתקרא "Downwardly Mobile", כתבה בר שתגלם בעלת פארק קרוואנים שמתיידדת עם אחד מעובדיה (גודמן).

אחרי חופשת לידה ארוכה, נטלי פורטמן חוזרת למסכים. זוכת האוסקר תככב בשני סרטים בשנה הקרובה של הבמאי טרנס מאליק ("עץ החיים").

ג'ון דה מול יוצר "האח הגדול" מחפש ערוץ לפורמט חדש בשם "The Winner Is"- גרסה שתשלב בין שעשועון לטאלנט שואו.

פחות משבועיים לפני טקס פרסי האוסקר, "הארטיסט", סרטו האילם של מישל הזנביצ'יוס הצרפתי, גרף השבוע שבעה פרסים בטקס ה-BAFTA - פרסי האקדמיה הבריטית לקולנוע וטלוויזיה. מלבד הפרס לסרט הטוב ביותר, "הארטיסט" הוכתר כזוכה גם בקטגוריות הבימוי, התסריט המקורי, השחקן הראשי (לכוכב ז'אן דוז'ארדן), הצילום, עיצוב תלבושות ופסקול מקורי. בפרס השחקנית הראשית הטובה ביותר זכתה מריל סטריפ על תפקידה ב"אשת הברזל", שם היא מגלמת את דמותה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מרגרט ת'אצ'ר.

אין תמונה
סטריפ כמרגרט ת'אצ'ר. עוד פסל למדף הפרסים

מספרים, רבותי, מספרים

זכייניות ערוץ 2, "קשת" ו"רשת", חולקות כל אחת 5 תכניות בטבלת הצפייה השבועית (15-8 בפברואר). פרק ההדחה של "האח הגדול" וכניסת הדיירים החדשים מובילה את הטבלה עם 44.1%, שהם כ-1.2 מיליון צופים.

גמר "המירוץ למיליון" מתברג במקום השני עם 42%. שיפור משמעותי לעומת גמר העונה הראשונה, שהשיג בשנת 2009 30%.

את הטבלה סוגרת הפריצה המיוחדת לבית "האח הגדול" לפני "ארץ נהדרת", שגרפה 31.2%. קיציס וחבורתו, אגב, במקום ה-8 עם 36.9%.

  מקום   תכנית ערוץ רייטינג  צופים
1 האח הגדול-שלישי  קשת      44.1%       1.2 מיליון  
2 המירוץ למיליון-גמר רשת 42% 1.4 מיליון
3 האח הגדול-ראשון קשת 41.6% 1.1 מיליון
4   המירוץ למיליון-אחרי גמר   רשת 41.3% 1.4 מיליון
5 דה וויס רשת 39.6% 1 מיליון
6 דה וויס רשת 37.8% 1 מיליון
7 המירוץ למיליון רשת 37.1% 1 מיליון
8 ארץ נהדרת קשת 36.9% 1 מיליון
9 עובדה קשת 32.5% 797 אלף
10 האח הגדול-פריצה    קשת    31.2% 792 אלף

ציוצי ברנז'ה

"זהו, לה לה לנד 2 מאחורי. 3 חודשי עבודה, 45 עמודי תסריט, ו-6 זמרים שאין להם מושג מה מחכה להם. על הנייר הליהוק השנה יותר מצחיק" - תסריטאי "חי בלה לה לנד", רן שריג, מהגג על העלילה שרקם לזמרי הווילה.

"הרסת לי יום חופש # מ.עפיה" - שריג לא מסתיר את אכזבתו מהזמיר שהבריז.

"מעוניין לעשות שבת עם עקיבא וענהאל" - עינב שיף, עורך "וואלה תרבות", מגלה מי לדעתו היה צריך לזכות במירוץ.

יום הולדת ענהאל, המירוץ למיליון 2 עקיבא וענהאל 2
עקיבא וענהאל. איפה אתם שבת? | צילום: ראובן שניידר

"יום צילום ברשות הפלסטינית. ענאתא, רמאללה, דרום הר חברון. עוברים את המחסום בשועפאת ונכנסים לעולם אחר. ברוכים הבאים למציאות המקבילה"- הבמאי דורון צברי מציג את הגרסה שלו לאזור הדמדומים.

"חלמתי שנתן דטנר משתתף ב'האח הגדול'. הקטע המוזר - הוא התעקש ללבוש חליפה ועניבה כל העונה" - מורן שריר, מבקר הטלוויזיה של "הארץ", מגלה איזה דייר חדש הוא היה רוצה לראות בבית.

"פרק עם אלמנטים דרמטיים שאני שונאת ובראשם התיאטרליות של קלסי גרמר. אבל ברור שממשיכים לראות. יש הרבה ציצים"- דפנה לוסטיג מסבירה למה היא רואה את הסדרה "בוס".

"מתכון לשחור, מיוחד ליום האהבה: קחו תחתונים של מושא האהבה, לבשו אותם, שימו בכוס עם מים והגישו לאהוב הפוטאנציאלי. לרוויה. מה למדתי מהאח הגדול" - עיתונאית 7 לילות, גבי בר חיים, מפיקה תועלת מגברברי "האח הגדול".

"כשיצאתי למכור את שלוש לארה"ב הייתה לי רק מחשבה אחת בראש: לעשות את מני אבירם שלי מאושר. שמח שהצלחתי. זה הכל בשבילך בייבי"- אסי עזר מגלה מי הוא מושא אהבתו האמיתי.

שיחת מסדרון

אין תמונה
שריג. אף עפיה לא יעצור אותו

הברזת החרדה של מושיק עפיה מנוכחות מצולמת בעונת ההמשך של "חי בלה לה לנד", תפסה את תסריטאי הסדרה רן שריג בתסמיני חרדה משלו. חודשים שלמים של שכתוב עלילה להתנהלות איש הגבות בעיר המלאכים נאלצו להיגנז, ושריג נאלץ לעוט על המקלדת ולספק שינויים דרמטיים של הרגע האחרון, הפעם לראפר הערבי סאז שלוהק במקום.

רן, אתה לא ממש רואה את עפיה בחלום המתוק שלך נכון?
"מה אני אגיד לך, זה מבאס, מאוד מבאס. ידענו שלמושיק יש בעיה של פחד מטיסות וחששנו שמשהו לא צפוי יקרה וזה אכן קרה. אפילו חשבנו על אלטרנטיבות למקרה שהוא לא יסכים לעלות על המטוס".

מה למשל?
"חשבנו לעשות לו מה שעשו לבי.איי מצוות לעניין שגם לו היה פחד מטיסות. לעטוף אותו בשמיכה ולעלות אותו על המטוס בכוח, אבל בסוף ירדנו מזה".

אז מה, הלכה העונה?
"ממש לא, להיפך. אנחנו מאוד מבסוטים מהליהוק החדש והוא כבר עושה חיל בלוס אג'נלס יחד עם שאר הזמרים. כל מה שנכתב עבור מושיק עפיה יבוצע על ידי מישהו אחר, אין מה לדאוג. תהיה עונה פגז".

מושיק עפיה פרומו
עפיה. חי בהולילנד | צילום: יניר סלע