אירוע הבימה 2012 גיא זוארץ ראובן שניידר (צילום: ראובן שניידר )
זוארץ. מתחרה בעצמו | צילום: ראובן שניידר
מה קורה ברמת החי"ל

גיא זוארץ יחליף את אבי קושניר וינחה את העונה הקרובה של "רוקדים עם כוכבים". זוארץ יצטרף לריאליטי המצליח של רשת, בו יתמודדו בעונה הקרובה שלמה בראבא, אורנה דץ, עמית פרקש, אביהו שבת ועוד. זוארץ ינחה במקביל את העונה של "הישרדות VIP" שצפויה לעלות לקראת הקיץ בערוץ 10.

גם הילה נחשון לא תמשיך בתפקידה כמנחה בתוכנית לאחר שהמשא ומתן עם הזכיינית והפקת התכנית עלה על שרטון. בימים אלו מחפשים בהפקה אחר מחליפה לנחשון ואחד השמות שעלו כמחליפה הוא שמה של אשתו של זוארץ, יעל בר זוהר.

"קופרמן הפקות", מפיקת התכנית "האח הגדול", תובעת את סער שיינפיין על הוצאת דיבה. במסגרת התביעה דורשת החברה כי תפוצה בסך של 3 מליון שקלים וכן תובעת משיינפיין להתנצל בפניה על הפרסומים ב"ידיעות אחרונות".

סער שיינפיין ומעיין שם טוב בולבולון 7 (צילום: אלעד דיין)
סער. ניפגש בבית המשפט | צילום: אלעד דיין

הוט? יס!

ערוץ חדש על מסך הטלוויזיה: הערוץ הערבי, אותו מפעילה קבוצת "הלא טי.וי", עלה לשידור בכבלים ובלוויין. הערוץ משודר באפיקים הפותחים את החבילות הערביות בכבלים ובלווין: אפיק 131 ב-HOT ואפיק 169 ב-yes. בשלב מאוחר יותר ישודר הערוץ גם באפיק מספר 30 בשתי הפלטפורמות.

הליהוקים לדוקו-ריאליטי החדש של נבחרת כוכבי ישראל בכדורגל נמשכים,  והמצטרפים החדשים לנבחרת הם שדרני הרדיו הראל סלוצקי ועופר דומינגז. מלבדם לוהקו לתכנית עד כה אנחל בונני, גיל דסיאנו, אבי מלר, רון שובל ונירו לוי.

אין תמונה
סלוצקי ודומינגז. גם בטלוויזיה

סדרת הטלוויזיה "תא גורדין", התקבלה לפסטיבל הטלוויזיה היוקרתי " Forum des images " בפריז. ב-17 באפריל תיערך הקרנת ערב חגיגית לסדרה, במסגרת מסלול התחרות של הפסטיבל.

מה קורה ברוממה

איגודי היוצרים ורשות השידור הגיעו לנוסח מוסכם בנוגע להשקעת הרשות בהפקות מקור וסוגה עילית. הנוסח אושר השבוע בוועדת הכלכלה של הכנסת ויעבור לקריאה שנייה ושלישית במסגרת תיקוני החקיקה לחוק רשות השידור – הנדרשים על מנת להוציא את הרפורמה לדרך.

בג"צ דחה את בקשת ארגוני היוצרים למתן צו ביניים שימנע מרשות השידור לאשר את התקציב הקרוב שלה, אשר יכלול השקעה של 15% בלבד בהפקות מקור. היוצרים דורשים כי המדינה תחייב את הרשות להשקיע 36% מהכנסותיה בהפקות, כפי שדורש החוק.

בערוץ 1 שוקלים למנות פרשן צבאי חדש במקומו של אמיר בר שלום, המשמש במקביל גם ככתב הצבאי של הערוץ. בעקבות כך מציבים גורמים ברשות השידור סימן שאלה לגבי המשך דרכו של בר שלום בערוץ 1.

אזור הוליווד

קרייג הורנר הוא זה שיגלם את התפקיד הראשי בעיבוד האמריקאי של רשת CW ל"דני הוליווד" הישראלית, ששודרה בישראל בחברת הלווין yes. הורנר אמור לגלם את דמותו של ג'ואי דקוטה, רוקר אגדי בשנות השישים בארה"ב שמת באופן טרגי בשנות ה-90. עיתונאית שעושה עליו סרט תיעודי חוזרת בזמן, פוגשת בו ומתאהבת בו, ועושה הכל כדי להישאר בזמן עבר על מנת להצילו ממוות.  

ערוץ דיסקברי הודיע על ביטול החוזה עם אושיית ההישרדות בר גרילס,  המנחה הכריזמטי של הסדרה ""MAN VS. WIL. בהודעת דיסקברי נאמר, שהם לא הצליחו להגיע להסכמה עם גרילס על השתתפותו בעוד שני פרויקטים של הערוץ.

רשת הכבלים פרימיום שואוטיים הודיעה כי העונה השביעית של "דקסטר"  תעלה באמריקה ב-30 בספטמבר.

סרט הטלוויזיה ""GAME CHAN, על ג'ון מקקיין ושרה פיילין בבחירות 2008 בארה"ב, היה הסרט המקורי הנצפה ביותר ברשת הכבלים HBO  מזה שמונה שנים. הסרט נצפה בשידור הראשון שלו על ידי 2.1  מיליון צופים. בשילוב שלושת השידורים הנוספים בשבת בלילה ובמהלך יום ראשון מגיע מספר הצופים הכללי ל- 3.6 מיליון צופים.

רשת "שואוטיים" הודיעה כי העונה השניה של "הומלנד", המבוססת על הסדרה הישראלית "חטופים", תעלה לשידור ב-30 בספטמבר. לצורך צילומי העונה החדשה ישוב הקאסט, בראשותה של קלייר דיינס, לצילומים בישראל.

אין תמונה
הומלנד. בקרוב בתל אביב

"לאק", הסדרה החדשה של HBO בכיכובו של דסטין הופמן שעוסקת במירוצי סוסים, בוטלה על ידי הרשת לאחר שהשבוע נפצע ולבסוף הומת סוס שהשתתף בצילומי הסדרה. זהו המקרה השלישי של מוות של אחד הסוסים המשתתפים בסדרה מאז שהפקתה החלה. מיד לאחר המקרה הוקפאו צילומי הסדרה לאחר שהתקבלה דרישה מהגוף המפקח על הפקות הוליוודיות המערבות בעלי חיים.

בני משפחתו של השחקן קלינט איסטווד יככבו בריאליטי חדש בערוץ E הסדרה החדשה, בה יתארח גם השחקן עצמו, תעלה לשידור ב-20 במאי ותקרא "Mrs. Eastwood & Company".

מתמודד "אמריקן איידול" ג'רמיין ג'ונס הודח מהתוכנית לאחר שנודע כי הוא בעל עבר פלילי. האתר TMZ חושף כי ג'ונס נעצר פעמיים בשנה שעברה, פעם אחת מתוכן - בשל אלימות. בנוסף, נמצא כי הוא שיקר למשטרה כשמסר פרטים מזוייפים.

על פי דיווחים בהוליווד, אולפני "האחים וורנר"  עומדים לסכם על העברת הפרויקט השאפתני לעיבוד "המגדל האפל" אליהם מאולפני "יוניברסל". ככל הנראה, הצליחו הצדדים להגיע להסכמה על המחיר, ו"האחים וורנר"  הביעו הסכמה לתקציב המקוצץ שהציג בפניהם מפיק העל ברייאן גרייזר.

השבוע עלה בערוץ ITV הבריטי פרומו חדש לעונה השישית של "הדבר הגדול הבא". הפרומו מוערך בעלות של מיליון פאונד והוא מקדם את השקת התוכנית שתעלה ב-24 במרס.

מלך הטוקבקים 

לא בטוח שככה חלם סער שיינפיין לכבוש בסערה את טבלת המטוקבקים השבועית, אבל פרשת הכדורים הפסיכיאטרים שריתקה את המדינה הזניקה אותו לראש הרשימה עם מספר שיא של 2,469 תגובות השבוע.

הגמר המתקרב של הריאליטי המוזיקלי שלו משגר את כהן המסלסלים אייל גולן היישר למקום השני עם 910 טוקבקים בשבוע החולף.

הכתב החדש שלנו בשדרות אלירז שדה מתחזק את המקום השלישי. רעייתו של אלי טביב, דנה אשכנזי ניצבת במקום הרביעי. נוכחות בתולית ברשימה יש גם למודח האחרון מבית "האח הגדול", צבי פורטל, במקום השמיני. את העשירייה סוגרת אקס "כוכב נולד" דיאנה גולבי. 

       מקום                     מטוקבק                            טוקבקים               
1 סער שיינפיין 2,469
2 אייל גולן 910
3 אלירז שדה 730
4 דנה אשכנזי 721
5 אילנית לוי 448
6 קרולינה 403
7 שרית חדד 341
8 צבי פורטל 328
9 איה כורם 322
10 דיאנה גולבי 319

מספרים, רבותי, מספרים

שום הפתעות לא התרחשו השבוע בנתוני הצפייה. "האח הגדול" שולטת כרגיל במקום הראשון והשני. קשת משמרת נוכחות עם חמש נציגויות בטבלה השבועית. רשת מאבדת גובה עם שתיים בלבד.

ההסלמה במצב הביטחוני בדרום ריתקה השבוע את הצופים למהדורת החדשות של ערוץ 2 , ששולח שלוש נציגויות לעשרת הגדולים.

מקום תכנית ערוץ רייטינג  צופים
1 האח הגדול-א'  קשת     39.8%     1 מיליון  
2 האח הגדול-ג' קשת 39.1% 1 מיליון
3 ארץ נהדרת קשת 34% 886 אלף
4  עובדה קשת 32% 897 אלף
5 דה וויס-שבת רשת 30.3% 899 אלף
6   האח הגדול-ב'   קשת 29.8%   670 אלף  
7 דה וויס-ד'  רשת  28.8% 733 אלף
8 חדשות 2-ב'   חברת החדשות   27.2% 697 אלף
9 חדשות 2-שבת חברת החדשות 26.5% 761 אלף
10 חדשות 2-א' חברת החדשות 25.1% 637 אלף

ציוצי ברנז'ה 

"תחקירנים יקרים בוקר טוב: אין טעם להתקשר ב-06:45 שעון רוממה. אינני עושה פאנלים. לא על קנאביס רפואי ולא על תרופות פסיכיאטריות בריאליטי. רק על זונות". רן שריג מתמקצע במקצוע העתיק ביותר בעולם.

"מסקנותי מרוקדים עם כוכבים ארגנטינה: בכל רגע נתון, אני יכולה לאבד את כל מה שיש לי לאשה לטינית". דנה ספקטור בפרגון מקורי לנשות הצ'וריסו.

"פגשתי את אילן רבינוביץ' ברחוב. ישר התחיל לקטר על סער שיינפיין. עזוב אותך, אמרתי, יש לך אמ.די? כמה אתה צריך? 2 גרם. 800 שקל. סבבה, קופרמן ישלם". דורון צברי מציג ציניות במיטבה.

אין תמונה
רבינוביץ'. יש אמ.די?

"אמא שלי מספרת שאחי הגדול נכנס הביתה ושאל איפה אני עומד במלחמת רבינוביץ'-שיינפיין. היא אמרה לו שאני מהאו"ם. היא לא דייקה". גם מורן שריר לא יכול שלא להתעלם מהפרשה שהסעירה את המדינה.

"באיחור קל, קראתי על לילה סוער בין לינדזי לטרי ריצ'ארדסון. זה קצת דוחה אותי ועדיין, אני ממש מצטערת שלא לקחתי חלק פעיל בעניין". משהו שאת רוצה לספר לנו דפנה לוסטיג?

"מה שאני חושב לא חשוב. מה שהרופא מחליט... זה מה שחשוב".  אסי עזר מצייץ דיפלומטיה כיאה לתפקיד.

"היום שבו הרשות השנייה תוריד תוכניות מהאוויר בגלל מכירת אייטמים הוא היום שבו יעלו לאוויר תכניות חלופיות מאותו סוג". ירון טן ברינק משדר ראליות.

"מילא הטילים על הדרום - הכובע של רמי קליינשטיין זה ועדות ההתנגדות או הג'יהאד". עינף שייף מוצא את הקשר בין המלתחה של המנטור לחמאס.

שיחת מסדרון

גידי רף בגלובוס הזהב 2012 (צילום: אימג'בנק/GettyImages, Getty images)
רף. לא חושף | צילום: אימג'בנק/GettyImages, Getty images

כנראה שעדיין קשה להאמין שהיוצר והמפיק של הסדרה הכי בוערת בעולם כיום הוא צבר מקורי משלנו, אבל עבור גידי רף הפנטזיה הזו היא כבר לגמרי מציאות קבועה. אחרי השבחים והגלובוס, התבשרנו השבוע כי "הומלנד" תחל את צילומי העונה השנייה שלה בקרוב, ממש פה בארץ הקודש.

גידי, זה נכון שאבו נזיר הולך לכבוש את חיי הלילה בתל אביב?
"אני לא יודע אם זה יקרה, אבל הצילומים של הומלנד אכן יתרחשו בחלקם בארץ וזה מאוד מרגש. זה רק מראה את החיבור המתמשך לחטופים, וזה כיף".

למה דווקא ישראל?
"אחרי שצילמנו פה קצת בעונה הראשונה הצוות וההפקה מאוד רצו לחזור ולצלם פה גם בעונה השנייה. בעונה הראשונה היו מספר סצנות מועט שצולמו פה אבל השנה יהיו הרבה יותר".

טוב לפחות תן לנו קצת פרטים על העלילה של העונה השנייה?
"שום מילה. תתאזרו בסבלנות".

אוקי.  ומתי אפשר לצפות לשובה של "חטופים" למסך?
"זה מגיע ממש ממש בקרוב".