אירוע אחד העם -101 אורי גוטליב (צילום: אלעד דיין)
את השנים הכי יפות נתנו בשבילך. אורי גוטליב | צילום: אלעד דיין
מה קורה ברמת החי"ל?

הסדרה החדשה של רשת, "השנים הכי יפות", מצרפת את אורי גוטליב לשרותיה. גוטליב יצטרף לקאסט שכולל את גידי גוב, קרן מור, אורנה בנאי, מיה דגן ואורי פפר. הוא צפוי לגלם את עניקם בן דוד, המורה לתנ"ך בבית הספר, בתול בן 40 , שזוכה להתגלות אלוהית.

יגאל שילון חוזר למסך והחל מערב שישי הקרוב הוא יגיש מדי שבוע בקשת את השעשועון החדש "המשחק הדו פרצופי". במשחק יידרשו הגולשים שירשמו דרך האתר לענות על חידת הפרצופים. בחידה תופיע דמות מפורסמת המסתתרת בתמונה שחלקיה עורבבו כבמעין פאזל. השחקנים שיזהו את הדמות הכי מהר יזכו לשיחת טלפון מפתיעה מיגאל ובהזדמנות לזכות במכונית חדשה.

סרטו הדוקומנטרי של רינו צרור, "תפילת הנערות", המתעד את התפילה האחרונה שנערכה בגוש קטיף, ישודר ביום חמישי, ה-26 באוגוסט בקשת. צרור תעד אלף צעירות לבושות כתום בנות 15 עד 25 שהתכנסו מכל רחבי הארץ בבית הכנסת הגדול של נווה דקלים על מנת להתפלל מול כוחות הפינוי. בסרט מציג צרור את מהלך כל אותה תפילה שנמשכה כשעה בעריכה מינימאלית.

מה קורה בבית הוורד?

החלו צילומי הסדרה החדשה של מיה דגן שתעלה לקראת סוף 2010 בערוץ 10. הסדרה המוקומנטרית "שנות בית הספר" (שם זמני) בהפקת אסף גיל שהחלה להצטלם לא מזמן עוקבת אחר דגן החוזרת למחוזות ילדותה כדי לבדוק את התסביכים איתם היא מתמודדת בחייה הבוגרים. בשבוע שעבר צולם הפרק הראשון ברשת דיור מוגן בכפר סבא, בו בוחנת דגן את עולם המבוגרים. לסדרה לוהקו דיירי המקום, שנאלצו לעבור אודישנים כדי לקחת בה חלק.

הופעה של אורי חזקיה - יגאל שילון (צילום: אורי אליהו)
תראו מי חזר. יגאל שילון | צילום: אורי אליהו
מאיר ברדוגו, כתב המשטרה של חדשות 10 בירושלים בשנתיים האחרונות הודיע על עזיבתו וישאר עד שימצא לו מחליף. ברדוגו מילא ב-12 השנים האחרונות שורת תפקידים בהם עורך משנה של השבועון כל העיר, ראש מחלקת החדשות בידיעות ירושלים, וכן שימש בעבר כמגיש ופרשן ברדיו ירושלים. תחליף אותו שיר שגיא, כתבת רשת ב' לשעבר.

הוט? Yes!

בערוץ הוט בידור ישראלי עובדים על פורמט חדש לתוכנית המצעדים שלהם, "המצעד". לפורמט המחודש יקראו "המצעד 7.0 ", ובכל תוכנית יוצגו מצעדים בנושאים בידוריים שונים. כל דירוג ילווה בדיון של פאנל שיורכב ממנחה ושני פאנליטסטים. בימים אלו הם נבחנים הפאנליסטים ובניהם: גיא גולד, דפנה לוסטיג, מאיה בצלאל וקורין קיציס.

אירוע שנתי של רשת - מיה דגן (צילום: עודד קרני)
חוזרת למחוזות ילדותה. מיה דגן | צילום: עודד קרני
אחרי שנה בתפקיד מנהל תוכניות הבידור ברשת, אוהד אשכנזי עוזב את הזכיינית. אשכנזי ניהל לאחרונה מגעים עם מספר גופי שידור, אולם בסופו של דבר בחר לחתום בהוט בתפקיד מנהל ערוץ קומדי סנטרל, שיעלה בתחילת השנה הבאה במקום ביפ.

חברת 'טלית תקשורת' תדבב מחדש את סדרות הילדים "פינוקי", "הלב" ו"נילס הולגרסון", ותשפץ טכנית את הפרקים. 'טלית תקשורת' היא הבעלים של ערוץ ג'וניור, שלאחרונה ציין 100 אלף מנויים חודשיים. אולי לכבודם ואלי בלי שום קשר, החליטה החברה לדובב מחדש את שלושת הסדרות הנוסטלגיות. בערוץ טוענים כי המטרה היא לשמור "על הקסם הנוסטלגי שבדיבוב המקורי", אבל יחד עם זאת, "לחדש אותו מעט ולהפוך אותו למעודכן יותר, כך שידבר אל הילדים של היום בגובה העיניים". הפרויקט יכלול גם חידוש טכני של הסדרות, כדי שיעניק מראה עדכני יותר לתוכניות הוותיקות. שמשון ויובב בכוננות.

מה קורה ברדיו?

העורך המוזיקלי של רדיו תל אביב, עמרי רונן, מונה למנהל התוכניות של התחנה במקומו של דודי כספי, שהודיע על פרישתו לטובת לימודים בארה"ב. רונן, רק נזכיר, הצטרף לפני ארבעה חודשים לרדיו תל אביב לאחר 13 שנה בגלגל"צ, ומונה לעורך המוזיקלי של התחנה האזורית, במקביל לתוכנית שהוא מוביל, "עמרי רונן חי בתל אביב", הוא אחראי לתחומי התוכן, המוזיקה והניו-מדיה בתחנה.

מה קורה ברוממה?

חזאי חדש מצטרף בימים אלה למהדורת "מבט" בערוץ הראשון כדי לתגבר את סיגל גפני, שנשארה לבדה במערכה, לאחר שהקולגות שלה ילדו בשבוע האחרון. אסף זלמנוביץ' (28), עורך דין במקצועו, ימלא בחודשים הקרובים את מקומן של שרון וכסלר ויפעת עמיאל. זלמנוביץ', חיפאי במקור מתגורר בשנתיים האחרונות בת"א, סיים לאחרונה לימודי משפט ומערכות מידע באוניברסיטת חיפה. ברזומה שלו גם קורס חזאים ושירות צבאי כחזאי במודיעין שדה.

פינוקיו (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
בגרסה החדשה הוא יראה ככה? פינוקיו | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
ששי אפרתי, ראש מחלקת הספורט של ערוץ 1 בחמש השנים האחרונות, הודיע על התפטרותו בשל חילוקי דעות עם הממונים עליו, אולם ישאר עובד רשות השידור. אפרתי עובד ברשות כבר 36 שנה, ולפני שמונה לראש מחלקת הספורט במאי 2005 הוא שימש כמפיק ראשי של מחלקת הספורט ברשות.

מה קורה בעיתונות?

אור קניספל מונה לתפקיד העורך הראשי של מגזין "פנאי פלוס". קניספל יחליף את עורכת המגזין הנוכחית, נירית וייס, שהודיעה על פרישה מתפקידה בתום חמש שנים וחצי. קניספל שימש עד לפני כשלוש שנים כעורך משנה לוייס, שהביאה אותו עימה לעיתון, והיה חלק מצוות המגזין. בשלוש השנים האחרונות הוא עבד ב"ביט אינטראקטיב" וב"נורמה הפקות".

 מה קורה בקולנוע?

אלי אלטוניו ("בופור") לוהק לסרטו החדש של מתן גוגנהיים ("צרצרים"), "הבלתי נשכחים". אלטוניו, שיגלם שחקן בראשית דרכו, יככב לצידם של עוז זהבי, גיל דסיאנו והכוכבת הצרפתייה והינה ג'יוסנטה שכבר לוהקו לקופרודוקציה הישראלית צרפתית.

טפט זוהי סדום (צילום: mako)
פתיחה מצויינת. "זוהי סדום" | צילום: mako
הסרט "זוהי סדום", הקומדיה מבית היוצר של אנשי "ארץ נהדרת" שובר שיאים בסוף השבוע הראשון להקרנתו. על פי דיווחי הפקת הסרט, בארבעת הימים הראשונים להקרנתו מכר הסרט למעלה מ-100,000 אלף כרטיסים, אחת מהפתיחות הטובות ביותר בתולדות הקולנוע הישראלי בשנים האחרונות.