אין תמונה
לא מפסיקים לראות נחת מהגרסה האמריקאית של "חטופים"

מה קורה ברמת החי"ל?
"הומלנד", הגרסה האמריקאית של "חטופים" מועמדת לפרס בשלוש קטגוריות בטקס פרסי איגוד התסריטאים האמריקאי. את הסדרה יצר הבמאי והתסריטאי גידי רף, והוא מועמד יחד עם שני הכותבים האמריקאים - הווארד גורדון ואלכס גנזה - לקבל את הפרס עבור סדרת הדרמה הטובה ביותר והסדרה החדשה הטובה ביותר. במקביל, מועמדת הסדרה גם בקטגוריית פרק הדרמה הטוב ביותר. הזוכים בקטגוריות השונות יוכרזו בטקס שיתקיים ב-19 בפברואר בארצות הברית.

אירוע אוויאן עדי אשכנזי (צילום: ראובן שניידר )
אשכנזי. מעבר בלתי הפיך | צילום: ראובן שניידר

עדי אשכנזי תוביל את "בלתי הפיך", סדרה קומית חדשה, שמפיקה חברת יולי אוגוסט עבור רשת. את הסדרה כתבו סיגל אבין ("האקס המיתולוגי") ועיתונאי ידיעות אחרונות, רענן שקד. הסדרה עוסקת בזוג המתמודד עם לידת בתם הבכורה וכל הקשיים הכרוכים בחייהם שהשתנו ללא הכר.

דן שילון חשף: "בכיר בישראל ניסה לאנוס את אשתי". בשידור חי של תכנית הבוקר של ערוץ 2, חשף אתמול דן שילון את ניסיון האונס שעברה לכאורה אשתו מירי שילון ע"י "אישיות ציבורית בכירה במדינת ישראל". הדברים נאמרו במסגרת סיקור אירועי כניסתו של משה קצב לכלא.

דליה מזור ויואב לימור, אשר שימש במשך 9 השנים האחרונות כפרשן הצבאי של הערוץ הראשון, נבחרו לצמד המגישים שיובילו את "יום חדש" – תכנית הבוקר של קשת. השניים צפויים להחליף את דן שילון וטלי מורנו ויכנסו לתפקידם עם תחילת שנת 2012. מזור מצטלמת בימים אלה גם לתכנית "אלוף העברית" שתעלה בקשת.

תצוגה איגי דליה מזור (צילום: עודד קרני)
מזור. בקרוב תצטרך להתחיל לקום מוקדם מאוד | צילום: עודד קרני

מה קורה בבית הורד?
קרן שחם, יוצאת "הדור הבא", ערכה אתמול אודישן לכתבת שטח אצל גיא פינס, במידה ותתקבל היא תחליף את סיוון קליין, שמצטרפת ל"דה וויס".

הדור הבא קרן שחם (צילום: עדי אורני)
שחם. היי גיא | צילום: עדי אורני

מה קורה ברוממה?
בעקבות שידור הקטע בתכנית "ערב חדש" בו נראית תחקירנית התכנית שותה חלב עז ישירות מהעטין, התקיים דיון מיוחד בהנהלת הטלוויזיה החינוכית. הקטע בעל הקונוטציות המיניות שהפך להיט ברשת גרם נזק רב לתחקירנית שהשתתפה בו והוצע לה סיוע נפשי. את שידור הקטע הגדירו בדיון: "החלטה עריכתית שגויה".

העיתונאי ואיש הרדיו והטלוויזיה, נקדימון רוגל הלך היום לעולמו בגיל 86. נקדימון היה ממקימי הטלוויזיה הישראלית, מנהלה וסמנכ"ל הפיתוח של רשות השידור. ביוזמתו הוקמו אולפני הרדיו והטלוויזיה ברוממה. רוגל היה האיש שחיבר את תדריך החדשות המכונה "מסמך נקדי", הוא הקוד האתי של רשות השידור.

דון לני גבאי -  טקס נבחרי הילדים (צילום: אלעד דיין)
לני גבאי. ביוש, ילדים | צילום: אלעד דיין

HOT? YES
חילופים בצוות הסדרה "מחוברים" של HOT : שי כנות, שאמור היה לביים את העונה החדשה של התכנית, ביקש לפרוש מתפקידו ולהתמקד בעבודות בימוי אחרות להן התחייב, שאחת מהן היא העונה הרביעית של "הבורר" שתעלה ב-HOT ב-2012.  

דון לני גבאי עוזבת את ערוץ הילדים לאחר חמש שנים. לני גבאי שימשה כמנחה בערוץ והשתתפה בסדרות הערוץ "השמינייה" ו"האי". ההחלטה על העזיבה הגיעה נוכח סיום החוזה המשותף של שני הצדדים ולני גבאי צפויה לעזוב בתום השנה. 

עופר לוי פרומו (צילום: ראובן חיון)
לוי. הכי חי ב"לה לה לנד" | צילום: ראובן חיון

הזמר עופר לוי מנהל משא ומתן עם הפקת "חי בלה לה לנד" על השתתפות בעונה הקרובה. הדרישה הכספית של לוי עומדת על כמיליון שקלים, יכפול ממה שקיבל דודו אהרון בעונה הקודמת. כך מעריך גורם בתעשיית המוזיקה הים תיכונית, המצוי בפרטים. סיניה מזרחי, אשת יחסי הציבור של לוי: "עופר הוא כוכב אמיתי והוא דורש את מה שמגיע לו".

‎‎המועצה לשידורי כבלים ולוויין הטילה קנס של כ-100 אלף שקלים על ‏yes‏ בגין שיבוץ הסדרה "השועלים", המכילה תכנים מיניים רבים ושפה גסה בוטה, בערוץ ניקלודיאון המיועד לגילי 7-13. זאת בעוד שהתוכנית סווגה כאינה ראויה לגילאי 14 ומטה לאור תכניה הבוטים. בין היתר נאמר בסדרה: "אני שלישייה עשיתי כבר בכיתה י"ב" וגם: "עם הבחורה אין לי בעיה, אבל אני מקווה שהבולבול שלך לא נוגע לי בסדין".

אין תמונה
"בוקר טוב אדון פידלמן" ממשיך לקטוף פרסים

מה קורה בקולנוע?
5 שנים לאחר שהוקרן לראשונה על מסכי הקולנוע בארץ ובחו"ל וזכה להצלחה אדירה כולל פרסים בינלאומיים מרכזיים, יהפוך סרטו של הבמאי ערן קולירין, "ביקור התזמורת", להפקה בימתית אמריקנית באוף-ברודווי, ניו יורק. על העיבוד למחזה חתומים הבמאי האמריקני הצעיר מקסוול וויליאמס והמפיק אורין וולף. זהו התסריט הישראלי הראשון שזוכה לעיבוד בימתי בארה"ב. בהפקה יככב השחקן מוחמד בכרי לצד בנו אדם.

"בוקר טוב אדון פידלמן" של יוסי מדמוני ממשיך לקטוף פרסים. השחקן הראשי בסרט, ששון גבאי, זכה בסוף השבוע בפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של הודו. לפרס נלווה מענק כספי על סך 22 אלף דולר. פרס זה מצטרף לפרס התסריט הטוב ביותר שקטף הסרט בפסטיבל סאנדנס, פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל קרלובי וארי בצ'כיה ופרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים.

"גיא אוני", סרטו של דן וולמן זכה בסוף השבוע האחרון בפרס הראשון בפסטיבל תרנגול הזהב – מאה הפרחים בסין. מדובר בפעם הראשונה בה מתמודד סרט ישראלי בפסטיבל, המכונה האוסקר הסיני.

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו מעניקה מלגות לסטודנטים מכל רחבי הארץ בסך של כ-400,000 ₪ להפקת סרטים במסגרת "קרן סנונית".

"ברבי בלוז" שביימה עדי קוטנר יוקרן במסגרת תחרות הסרטים הקצרים הבינלאומית של פסטיבל סאנדנס שיערך ב-19 עד 29 בינואר ביוטה שבארה"ב.  במסגרת הפסטיבל, החשוב ביותר בארה"ב בתחום הקולנוע העצמאי, יתחרו 64 סרטים קצרים בקטגוריה המקומית ובזו הבינלאומית. סרטה של קוטנר מצטרף ל-3 סרטי תעודה ישראליים שיתמודדו במסגרת תחרות הקולנוע התיעודי הבינלאומי. מדובר ב"ג'יפסי דיווי" של רחל לאה ג'ונס, "5 מצלמות שבורות" של גיא דוידי ועימאד בורנט ו"שלטון החוק" של רענן אלכסנדרוביץ'.

מרגול (תמונת AVI: mako)
מרגול. גיי ירוק מפלסטיק | תמונת AVI: mako

עוד בכותרות
מרגלית צנעני רק השתחררה ממעצר הבית שלה, וכבר היא מתחילה לחרוש את הבמות. רגע לפני שהיא יוצאת במסע ההופעות המצופה שלה, הזמרת מגיעה להופיע בליין המזרחי של הקהילה הגאה. זה יקרה במסגרת ליין ה"אריסה" הגאה והמפורסם, ב 22 בדצמבר במועדון "הקומפורט 13" בתל אביב ויכלול הופעה מלאה של הזמרת.

משה פרץ זיקוקים (צילום: אוהד רומנו)
פרץ. רץ אל המיליון | צילום: אוהד רומנו

משה פרץ נמצא בימים אלו במגעים מתקדמים עם אחת מחברות המעדנים הגדולות, שרוצה אותו בתור פרזנטור. אם תהיתם, הסכום אותו מציעה אותה חברה לפרץ על מנת שירתום את פניו לטובת המוצר, עומד על כמיליון שקלים.

התיקון לחוק לשון הרע, שזכה לכינוי "חוק ההשתקה", עמד במרכז חלק גדול מהדיונים שנערכו בכנס העיתונות באילת, שנערך השבוע. על פי הצעת החוק, שעברה בכנסת בקריאה ראשונה וכעת נערכות ההכנות לקראת העברתה בקריאה שנייה ושלישית, ניתן יהיה לחייב כלי תקשורת שעבר על חוק לשון הרע לשלם עד 300 אלף שקלים ללא הוכחת נזק. כיום עומד הסכום המכסימלי על 50 אלף שקלים. כמו כן, כלי תקשורת שלא יפרסם את תגובת נשוא הכתבה במלואה יהיה חשוף לתשלום של עד מיליון וחצי שקלים. 

רגע אחרי שהסתיים כנס אילת לעיתונות בו בלטה היעדרות נציגות נשית, ארז מיכאלי מבקש להזכיר לחבריו בתקשורת, שהעובדה שאין נשים בתפקידים בכירים בתחום היא סיבה להתבייש.