השופטים
שובה של ה"מאסטר שף" | צילום: שי שרף

מה קורה ברמת הח"יל ? 

העונה השניה של תכנית הריאליטי "מאסטר שף" תושק בשבוע האחרון של חודש יוני. בימים אלו נשלמות ההכנות האחרונות של הכנת סט האולפן החדש בנווה אילן וההפקה נמצאת באודישנים אינטנסיביים לגיבוש נבחרת שתמנה 14 בשלנים. אל צוות השופטים מהעונה הקודמת: חיים כהן, אייל שני ומיכל אנסקי, יצטרף העונה גם השף יונתן רושפלד.

ריטה
ריטה מגיעה ל"כוכב נולד" | יח``צ: רונן אקרמן, יחסי ציבור
הפקת "כוכב נולד" תערוך בשבוע הבא ספיישל ריטה, במסגרתו תתארח הזמרת כשופטת בפאנל. במהלך השבוע הקרוב תלווה ריטה את המתמודדים, שיבחרו אילו משיריה יבצעו בתוכנית. הזמרת תייעץ למתמודדים גם לגבי עיבודים וביצועים ולבסוף תשב לצד ארבעת השופטים הקבועים בתוכנית, ותצפה בתוצאה הסופית.

תוכנית אקטואליה חדשה בדרך למסך: בימים אלה מפתחים בזכיינית רשת תוכנית אקטואליה חדשה בהנחייתן של הילה קורח ועינב גלילי. על פי גורם המעורב בפרטים במידה והתוכנית תעלה בסופו של דבר לשידור היא תשובץ בשעה שבע בערב במקום תוכנית הבישול של השף שגב משה. 

שינויים בלוח השידורים של זכיינית ערוץ 2, רשת: תוכנית האקטואליה "אולפן לילה" לא חוזרת למסך. בזכיינית החליטו לרענן את רצועת הלילה ולאחרונה הועברו לזכיינית מספר הצעות לפורמטים חדשים.

ברשת עובדים על פורמט חדש בהשראת "מטבחי הגיהינום" – פורמט שכבר שודר בארץ, בקשת, תחת השם "המטבח". את הגרסה המחודשת תפיק חברת הפקות גרמנית שאחראית גם להפקת הגרסה הישראלית של "THE VOICE " שתעלה גם היא אצל הזכיינית בקרוב.

לאחר שהודח מהתוכנית עקב התבטאויות לא הולמות, יחזור אבי ביטר ביום ראשון הקרוב אל "היכל התהילה" בכדי לדבר על הסיבות להדחתו, להיפרד כמו שצריך מחבריו, לשיר במופע ההדחה המרכזי ולספר את הסיפור מהצד שלו.

אין תמונה
ביטר. קופץ ל"היכל התהילה" להתנצל ולהיפרד

מה קורה בבית הוורד?

גמר הישרדות 5
רחמים. זכתה במליון | צילום: ראובן שניידר
העונה החמישית של "הישרדות" הגיעה בתחילת השבוע לסיומה בגמר שנערך בהיכל נוקיה, ובסופו הוכרזה אירית רחמים כשורדת האחרונה. רחמים גברה בהצבעת המושבעים על גב פשטי ונטלי כבסה. יניב רוחן, שהגיע גם הוא לגמר כמתמודד, הודח בשלב ההצבעות ב-SMS והצטרף לחבר המושבעים. רגע לאחר שהודח, הוכרז יניב כזוכה בתואר השורד החביב של העונה.

נמשכים הליהוקים ל"הישרדות-סלבס": מיכל זוארץ היא הליהוק החדש לתוכנית. ע"פ גורמים בהפקת התוכנית זוארץ ומנהלה סיכמו על הצטרפותה לתוכנית שתצטלם במהלך החודש הבא. מלבד זוארץ ישתתפו בתוכנית גם אושרי כהן, איתי תורג'מן, ענבל גבריאלי, דורון ג'מצ'י, אנה ארונוב, מייקל לואיס וענת הראל.

אולפן חדשות 10 בירושלים יוקם בבית JCS (אולפני הבירה) בירושלים. ערוץ 10 קיבל מעיריית ירושלים חבילת תמריצים ובה מענק הסתגלות בשווי של כ- 90% מעלות הארנונה ב-3 שנים הראשונות, וכן מתן הטבות לעובדים שמתגוררים מחוץ לעיר ויעברו לירושלים בסיוע בשכר דירה בשנתיים הראשונות עד לגובה של 30 אלף ₪ לעובד. עלות המעבר: 17 מיליון ₪.

ערוץ 10 מתחזק לקראת עליית תוכנית הריאליטי המסקרנת שלו "7\24": בערוץ סיכמו עם הכבלים והלווין על שיתוף פעולה במסגרתו יקצו ערוץ מיוחד בו ישדרו 24 שעות ביממה מתוך הבית, בדומה לערוץ 20 שמשדר מתוך בית "האח הגדול". שיתוף הפעולה בין כל הגורמים המעורבים מצריך את אישור המועצה לכבלים ולווין שצפויה לאשר את המהלך תחת מגבלות. בין המגבלות הצפויות: התחייבויות מניעת פגיעה בצופים ובמשתתפי התוכנית, התחייבות על קוד אתי שיש בו עקרונות שנועדו להגן על פרטיות המשתתפים, מותנה בכך שיקצו מקומות מוסתרים שלא ראוי לחשוף לציבור, התחייבות שהערוץ לא ישדר פעילות אינטימית שאין ראוי לשדרה גם אם משתתפי התוכנית אינם מתנגדים לחשיפתה ועוד.

מחוברים
החלו החיפושים אחר ה"מחוברים" הבאים | יח``צ: ינאי יחיאל, יחסי ציבור

!HOT? Yes

אחרי הצלחת העונה הראשונה של הסדרה "מחוברים", החלו בימים אלה בהפקת התוכנית בחיפוש אחר חמישה גברים חדשים המוכנים לחשוף את חייהם בפני עם ישראל. את העונה החדשה יביים שי כנות ויערוך עמי טיר, מי שערך את שתי העונות הראשונות. צילומי הסדרה צפויים להתחיל בעוד כחודשיים והיא צפויה לעלות בתחילת שנת 2012. הסדרה, שעלתה לשידור בגרסה מקומית ברומניה, תגיע השנה גם לארה"ב.

ערוץ הילדים רכש לשידור בלעדי בישראל תוכניות של ערוץ Cartoon Network. הסדרות ישודרו כחלק מרצועה יומית חדשה הצפויה לעלות בערוץ בתחילת אוגוסט. לדברי גורמים בערוץ, מדובר בשיתוף-פעולה אסטרטגי ארוך-טווח שעוד צפוי להתפתח בעתיד.

אורי גוטליב בחולצה שחורה,מעט זקן,מסתכל למצלמה
גוטליב. ה"קאמבק" ממשיכה לעונה נוספת | צילום: גיגי
תכנית הבידור היומית של 'HOT קומדי סנטרל' "קאמבק" תמשיך לעונה נוספת. ב-HOT מרוצים מהתכנית אותה מגישים אורי גוטליב (בדמותו של חוזה המדינה הרצל) ומעיין בלום (שמגלם דמויות משתנות, בין היתר של גולדה מאיר).

תכנית אופנה חדשה תשודר החל מספטמבר בערוץ HOT בידור ישראלי. "דו קרב אופנה" (שם זמני), תעקוב אחר זוג סטייליסטים עליהם תוטל משימה לבצע מהפך במראה של זוג תאומים זהים. כל אחד מהסטייליסטים יתאים עבור אחד התאומים לבוש בקטגוריות שונות אותן ינקדו שופטים לפי התאמת הגזרות, הצבעים והמקוריות

שמואל וילוז'ני מצטרף לעונה השלישית של "חצויה". העונה החדשה תתאר סדרה בתוך הסדרה, שווילוז'ני יגלם את תפקיד המפיק שלה.

מה קורה ברוממה?

ועדת הטלוויזיה ברשות השידור צפויה להעלות ביולי רצועת ספורט בהגשת בוני גינזבורג שתשודר מידי יום ב-20:30. התכנית לא תצולם ב-HD – בשל העלויות הגבוהות. הרצועה מתוכננת לעלות לאוויר לקראת תחילת משחקי ליגת העל בכדורגל באוגוסט, שערוץ 1 מחזיק בזכויות השידור למשחק המרכזי שלה.

אין תמונה
חנה רטינוב מתקמבקת בערוץ הראשון
חנה רטינוב, אחת מגיבורות העונה הראשונה של "מחוברות", לוהקה לסדרה חדשה של הערוץ הראשון יחד עם רותי בורנשטיין, יגאל עדיקא וסופי אוסטריצקי. הסדרה היא הפקה חדשה של הערוץ הראשון בשם "30 ₪ בשעה", והיא מספרת על ארבע נשים שמחליטות לדלג מעל חברת כוח האדם המעסיקה אותן כפעולות ניקיון, ולהקים איגוד שיהיה שלהן.

מה קורה בעיתונות?

ידיעות אחרונות ו-Ynet מקימים מערך ספורט משותף לאתר ולעיתון היומי. במסגרת מערך זה ימוזגו מחלקות הספורט של שני הגופים ויופעל מערך כתבים וצלמים משותף, בנוסף לבעלי התמחויות ייחודיות.

שי גולדן ימונה לסגן עורך העיתון מעריב. גולדן יעזוב את עיתון הארץ שם הוא משמש כשנתיים עורך המוסף השבועי ולפני כן, מאז אוקטובר 2008, היה עורך המוסף הפוליטי של העיתון. לפני שהצטרף גולדן לעיתון הארץ הוא שימש סמנכ"ל שיווק בוואלה! מבקר הטלוויזיה של מוסף "7 לילות" של ידיעות אחרונות, בעל מדור במוסף" 7 ימים" ועורך מוסף התרבות של מעריב.

שי גולדן
גולדן. עוזב את "הארץ" לטובת "מעריב" | צילום: רינת זיו

מה קורה בקולנוע?

זאב רווח ישחק בתפקיד הראשי בסרט חדש בשם "המתאגרף" (שם זמני). רווח יגלם מאמן איגרוף מזרחי – מסורתי מטבריה שחולם להחזיר לעיר הצפונית את תהילת העבר באליפות הארץ באיגרוף.

הסרט "לבן" בבימוי של גלעד אמיליו שנקר ובהפקת החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב ובתמיכת קרן רבינוביץ' לאומנויות זכה אמש בפרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע של וושינגטון בארה"ב. בפסטיבל השתתפו למעלה מ100 סרטים מ30 מדינות, ו"לבן" הוא  הסרט הישראלי היחיד שהשתתף השנה בפסטיבל לצד סרטים מצרפת, קנדה, ספרד, ברזיל, ארה"ב, אוסטרליה ועוד.

>> עושים פוזות: שטיקים של כוכבים