בר רפאלי רוקיסטית (צילום: ענבל צח)
לוחות זמנים צפופים. רפאלי | צילום: ענבל צח

מה קורה ברמת החי"ל

אסף הרץ ומאשה טרויאנסקי הם הזוכים בגמר "רוקדים עם כוכבים". השניים גברו על עמית פרקש ואורון דהן שהודחו לאחר שלב הריקודים הראשון, ועל מיקי גבע ויוליה פרוקופנקו שהגיעו למקום השני. הרץ (20), שחקן נוער צעיר המככב בסדרה "אליפים",  הוא המנצח הגדול של העונה. עבור בת הזוג שלו לרחבה, מאשה טרויאנסקי, זוהי הזכיה השנייה, לאחר שבעונה השנייה של התוכנית זכתה במקום הראשון עם גיא אריאלי.

הלהיט הגדול בעונת הקיץ של קשת היא "הפרלמנט", שעלתה לארבעה פרקים וזוכה לרייטינג גבוה ולביקורות מהללות. עכשיו נמסר מהזכיינית כי הלהיט של אסי כהן וחבורת הזקנים המקטרים תחזור לעונה השנייה, שתצטלם בתחילת החורף.

עקב לוחות זמנים עמוסים של בר רפאלי, סדרה חדשה המבוססת על חייה והייתה אמורה לעלות בזכיינית קשת תאלץ להיגדע, ויתכן ותעלה בעתיד בכיכובה של דוגמנית אחרת. בזכיינית כבר החלו לעבוד על הסדרה, כאשר הסצנות בסדרה היו אמורות להילקח מחייה האמיתיים של בר. לשם כך נלווה אליה אסי עזר, אשר כתב את התסריט לסדרה. לוקיישן לסדרה כבר נבחר וההפקה נכנסה לשלבים מתקדמים, אבל לוח הזמנים הצפוף של אחת הדוגמניות הכי מבוקשות בעולם טרפד את הדיל. בקשת הדגישו כי הסדרה עצמה לא בוטלה לחלוטין ויתכן והפורמט יופק בהשתתפות דוגמנית אחרת.

"רשת" חתמה על הסכם עקרונות עם תאגיד המדיה הבינלאומי itv, להקמת גוף שמטרתו השקעה בפיתוח והפקה של פורמטים ישראלים. הפורמטים מיועדים לשימוש על ידי שתי החברות, כמו גם להפצתם לחברות טלוויזיה אחרות בעולם. ל"רשת" הזכות הראשונית בישראל לכלל הפורמטים שיפותחו על ידי הגוף המשותף, ול-itv זכות ראשונית להפקה מחוץ לישראל.

מה קורה בבית הוורד

כתב הפלילים של ערוץ 10, מאור צור, שנשלח על ידי הערוץ על מנת לסקר את ישיבת השבעה של הדס בן שושן אשר נהרגה השבוע במפולת סלעים סמוך לדרמסאלה שבצפון הודו, גורש ממבית המשפחה. הסיבה לכך הייתה עסקיו של יו"ר חדשות 10, יורם שכטר, וסכסוך עסקי עתיק עם אביה של המנוחה יחיאל בן- שושן.

הוט? יס!

אלישע בנאי משיק אורלי זילברשץ (צילום: ראובן שניידר )
גרושה חרדית. זילברשץ | צילום: ראובן שניידר

הושלם הליהוק לסדרת הדרמה החדשה "שטיסל". הליהוק האחרון כולל את אורלי זילברשץ, שתגלם גרושה חרדית. זילברשץ מצטרפת לדבל'ה גליקמן, מיכאל אלוני ואיילת זורר בסדרה שהחלה להצטלם השבוע, ותעלה בהמשך השנה הבאה ב-yes. זילברשץ תגלם את דמותה של עליזה גווילי, גרושה בת 55 שעובדת למחייתה כמזכירה בתלמוד תורה ליטאי.

הסדרה "The Hour", המועמדת לפרס האמי בקטגוריית התסריט הטוב ביותר למיני סדרה, נרכשה לשידור על ידי HOT ותעלה לשידור במהלך אוגוסט. "השעה" ("The Hour") היא דרמת מתח תקופתית של רשת ה-BBC שעוקבת אחר עלייתה לאוויר של תוכנית חדשות ותחקירים באמצע שנות החמישים, על רקע המשבר בסואץ.

אבי ברזילי מונה לתפקיד עורך "יציע העיתונות" בערוץ הספורט, במקומו של עורך התכנית אסף כשר, שעבר לשמש כעורך "חדשות הבידור" בערוץ הבידור הישראלי במקום מיטל אלון-אוליניק. 

בקרוב ניוטון וקצר באנגלית? יש מצב, הסדרה "עספור" נמכרה לרשת FOX האמריקאית.

מה קורה ברדיו

מנחם בן (יח``צ: רונן אקרמן)
מושמץ ומטוקבק. בן | יח``צ: רונן אקרמן

מנחם בן לא יגיש פעם נוספת את תכנית הרדיו "סדר יום" לצידה של קרן נויבך, לאחר שביומו השני בתכנית התגלעו חילוקי דעות קשים בין השניים. ההחלטה לשבץ את בן כשדרן לצד נויבך יצרה סערה גדולה, וגרמה לקבוצת יוצרים ופעילים חברתיים להפגין נגד צירופו של בן, והוא מנגד התבטא בשידור בחריפות נגד קרן נויבך על רקע טענות כי לא מקצים לו מספיק זמן שידור.

במהלך התוכנית ניסה בן שוב ושוב לדבר באריכות ולהציג את תפישת עולמו, ובשלב מסוים נאלצה נויבך לקטוע אותו. לאחר מכן, במהלך אחת מהפסקת הפרסומות, התלונן בן על כך שלא ניתן לו מספיק זמן שידור, ואף צעק לנויבך: "אם את לא מאפשרת לי לדבר והנוכחות שלך לא נראית לי, תקבלי את ההחלטה המוסרית ותצאי את מהאולפן". נויבך ניסתה להסביר לו כי קטעה אותו מפאת קוצר זמן, אך בן המשיך לזעום על צוות התוכנית.

ועדת הרדיו של מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, תזמן את הנהלת רדיו 103 לדיון בטרם קביעת מדיניותה כלפי תלונות מאזינים לתוכניות בתחנה. ההחלטה התקבלה לאחר שהוועדה דנה השבוע בתופעת תרבות הדיון בתחנות הרדיו האזוריות בכלל, ובתכניות "שפטל עצבני" ו"זהבי עצבני" בפרט. הוועדה שמעה קטעים רלוונטיים מהתכניות, וכן קיבלה דיווח על תלונות שהגיעו לרשות השנייה מציבור המאזינים לגבי התבטאויות השדרנים.

אבי משולם מונה השבוע לתפקיד מנכ"ל רדיו תל אביב, וייכנס לתפקידו בתחילת אוגוסט. בחודשים האחרונים ערך דירקטוריון הרדיו שיחות עם כמה דמויות מובילות בתקשורת הישראלית, והחליט לבסוף לבחור במשולם. משולם (35) היה בעבר העורך הראשי של מעריב ומאחוריו יותר מ-17 שנות ניסיון רדיופוני, לאחר שאת שירותו הצבאי עשה ככתב חדשות בגלי צה״ל ובהמשך שימש כמגיש ועורך בקול ישראל.

מה קורה בקולנוע

אין תמונה
ממשיך לקצור שבחים. "המשגיחים"

סרט הביכורים של הבמאי מני יעיש, "המשגיחים", זכה בסוף השבוע האחרון בציון לשבח מטעם פסטיבל הסרטים האירופאים שנערך זו השנה ה-19 בעיר פאליץ', סרביה. הקופרודוקציה הישראלית-צרפתית הוגדרה על ידי חבר השופטים כ"מחקר מרשים על השפעת אמונות דתיות רדיקליות על חיי היומיום". את הפרס קיבל השחקן רועי אסף, המגלם בסרט את התפקיד הראשי.

פסטיבל ונציה, מהיוקרתיים שבפסטיבלי הקולנוע בעולם, יערוך מחווה מיוחדת לבמאי עמוס גיתאי, ויקרין כמה מסרטיו במסגרת מיוחדת. בין הסרטים המוקרנים נמצאים "עלילה", "ברלין-ירושלים", "התנתקות" ועוד. בנוסף, יקרין הפסטיבל בבכורה עולמית את הסרט "שיר ערש לאבי", המתעד את סיפור חייו של אביו של גיתאי, האדריכל מוניו גיתאי וינרויב.

נציגות ישראלית נוספת בונציה תהיה של פרויקט "מים", מקבץ סרטים קצרים שיצרו במשותף קולנוענים ישראלים ופלסטינים, ויפתח את שבוע המבקרים בפסטיבל ונציה הקרוב. הפרויקט, שיזמה ומנהלת עורכת הקולנוע יעל פרלוב, נולד בחוג לקולנוע ולטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, הוקרן לראשונה בפסטיבל סרטי הסטודנטים הבינלאומי בתל אביב, ואף בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בירושלים.

הסרט "זייתון" של ערן ריקליס נכלל ברשימת הסרטים שיוקרנו בפסטיבל טורונטו, האירוע הקולנועי החשוב ביותר בצפון אמריקה. "זייתון", אותו הפיק בין השאר גארת' אנווין, מפיק "נאום המלך" זוכה האוסקר, צולם בישראל ומככב בו סטיבן דורף. הסרט עוסק בקשר בין טייס ישראלי לפליט פלסטיני על רקע מלחמת לבנון הראשונה.

מה קורה ברוממה

מהדורת "מבט" של הערוץ הראשון לא תשודר בערוץ במשך שלושה ימים בשבוע הבא, לראשונה מאז עלייתה לשידור. בשל שידורי האולימפיאדה, הוחלט על ביטול השידור בערוץ הראשון, ובמקומו תשודר מהדורת "מבט" בימים שני, שלישי ורביעי בערוץ 33 בלבד.

איש הכדורסל צביקה שרף ישמש כפרשן ערוץ 1 במשחקי נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה. שרף יפרשן ב-10 משחקי הנבחרת, כאשר הראשון יהיה משחק החוץ שיתקיים ב-15 באוגוסט נגד נבחרת מונטנגרו.

מה עוד בכותרות

"ישראל היום" שומר על מעמדו כעיתון הנפוץ ביותר בישראל, זאת על פי נתוני סקר TGI לחציון הראשון של 2012. החשיפה למהדורת היומית של "ישראל היום" עמדה בחציון האחרון על 38.7%, נתון המצביע על עלייה מהחציון האחרון של 2011, שהיה 37.3%. "ידיעות אחרונות" עמד בחצי השנה האחרונה על תפוצה של 37.6%, התחזקות לעומת הנתון החצי שנתי האחרון של 34.8%.

מערך "עידן+" מתרחב, וחבילת הערוצים שבו תכלול, החל מהשבוע, גם את שידורי הטלוויזיה החינוכית. שידורי "עידן +", שהוקמו על ידי הרשות השנייה ומופעלים על ידה, כללו עד כה 5 ערוצי טלוויזיה לצפייה בעלות חד פעמית וללא דמי מנוי. בנוסף, לצד הערוצים הקיימים 1, 2, 10 ,33, 99 (ומהיום גם 23), יתווספו לשירות שידורי תחנות הרדיו הארציות וחלק מהתחנות האזוריות שבחרו להצטרף למערך. בהתאם לשינוי החקיקה שאושר בכנסת, מערך "עידן+" צפוי להמשיך להתרחב כך שיכלול עד 18 ערוצים, כולל שידורי HD.

אזור הוליווד

אמי 2011 - משפחה מודרנית (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
מאבקי שכר ב"משפחה מודרנית" | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

סערה על הסט של הקומדיה המצליחה "משפחה מודרנית". שישה מכוכבי הסדרה פנו לבית המשפט, בטענה כי חוזיהם עם רשת ABC אינם חוקיים וכי הם דורשים העלאה ניכרת בשכרם. השישה הם אד אוניל, סופיה ורגרה, ג'סי טיילר פרגוסון, ג'ולי בואן, אריק סטונסטריט וטיי בורל.

כוכב הסדרה אד אוניל לא נכלל בתביעה המקורית, שכן הוא מרוויח הרבה יותר מעמיתיו, אלא שהוא החליט להצטרף כאקט של סולידריות. על פי הדיווחים, אוניל הרוויח עד כה 105 אלף דולר לפרק לעומת 65 אלף דולר לפרק עבור השחקנים האחרים. הכנסות הסדרה מפרסום עומדות על כ-164 מיליון דולר לעונה.

שחקני סדרת הטלוויזיה עטורת השבחים "הסמויה" יתאחדו לנשף התרמה לכבוד נשיא ארה"ב ברק אובמה. מטרת הנשף, שייערך ב-15 באי מרת'ס ויניארד, היא גיוס כספים לקמפיין בחירתו מחדש של הנשיא. מחיר השתתפות באירוע נע בין 500 ל-2,500 דולר. הנשיא נחשב למעריץ שרוף של הסדרה, וטען כי עומאר ליטל, אותו גילם מייקל קנת' וויליאמס, הוא הדמות האהובה עליו.

שחקן הטלוויזיה שרמן המסלי, הזכור בעיקר בזכות תפקידו בסדרה "משפחת ג'פרסון", הלך לעולמו בגיל 74 בביתו שבטקסס בנסיבות טבעיות. את הקריירה הטלוויזיונית שלו החל המסלי בסדרה "הכל נשאר במשפחה", שם גילם את ג'ורג' ג'פרסון, שכנו של ארצ'י באנקר. ב-1975 זכה לסדרת הבת "משפחת ג'פרסון", שהציגה לראשונה משפחה שחורה בפריים טיים של הטלוויזיה האמריקאית והפכה בכך לפורצת דרך.

פרנק פירסון, מהמעוטרים בתסריטאי הוליווד והמכובדים שבין קולנועניה, מת השבוע בגיל 87. לאורך הקריירה הארוכה שלו, התנסה פירסון גם בבימוי והפקה, אך רוב תהילתו הגיעה מכתיבתו. הוא אף זכה בפרס האוסקר על תרומתו כתסריטאי לסרט "אחר צהריים של פורענות" בבימויו של סידני לומט.

מריה קארי חזרה (צילום: Janet Mayer / Splash News, Splash news)
18 מיליון דולר לעונה של "אמריקן איידול" קארי | צילום: Janet Mayer / Splash News, Splash news

מריה קארי, מי שהיתה המועמדת המובילה להחלפתם של שופטי "אמריקן איידול" העוזבים סטיבן טיילר וג'ניפר לופז, הודיעה השבוע רשמית כי היא אכן מצטרפת לתוכנית המצליחה. "בתור זמרת, תמלילנית ומפיקה, זה הולך להיות מאוד כיפי ומספק למצוא כישרונות חדשים ולתת חזרה ב'אמריקן איידול'", נכתב בהצהרה שלה. "אני לא יכולה לחכות לתעל את כל האנרגיות היצירתיות שלי כחלק מהתוכנית שהפכה לתופעה בינלאומית". על פי הדיווחים, קארי תקבל עבור השתתפותה ב"איידול" שכר של 18 מיליון דולר – 6 מיליון יותר מהשכר של קודמתה בתפקיד, ג'יי לו, בשנתה הראשונה בתוכנית.

אלכס קורצמן ורוברטו אורקי, צמד היוצרים מאחורי סדרת המדע הבידיוני "פרינג'", עמלים בימים אלה על פרויקט טלוויזיוני חדש: עיבוד למסך הקטן של "אגדת סליפי הולו", הסיפור הקצר הקלאסי מאת אירוינג וושינגטון שפורסם ב-1820 וזכה לעיבוד קולנועי בכיכובו של ג'וני דפ. אורקי וקורצמן יכתבו את הפיילוט, שיעקוב אחרי עלילות איכבוד קריין ואנשי אכיפת החוק בעיירה סליפי הולו.

סטיבן ספילברג החל במלאכת הליהוק לסרט המדע הבידיוני הבא שלו, Robopocalypse, המבוסס על רומן מאת דניאל ה. וילסון. על פי דיווחים, ספילברג מעוניין בכריס המסוורת', הלוא הוא ת'ור מהסרטים "ת'ור" ו"הנוקמים", לתפקיד הראשי. הסרט אמור להגיע למסכים ב-25 באפריל 2012.

על אף שהגן בחירוף נפש על סדרת הדרמה שלו מול כל המבקרים, החליט ארון סורקין שכחלק מההכנות לעונה השנייה של "חדר החדשות" יפוטרו מרבית התסריטאים שעבדו על העונה הראשונה. הדרמה המדוברת מואשמת בעודף קיטשיות ופטריוטיות, ובינתיים לא הצליחה להפוך ללהיט ענק. למרות כל זאת החליטה רשת הכבלים פרימיום HBO לחדש אותה ולהזמין עונה נוספת, שתעלה באמריקה בקיץ 2013 .

מלך הטוקבקים

מהפך בטבלת המטוקבקים. אחרי למעלה מארבעה חודשים בהם שלט ביד רמה כאושיה המטוקבקת ביותר, מפנה קותי סבג את הפסגה לטובת מנחם בן. המאבק הציבורי נגד העיתונאי המושמץ הצליח להסעיר את הרשת ולקבל מספר שיא של 3,275 תגובות השבוע. סבג מתנחם במקום השני עם 1,327 טיקבוקים. ההורים הטריים קרן פלס ונועם טור חודרים גם הם לרשימת עשרת הגדולים, שננעלת עם שימי תבורי, שותפו של בן לעונת ה- VIP של "האח הגדול".

    מקום                     מטוקבק                            טוקבקים               
1 מנחם בן 3,275
2 קותי סבג 1,327
3 אביבית בר זוהר 980
4 אייל גולן 926
5 קרן פלס 637
6 נעם טור 396
7 בוקי נאה 317
8 מיכל אמדורסקי 314
9 דודו אהרון 294
10 שימי תבורי 286

מספרים, רבותי, מספרים

מבחן הפנצ'ריות של יצאת צדיק (תמונת AVI: mako)
ממשיך לצאת צדיק. הכט | תמונת AVI: mako

גם השבוע מתמקמת בראש טבלת הצפייה השבועית "יצאת צדיק" של חיים הכט. "הפרלמנט" שומרת גם היא על נתוני צפייה גבוהים, ונשארת במקום השני. קשת כובשת את שלושת המקומות הראשונים בטבלה, ובסך הכל מחדירה חמש נציגויות לעשרת הגדולים, ערוץ 10 עם שתי נציגיות, ורשת עם אחת.

   מקום    תכנית ערוץ רייטינג
1      יצאת צדיק      קשת       29.8%     
2     הפרלמנט    קשת 28.2%
3 כוכב נולד קשת
27.1%
4 חדשות 2 חברת החדשות 24.8%
5 הישרדות VIP ערוץ 10
22.6%
6   כוכב נולד   קשת 22.2%
7 חדשות 2    חברת החדשות    21.7%
8    רוקדים עם כוכבים: גמר         רשת      
20.5%
9 חדשות סוף השבוע חברת החדשות 20.4%
10 הישרדות VIP ערוץ 10
20%

ציוצי ברנז'ה

אלון אבוטבול. סופר-סטאר ישראלי (צילום: חדשות 2)
פולמוס סביב "באטמן". אבוטבול | צילום: חדשות 2

"הדבר הכי מרשים בסרט הוא תצוגת המשחק של אלון אבוטבול. ואוו, איזה מלך! הרבה זמן לא ראיתי דמות קולנועית כה מרשימה כמו הדמות שאלון עושה בסרט" דורון צברי יודע היטב מה הופך את הבאטמן החדש ללהיט.

"יצאתי מבאטמן. א. רב חן קולנוע של פושטקים. נינטייז לגמרי ב. אורי גבריאל גונב את ההצגה לאלון אבוטבול. ג. סרט חלש ומאכזב". חיים אתגר במסקנות מקוריות מצפייה באיש העטלף.

"ימים שבהם החנייה מול החומוס פנויה. מגה ווין". הדברים הקטנים שהופכים את היום של נועה מימן למוצלח.

"קורא את הספר של אטווד על החוב. מתחיל לחשוב שכרטיס אשראי מסוכן יותר מניקוטין אלכוהול ואבק שריפה גם יחד". רן שריג בעוד מסקנה אפוקליפטית.

"כאשר אדם מסטול ככה טוב, אל לו לכתוב קומדיה, בבוקר זה בכל מקרה יראה לו טרגדיה". אלון ניומן מגלה מה שכל סטלן חובב כבר יודע.

"תראו, אם ההתנחלויות חוקיות ואולמרט מעולם לא קיבל מעטפות, יש גם בהחלט מצב שמנחם בן הוא עיתונאי לגיטימי". יכול להיות שרענן שקד עלה פה על משהו.

"לא ידעתי שיש לי זנב עד שלא התחלתי לרדוף אחריו". יפעת גליק נעה במעגלים.

"שלא תגידו שביבי לא דואג לאזרחים. העלאת המס על סיגריות היא פשוט ניסיון למנוע מעוד אנשים לשרוף את עצמם". זוהר ישראל מסביר מדוע המעשנים צריכים ארנק כבד במיוחד בשביל להמשיך את ההתמכרות.

"קרן נויבך קמה כל בוקר כמו כלה שבכל יום כופים עליה שידוך אחר. הגשה זוגית טובה היא נדירה כי היא תלויה בכימיה. היא נס. כמו אהבה". גל גבאי במדריך הרומנטי למגיש המתחיל.

שיחת מסדרון

אין תמונה
"עוד לא ראיתם כלום". צברי

לא ברור מתי סיפקה רשת ב' כל כך הרבה כותרות כמו בשבוע החולף, עם פרשיית קרן נויבך והניסיונות לצרף לה שדרן נוסף לתוכנית הרדיו "סדר יום". לאחר שהפיילוט של מנחם בן לא צלח, ממשיכים הפעילים החברתיים ואנשי התוכן להפגין בנחישות נגד מה שהם רואים כנסיונות להדיח את נויבך משידור התוכנית שהפכה להיות לקוץ בישבנו של הממסד, ועוסקת בעיתונות חברתית כלכלית. מי שמוביל את הצעקה הוא הבמאי ואיש הטלוויזיה דורון צברי.

דורון, מה יש לך נגד מנחם בן בדיוק?
"מנחם בן הוא לא האישיו כאן, יש פה סיפור הרבה יותר גדול. כל הדיבורים על איזון בשידורי רשת ב זה פשוט קשקוש אחד גדול. המטרה של המנהלים ברשת ב הוא לגרום לקרן נויבך להתפטר".

אז מדוע הם לא פשוט מפטרים אותה?
"הם מפחדים לפטר אותה בגלל הפופוליסטיות של ההחלטה, ובמקום זה הם פשוט ממררים את חייה ועושים לה את המוות. את אותו הדבר עשו לינון מגל כשפיטרו אותו, וגם את עורכת "מבט שני" פיטרו. הם מדברים על איזון השדרים בתחנה, אבל כמובן שזה קשקוש וספין שקוף כשלעצמו. התוכנית של קרן היא התוכנית היחידה שלא נרשמה לה ירידה בנתוני ההאזנה והם פשוט מנסים להשתיק את קולה בגלל הביקורות שהיא משמיעה על משרדי הממשלה ועל הפעולות הכושלות שלה".

ועד לאן תגיעו עם המחאה הזאת?
"לא נוותר עד שיוסר האיום מעל ראשה של קרן נויבך. אם צריך גם נחריף את המחאה הזאת. אנחנו אנשים מאוד יצירתיים ועוד לא ראיתם כלום".