דנה אינטרנשיונל בחולצה צהובה
אינטרנשיונל. השופטת החדשה
 

מה קורה ברמת החי"ל?

אבי צבי ימונה לממלא מקום מנכ"ל רשת. בעלי המניות בזכיינית הגיעו להסכמה כי צבי, שהיה חבר דירקטוריון מטעם בעל השליטה אודי אנג'ל, יחליף את המנכ"ל הפורש יוחנן צנגן.

בזק תשלם כ-220 אלף שקל על ברייק הזהב בגמר "האח הגדול VIP". בעונה הקודמת שילמה בזק כ-250 אלף שקל על אותו ספוט בדיוק.

ערוץ 24 החדש הושק השבוע וגרף נתוני צפייה גבוהים יחסית לערוץ. על פי ההערכות, ברבעון הקרוב ישקיעו קשת ואולפני מימד עשרה מליון שקלים בערוץ.

עובדי תכניות הבוקר של רשת טרם קיבלו את משכורות חודש ינואר בשל סכסוך עסקי בין רשת וחברת ההפקה פיק אנד רול של איתן אבוט. אברי גלעד, המגיש לצדה של הילה קורח, חתום בחוזה טאלנט ברשת ועל כן משכורתו לא עוכבה.

דנה אינטרנשיונל החליטה לשים קץ לספקולציות ובישרה לאומה כי תשפוט בעונה הקרובה של "כוכב נולד". זה קרה בשידור ההשקה של ערוץ 24, כשהתארחה ברצועה של גיא פינס ועידו רוזנבלום. 

"שבוע סוף" מתכוננת לעונה שנייה. בין החידושים המתוכננים מערכונים שיוקדשו לחגיגות ה-100 לתל אביב וחיקויים של גיא מרוז ואורלי וילנאי אותם יגלמו מיקי גבע ושני כהן. העונה השנייה צפויה לעלות ביוני הקרוב.

הרשות השנייה אישרה הוראת שעה מתוקנת לשנת 2009. על פי ההוראה, יעבירו רשת וקשת 26 מליון שקלים לטובת יצירה מקורית, ערוץ 10 יעביר 8 וחצי מליון שקלים והרשות השנייה תקצה 5 מיליון שקלים מתקציבה להפקות פריפריה. במקביל, תפחית הרשות 10% ממחויבויות הזכייניות ל2009-.

בימים אלה בודקים בזכיינית ערוץ 2 "קשת" את האופציה להכניס את נבחרת "כוכב נולד" אל תוך בית "האח הגדול" ולתעד את המתמודדים 24 שעות ביממה. 

ברשת עובדים על תוכנית בהנחיית כוכבות "המירוץ למיליון" חנה ומרגלית, שצפויה לעלות בקרוב.

מרגלית וחנה (צילום: עדי אורני)
חנה ומרגלית. תתחדשו | צילום: עדי אורני

מה חדש בבית הוורד?

בערוץ 10 יתחילו לשדר מבזקי חצות גם בסופי שבוע. זאת, לאחר שבזמן שסוכל הפיגוע בחיפה כל הערוצים ותחנות הרדיו פרצו לשידור מלבד ערוץ 10 שנותר בלי מבזקן במשמרת.

ערוץ 10 יעלה את תוכנית כלכלית בשבועה הבא בהנחיית שרון גל, שעלייתה נדחתה בגלל המלחמה. התוכנית מיועדת לשידור בשעת לילה מאוחרת, ככל הנראה מיד לאחר "היום שהיה".

בערוץ גם תעלה בקרוב תכנית פריים טיים חדשה בסגנון "המשמר האזרחי" בהגשת אורלי וילנאי וגיא מרוז. התכנית החדשה תשודר מאולפן עם קהל ואורחים ויוגשו בה פינות שונות וכתבות רחבות בנושאי עוולות חברתיות וביורוקרטיה.

ומה ברוממה?

מסתמן: "יומן" תועבר ליום חמישי במסגרת הניסיונות של רשות השידור למצוא דרכים לצמצום 100 מיליון שקלים מתקציב 2009. במסגרת הדרכים שנבדקות, מתחזקת ההערכה ברשות השידור כי "יומן", בהגשת אילה חסון ובן כספית, המשודרת בימי שישי בערב תוזז או תוקלט מראש. בנוסף, תופסק כל פעילות צילום והפקה בימי שישי בערב ובשבת. 

הערוץ הראשון יעלה הערב את "טסט ראשון", מגזין רכב שבועי חדש בהגשת גיא אריאלי ועיתונאי רכב ונהג המרוצים און יעקובסון. מישהו אמר "על גלגלים" המיתולוגית?

אין תמונה
איבגי. יהיה בבורר 3?
 

יס? הוט

משה איבגי דורש לעלות את שכרו בלמעלה מ-50% כתנאי להשתתפותו ב"הבורר 3". על פי מקורבים להפקה, צעד זה של אבגי נובע מכך שהוא מרגיש נחות בהשוואה לשכרו של יהודה לוי. שכרו של איבגי מוערך בכאלף דולר ליום צילום. לוי, לעומתו, חתום מול הוט על חוזה טאלנט מסועף במיוחד ולכן קשה להעריך את הסכום המדויק. לפי המקורבים להפקה, מדובר בסכומי עתק ביחס לאלו המשולמים בתעשיית הטלוויזיה בארץ. 

 "יום בחיי" של הוט בידור ישראלי תחזור לעונה רביעית בחודש יולי ותיפתח בתיעוד חייה של הדוגמנית גלית גוטמן.

עברו אודישן

דפנה דקל לוהקה לדרמת הערפדים של הוט - "החצויה". דקל תצטרף לקאסט שכבר החל את הצילומים וכולל את יון תומרקין, עמית פרקש, שמיל בן ארי, מאיר סוויסה, יוסוף אבו ורדה, טל ירימי ואלכס אנסקי. זוהר ישראל (ערב טוב עם גיא פינס) יגיח לתפקיד אורח ככתב חדשות. 

מלי לוי גרשון תגיח לתפקיד אורח גם בעונה השנייה של "מסודרים". לוי תגלם את האקסית החמדנית של תומר (אסי כהן) ותתראיין לכתבה מיוחדת שמכינים עליו.

מיכל גבריאלוב ורוני הדר לוהקו לסדרה חדשה בערוץ ניקלודיאון. הסדרה, ששמה הזמני הוא "הקרמבויז", מגוללת את סיפורה של להקת בנים כושלת שהוקמה במסגרת תוכנית ריאליטי פיקטיבית. לצד השחקנים, ישולבו בסדרה דמויות אנימצייה. 

פלילים

ד"ר ג'ורג' פלמן, בעל מרפאה מת"א, הגיע השבוע אל תחנת המשטרה והגיש תלונה נגד מגיש "כלבוטק" רפי גינת מאחר שלטענתו התנהלותו של גינת במהלך הכנת תחקיר נגדו הינה בעלת אופי פלילי. לטענת פלמן, ממרפאתו נלקחו פרטי מטופלים שאמורים להישאר חסויים ונעשה בהם שימוש להכנת התחקיר.