איך שהזמן טס. יותר מחצי שנה חלפה מהיום שבו הושבעה ממשלת נתניהו החדשה, וזה בהחלט מרגיש כמו שנתיים. איך שלא יהיה, לרגל התאריך הסמי-עגול, הוחלט ב"ישראל היום" לסכם את הישגיו הפוליטיים של ראש הממשלה, ובעיקר את ניצחונותיו המזהירים של בנימין נתניהו על שותפיו-יריביו לקואליציה, נפתלי בנט ויאיר לפיד.

"תקופה קריטית לישראל", רה"מ בישיבת ממשלה (öéìåí: חדשות 2)
בנימין נתניהו. 18,370 לייקים | öéìåí: חדשות 2
ביום שישי שעבר עשה זאת הפרשן הכתב של העיתון, מתי טוכפלד. "אילו היו מנבאים באוזני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביום השבעתה של ממשלתו, מה יהיה מצבה בעוד חצי שנה, כנראה היה מתקשה להאמין", כתב טוכפלד. "תקופת הימים הנוראים הביאה להתרוממות רוח בסביבתו של ראש הממשלה. לא רק בגלל קול השופר ומלבושי הלבן החגיגיים, אלא כי לראשונה ניצח נתניהו את שר האוצר ואת שר הכלכלה והמסחר במגרשם הביתי. בסקרים כבר כמה שנים שאין לראש הממשלה מתחרים, אולם בגזרת הרשתות החברתיות הותירו אותו שריו הצעירים הרחק מאחור. עד עכשיו. ברכת שנה טובה שהעלה ראש הממשלה נתניהו לעמוד הפייסבוק שלו גרפה 22 אלף לייקים. ברכות דומות שהעלו השרים לפיד ובנט זכו יחד לפחות ממחצית".

אין תמונה
נפתלי בנט. 21,942 לייקים
ובכן, איך לומר? זה לא לגמרי מדויק. נתניהו העלה בערב ראש השנה ארבעה סטטוסים שונים שבהם בירך את עם ישראל  בשנה טובה. במצטבר, נכון ליום שלישי האחרון, קיבל על ארבעתם יחד 18,370 לייקים. בנט העלה שני סטטוסים של ברכת שנה טובה, שעליהם קיבל במצטבר 21,942  לייקים. בנט לבדו קיבל יותר לייקים מנתניהו, ובוודאי שלא פחות ממחצית מאלה שהיו לראש הממשלה. כמו בנט כך גם לפיד העלה שני סטטוסי שנה טובה, שעליהם קיבל 4,902 לייקים. בחשבון פשוט, ברכות השנה טובה של בנט ולפיד קיבלו ביחד 26,844 לייקים, שזה בדיוק 8,474 לייקים יותר ממספר הלייקים של נתניהו.

לפיד: "אין מקום לפנאטים" (צילום: חן גלילי, ShiloPro, חדשות)
יאיר לפיד. 4,902 לייקים | צילום: חן גלילי, ShiloPro, חדשות
האם העובדה ש"ישראל היום" הציג נתונים מוטים לטובת ראש הממשלה, למרות שמדובר בעניין זניח למדי של מספר הלייקים בפייסבוק, מצביעה על כך שקיימת אפשרות לכאורית לזיקה מסוימת בין נתניהו לבין העיתון? לא מן הנמנע שייתכן שבהחלט.

מתי טוכפלד, איך אתה מסביר את הפער בין מה שפרסמת לבין הנתונים בפייסבוק?
"תפנו למערכת 'ישראל היום'".

במערכת "ישראל היום" נמנעו מלהגיב.

כתבו לאביב הורביץ

מי נגד מי - למהדורת הסופ"ש