כבר נכתב כאן לא מעט פעמים על היחסים הסימביוטיים שבין קבוצת "ידיעות אחרונות", לבין סוכנות הטאלנטיםADD , השייכת להדס וירון ליכטנשטיין, בתו וחתנו של הבוס הגדול ברחוב מוזס 2. הקשר ההדוק מתבטא לא פעם באייטמים נוצצים למחצה של רז שכניק בשער האחורי של "ידיעות", המתארים את הצלחות הטלנטים ו/או הפורמטים של הסוכנות. אלה הם המקרים הנפוצים יותר, שקל לזהות.

ביום שישי שעבר הועלתה לדף הבית של ynet כתבה של רן בוקר, הסוקרת את השחקניות המבטיחות בתעשיית הטלוויזיה בארץ. תחת הסופרלטיבים "כוכבות עולות", "כובשות את המסך" ו"הדבר הבא" הוצגה סקירה קצרה מלווה בתמונות מחמיאות של תשע השחקניות עמית יגור, דר זוזובסקי, ירדן ברכה, שירן סנדל, עמית מושקוביץ, שני אטיאס, תימור כהן, שיר מורנו ושירה נאור.

שני אטיאס (צילום: ג'קי יעקב)
שני אטיאס. ברשימת השחקניות המבטיחות, וברשימה של ADD | צילום: ג'קי יעקב
בניגוד לאייטמים ב"ידיעות", הפעם בשום מקום בכתבה לא הופיעו המילים ADD ו/או הדס ו/או ירון ליכטנשטיין. ובכל זאת, בדיקה קצרה העלתה כי ארבע מתוך השחקניות המבטיחות ברשימה (עמית יגור, שירן סנדל, שני אטיאס ושיר מורנו) מיוצגות ב-ADD; שתיים נוספות (שירה נאור ועמית מושקוביץ) שייכות לסוכנות של זהר יעקובסון; אחת (תימור כהן) מיוצגת על ידי פרי כפרי; אחת נוספת (ירדן ברכה) שייכת לסוכנות "ייצוג 1" של בועז בן-ציון; ואילו האחרונה (דר זוזובסקי) מיוצגת על ידי רינת איתן.

לסיכום: 44 אחוזים מהשחקניות ברשימה מיוצגות כיום ב-ADD. המקום השני, הרחק מאחור, שייך לזהר יעקובסון. "כבר התרגלנו לזה שבכל בית 'ידיעות אחרונות' מקדמים את ADD", אומר השבוע גורם בתעשייה. "מלכתחילה זו רשימה בעייתית, כי עם כל הכבוד, רוב השחקניות שמופיעות בה משתתפות כיום בסדרות נוער, ואי אפשר לדעת מה יהיה מחר. חוץ מדר זוזובסקי, שהיא באמת מדהימה וכבר נמצאת במקום אחר, שאר השחקניות בקושי עשו וסדרה וחצי. אבל ככה זה ב'ידיעות': בדיוק כמו שהשער האחורי שלהם מקדם הפקות של ADD, או שבדירוגים של 'פנאי פלוס' נכנסים לעשירייה הראשונה הכי הרבה טאלנטים של ADD".

גורם ב-ynet, מנגד, מסר בתגובה: "ארבע שחקניות מסוכנות ADD זה ממש לא מוגזם ברשימה כזו, בהתחשב בנפח של ADD בתעשייה. שים לב שגם התמונה בהפניה לכתבה שהופיעה בהומפייג' הייתה של דר זוזובסקי, שלא שייכת ל-ADD".

מי מלכלך על רוני דניאל?

כתבו לאביב הורביץ