אין תמונה
קול ישראל. "מעשה פחדני, מחפיר ואלים"
הנה סיפור שמאזיני קול ישראל אמנם לא יוכלו לשמוע ביומן הבוקר, יומן הצהרים או יומן הערב, אבל הוא העסיק ביממה האחרונה לא מעט את אנשי התחנה. אתמול בבוקר הופתעו העובדים למצוא בתיבות הדואר שלהם, מכתב אנונימי שהשמיץ את אחת העיתונאיות הוותיקות והמוכרות של רשת ב'.

"תאוות הפרסום העצמי שלה והמגלומניה החולנית, שאינן יודעות לאות וגבולות, עוברות דרך אנשים ומשדרים", נאמר במכתב, שאף נתלה על כמה מלוחות המודעות בתחנה. "היא ממשיכה לנצל את כישוריה הלא עיתונאיים באמצעות חנופה והתרפסות כדי לפלס לעצמה נתיבים למיקרופון, על חשבון שדרים מוכשרים וטובים ממנה, ובעיקר על חשבון המעסיקים".

עוד נאמר במכתב, שנשא את הכותרת "הבינוניות משתלטת על רשת ב'", כי אותה עיתונאית "שונאת את כולם, את כל המוכשרים ממנה", וכן שהיא, "באינטנסיביות של לוביסטית, לאט, בהתמדה ובעקשנות, מרעילה את תודעתו של מנכ"ל רשות השידור ומלעיזה על עמיתיה לרשת ב'".

זו לא הפעם הראשונה שבה אותו מכתב, נגד אותה עיתונאית, מופץ בקרב עובדי התחנה. אירוע דומה התרחש לפני כחודשיים, אולם אז הוא הגיע לידיהם של פחות עובדים.

זמן קצר לאחר שהעובדים גילו את המכתב הוציא ערן סיקורל, עורך חדשות החוץ וחבר ועד העיתונאים ברשת ב', מכתב תגובה שאותו אף העלה לעמוד הפייסבוק שלו. "הבוקר הופיע בתא הדואר שלי בעבודה מכתב גינוי נבזי נגד אחת העיתונאיות ברשת ב'", כתב. "המכתב נתלה בכל פינה במערכת ובתאים של כל העובדים. כותב המכתב האשים את העובדת בתאוות פרסום, מגלומניה חולנית, בקשרים פסולים עם ההנהלה ועוד ועוד. כחבר ועד העיתונאים ברדיו בתל אביב אני לא מוכן לעמוד מן הצד כשעובדת הופכת קורבן לבריונות אנונימית של עמיתים לעבודה. אני יכול להסכים או לא להסכים לדברים שנכתבו. זה בכלל לא משנה. ביקורת, ואפילו ביקורת קשה, היא עניין לגיטימי, אך כשהיא נעשית מן המחשכים היא הופכת למעשה פחדני, מחפיר ואלים. לא יפה".

שלום לעיתונאית שנגדה הופץ המכתב. מה תגובתך?
"אין תגובה".

טור הסופ"ש: הפעם לכלכתם

כתבו לאביב הורביץ