הבריטים נפרדים מראש הממשלה לשעבר, שהלכה אתמול לעולמה, מרגרט תאצ'ר. שערי העיתונים הבוקר בבריטניה מעידים על היחס האמביוולנטי כלפיה. העיתונים המזוהים עם הימין נפרדו ממנה בפורטרטים המציגים אותה כאישה החזקה שהייתה ואילו העיתונים המזוהים עם הלייבור הציגו את המחלוקות שהיא עוררה.

הצהובון "הסאן" מדווח בכותרת ש"מגי מתה במיטה בריץ".

מרגרט תאצ'ר כותרת הסאן
"מגי מתה"

הדיילי מייל, בכותרת שלא משתמשת לשני פנים "האישה שהצילה את בריטניה". באתר מריץ העיתון, המזוהה עם הימין, קמפיין הקורא לערוך לאשת הברזל הלוויה לאומית, על אף בקשתה של תאצ'ר למסע הלוויה צנוע ושריפת גופתה בטקס משפחתי. במסגרת הקמפיין, מתבקשים הגולשים למלא מכתב המופנה לראש הממשלה הבריטי, ובו כתוב "אני מאמין שהתרומה הייחודית של גברת תאצ'ר לחיים בבריטניה מחייבת את ההכרה של הלוויה לאומית ולא ההלוויה הרשמית המתוכננת". החוגגים את מותה, בבריקסטון ובגלזגו זכו לכותרת הביקורתית "השנאה של שורות השמאל".

מרגרט תאצ'ר כותרת הדיילי מייל
הדיילי מייל נפרד בגיליון מזכרת מיוחד

מרגרט תאצ'ר הדיילי מייל
מבקשים הלוויה מכובדת

האינדיפנטנט המזוהה עם הלייבור, הסתפק בתמונה של תאצ'ר, עם כותרת קטנה "האישה ששינתה את בריטניה". הגרסה החינמית של העיתון, כבר הלכה רחוק יותר ובה נכתב "תאצ'ר – מפלגת במותה, כמו גם בחייה"

מרגרט תאצ'ר האינדיפנטנט
פילגה ועדיין מפלגת

הטיימס, המשתייך גם הוא לימין ובבעלות רופרט מורדוק המקורב לתאצ'ר, זיכה אותה בשער כפול עם תמונה מחמיאה במיוחד בה היא נראית כשהיא זוכה לאהבת העם.

מרגרט תאצ'ר הטיימס
אהובה ואהודה. הטיימס

והדיילי מירור עם תמונת פורטרט של תאצ'ר מישירה מבטה את הקוראים ותחת הכותרת המאוד נחרצת "האישה שפילגה את האומה". והוסיפו שאלה הכתובה באותיות קטנות, "אז האם היא באמת צריכה הלוויה כמו זו של הנסיכה דיאנה?"

מרגרט תאצ'ר הדיילי מירור
אז מגיעה לה הלוויה כמו של דיאנה?

>> לכל השערים שפורסמו הבוקר בממלכה