זכיינית ערוץ 2 "קשת" הגישה היום לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בקשה לרישיון שידור לשבעה ימים בשבוע. בכך מצטרפת החברה לזכיינית השנייה של הערוץ, "רשת", שהגישה בקשה משלה בשבוע שעבר, לקראת המעבר לשיטת הרשיונות שיחול בנובמבר 2017 ולפיצול ערוץ 2.

מ"קשת" נמסר כי כי ההחלטה לבקש רישיון היא "בראש ובראשונה ביטוי של אמונת בעלי המניות והדירקטוריון באנשי החברה ובהמשך הישגיה של קשת, בעשייה החדשנית, המגוונת והמובילה של החברה". החברה הוסיפה כי "גם בתנאי אי הוודאות בהם נתונה הטלוויזיה המסחרית בישראל, בעלי המניות, הדירקטוריון וההנהלה מאמינים ביכולתה של שידורי קשת להוביל את התעשייה ולהמשיך לפרוץ דרכים לעולמות חדשים ולהצלחות תכניות ומסחריות".

מנכ"ל "קשת" אבי ניר מסר: "הובלנו את הטלוויזיה המסחרית בשני העשורים האחרונים. בזכות הצלחות התוכן הטלוויזיוני, היכולות הדיגיטליות והתשתית הבינלאומיות, נמשיך בהובלה גם בעידן החדש של הרישיונות. רק חברה עם ראייה ארוכת טווח תוכל להתמודד בעשור הבא". ניר ציין שהחברה מביאה איתה להתמודדות החדשה "רוח ותפיסה ארגונית של חיפוש ושינוי, אנשים מצוינים ויצירתיים, חיבור רב שנים עם הצופים, הישגים בעולם הדיגיטלי והטכנולוגי ועוצמה בינלאומית של KI", לצד שיתוף הפעולה עם חברת החדשות של הערוץ, שהיא לדבריו "חברת החדשות הטובה והמובילה בישראל".

יו"ר "קשת" דרורית ורטהיים מסרה: "אנחנו נחושים לבנות את קשת כאלטרנטיבה עצמאית, איתנה כלכלית ואיכותית, בעולם של ריבוי ערוצים ותחרות גוברת".