העיתונאי ושדרן הרדיו גבי גזית הגיב היום בתכניתו לטענותיה של הפרשנית המדינית של החדשות, דנה ויס, שפנתה אתמול לטוויטר והאשימה את גזית בכך שהתעקש לכאורה לנשקה על הפה, כשעבדו יחד במערכת החדשות לפני 15 שנה. גזית הגיב על הדברים אתמול בתכנית "חי בלילה", אך היום בתכניתו הוא הכחיש לראשונה את הטענות ואמר כי הדברים "לא היו ולא נבראו".

בתכניתו ברדיו 103FM אמר גזית: "שתיים-שלוש מילים על מה שקרה אתמול, והרי לזה אתם מצפים בטירוף. אז מלכתחילה ממש לא חשבתי שיש צורך בתגובה, אבל בעקבות אינספור פניות של מאזיני התכנית האדוקים, בעיקר מאזינות קבועות, שבהמוניהן שלחו אלי במהלך הלילה הודעות תמיכה חמות, והודעות גינוי על מה שהן קראו, 'השיימינג של הימים האחרונים'. ואני מרגיש חייב לכן חברותי הטובות, ולכם חבריי, ואני מבקש לומר בלי שזה יפתיע אף אחד – כל הדברים שנכתבו ופורסמו אתמול על ידי הגברת ויס לא היו ולא נבראו, נקודה".

הוא סיים את ההתייחסות הקצרה וציין את הרקורד הפמיניסטי של תכניתו: "במקום לכלות זמן שידור יקר על זה, נחזור לעשות את מה שאנחנו עושים בעשר השנים האחרונות בתכנית הזו, והכי טוב, וזה להגן על נשים באשר הן, ובעיקר כאשר הן מוחלשות ומוכות. אז במקום להפריח רכילות בדיונית, אנחנו נעסוק עכשיו בדברים המועילים ולא נחדל מכך כל עוד אנחנו כאן".


כאמור, הציוץ של ויס הגיע בתגובה לדברים שאמר גזית בתכניתו בתחילת השבוע: "אין לי ספק שקרוב היום שמישהי תספר עליי סיפור מלפני 45 שנה. אני מניח שלפני 45 שנה ליטפתי ישבנה של אישה". ויס הגיבה לדבריו וטענה שמקרים חמורים ממה שתיאר התרחשו גם לפני 15 שנים: "תחשוב טוב גבי גזית. גם לפני 15 שנה עשית. ויותר. כמו למשל להתעקש לנשק על הפה כשנפגשים ככה סתם במסדרון במערכת. למה. ככה. כי אתה יכול. בשגרה". 

אמש (ג') גזית התייחס לפרשה בשיחת טלפון עם מערכת "חי בלילה": "באותה תקופה, לפני 40 או 50 שנים, אנשים היו נוגעים אחד בשני, מביעים חיבה על ידי נגיעות הדדיות, אז זה היה מקובל", הוא סיפר למערכת. גזית הרחיב והוסיף: "פעם היו מלטפים שיער של אישה, היום זה לא מקובל. אנשים היו עובדים ארבע-עשרה שעות ומתחככים אחד בשנייה, זה חלק משפת גוף אחרת". בנוסף לכך, חשוב לו לציין: "נגד גבי גזית אין שום תלונה, ולא שריד או ניצן של תלונה". 

מטעם דנה ויס נמסרה התגובה: "אני את שלי אמרתי. הדבר מדבר בעד עצמו".

mako תרבות בפייסבוק