גל חשיפת ההטרדות לכאורה בתעשיית הבידור ממשיך, וכעת הועלו טענות חדשות נגד העיתונאי גבי גזית. הפרשנית המדינית של החדשות, דנה ויס, פנתה היום לטוויטר ובפוסט שהעלתה האשימה את גזית בכך שהתעקש לכאורה לנשקה על הפה, כשעבדו יחד במערכת החדשות לפני 15 שנה.

הציוץ של ויס הגיע בתגובה לדברים שאמר גזית בתכניתו בתחילת השבוע. בראיון עם עו"ד טלי גוטליב, שדיברה על המקרים האחרונים שנחשפו בישראל, הוא דיבר על הסטנדרטים המשתנים בהתנהלות מול הטרדות מיניות: "אין לי ספק שקרוב היום שמישהי תספר עליי סיפור מלפני 45 שנה. אני מניח שלפני 45 שנה ליטפתי ישבנה של אישה".

ויס הגיבה לדבריו וטענה שמקרים חמורים ממה שתיאר התרחשו גם לפני 15 שנים: "תחשוב טוב גבי גזית. גם לפני 15 שנה עשית. ויותר. כמו למשל להתעקש לנשק על הפה כשנפגשים ככה סתם במסדרון במערכת. למה. ככה. כי אתה יכול. בשגרה".


זאת לא הפעם הראשונה בה גזית סופג ביקורת על התנהלותו. בשנה שעברה בתכניתו, הוא סיכם את פינת הבכורה של הקומיקאית מיטל שפירו במילים: "אני מתייחס לשיחה הזאת כאל ביתוק הבתולין". האמירה עוררה ביקורת רבה, למרות שגזית הסביר כי לא מדובר במונח מיני והוסיף: "אני מאושר שמיטל הסכימה לעשות פינה בתכנית שלי, אני חושב שהיא אישה ענקית, אינטלגנטית ומצחיקה וכבוד הוא לי שהיא משתפת בתכנית".

גם שפירו לא התרגשה מהאמירה והסבירה כי לא חשה מוטרדת: "קודם כל, לא דובר על הבתולין שלי אלא בשימוש כללי במונח. שנית, זאת שיחה בין שני אנשים שמכירים אחד את השני וזו שיחה שהכותרת בה היא קומית. אני עושה סטנדאפ, אפשר ללכת לראות מה אני אומרת כדי לבדוק את העולם אליו קוטלג הדימוי שנזרק בשיחה. למעשה מה שהיה מטריד באמת זו השיחה עם הכתב הצעיר של ידיעות, שהציק לי בטלפון וציטט אותי לא כמו שצריך. מה שאמרתי לו לכתוב זה "בתגובה מיטל שפירו פיהקה".

מטעם גבי גזית ודנה וייס טרם נמסרה תגובה.

mako תרבות בפייסבוק