סבב השיחות שעורך ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו עם עיתונאים בשבועות האחרונים מעורר עניין רב בתקשורת ובציבור. אחד העיתונאים שנכח בשיחה עם ראש הממשלה הוא שי גולדן, מגיש תכנית "הערב" בזכיינית ערוץ 2 "רשת", שדיווח הלילה על התרשמותו מהפגישה. "נתניהו הוא אדם מבריק", כותב גולדן בפוסט ארוך ומפורט שגומר את ההלל על ראש הממשלה. "כוחו השכלי באמת יוצא דופן, בכל קנה מידה. הוא, שנאמר: ליגה אחרת. ענק בין גמדים". בהמשך כותב גולדן: "איכויות כוכב הרוק שלו אינן ניתנות להכחשה". גולדן מזכיר שלראש הממשלה יש גם "חוש הומור מצוין, יש לו איכויות קומיות לא רעות בכלל, הוא חקיין לא רע בכלל, והוא גם מאייר לא רע".

גולדן כותב שנתניהו "צמא להכרה (...) ולא מבין מדוע התקשורת לא נותנת לו את אותו הקרדיט שנותן לו הציבור". גולדן גם חולק על "התפיסה הרווחת אצל חלק מחבריי בשמאל" וטוען שלנתניהו "יש אידיאולוגיה של ממש (...) הוא עקבי למדי בתפיסת העולם הזו, גם אם הוא לא אחת מזגזג מול דעת הקהל העולמית או מול מנהיגים זרים". גולדן מרבה להעלות דברים מנקודת מבטו של נתניהו, ומציין שראש הממשלה "מאמין שההיסטוריה הישראלית חבה לו חוב גדול" וש"הוא מאמין באמת ובתמים שהשקפת העולם הכלכלית שלו חברתית". גולדן מציין שנתניהו "לא בוטח בעיתונאים. צודק".

הפוסט של גולדן זכה לתגובות רבות – כצפוי, אוהדות מימין וזועמות משמאל. התגובות הובילו את גולדן לערוך את הפוסט ולהוסיף בסיום: "הקומנטים של חלק מ'חבריי' ל'שמאל' הם לא פחות משירה צרופה. עדכון לידידיי ההמומים ולהללו שסוברים שנתניהו סימם אותי: הקטע עם להיות עיתונאי, ובעצם, בכלל, אדם חושב, הוא לתאר את המציאות כפי שאתה רואה ומבין וחווה אותה. זעקות השבר הנזעמות שלכם לא שונות מהותית מהנאצות שכותבים לי תומכי 'הצל' (...) מקרה קלאסי של השמאל שכח קצת מה פירוש להיות שמאלני. תתבגרו".

נתניהו, ארכיון (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)
הוא יודע שהוא כזה? נתניהו | צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

חבר הכנסת מהליכוד אמיר אוחנה כתב על התגובות שקיבל גולדן: "אני מופתע ממתינותן ורואה את העובדה שלא שלפו אותך מהבית, גלגלו אותך בזפת ונוצות, שיפדו אותך, שרפו אותך על המוקד וסקלו אותך באבנים טהרניות – כל אלה גם יחד, כנקודת זכות מפתיעה, נעימה ומרעננת למחנה הפלורליסטי, הצבעוני וההו-כה-רחב אופקים AKA מחנה השלום. ריגשתם עד כדי פיהוק".