יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג וצוותו מעוררים שוב סערה בפייסבוק. הפעם, הסיפור התחיל כשדוברו של הרצוג, עופר ניומן, פירסם אמש פוסט על הסרט התיעודי החדש "המתנחלים". בפוסט הארוך, שלווה בתמונת הפוסטר של הסרט, טען ניומן שהצפייה בסרט היא "חובה" וכי המתנחלים "הם אנשים שאיבדו את השפיות ומוכנים להקריב אותנו על מזבח הטירוף שלהם". בנוסף ציין ניומן בפוסט כמה ממנהיגי המתנחלים כמו דניאלה וייס והרב לוינגר, ותהה: "למה לעזאזל האנשים האלה ראויים להנהיג ציבור? למה מישהו לא היה אמיץ וחזק מספיק לשים אותם בכלא?". 

כמה שעות אחרי פרסום הפוסט ערך אותו ניומן, והוסיף בסיומו את המשפט: "כמובן שזו דעתי האישית ואינה משקפת את עמדת המחנה הציוני או העומד בראשו". אך התיקון לא סיפק ככל הנראה את הרצוג, שתקף את דוברו בפוסט משלו היום בצהריים.

הרצוג קרא לפוסט "בוטה מאוד ושגוי מאוד", קשר את הדברים לחופש הביטוי, סיפר כי הוא "מעודד את עובדיו לומר דברים שלא בהכרח תואמים את דעותיו", ושיתף את עוקביו בכך שקיים שיחת נזיפה עם ניומן. "קראתי לעופר הבוקר והיתה לנו שיחה קשה, לא על הביקורת, גם לא על העלאת פוסט פוליטי שלא בידיעתי אלא על השימוש בהכללות ובדימויים פסולים שכאלה. זה אפילו לא קשור לכך שאנחנו אנשים פוליטיים, אלא לעצם היותנו בני אדם".

באותה שעה העלה ניומן פוסט נוסף, בו הסתייג מדבריו מאמש, הודה כי טעה והבין שדבריו פגעו במתנחלים "ופגעו גם באיש היקר שאני עובד לצידו".