מועצת הכבלים והלוויין הודיעה היום (ה') כי ערוץ 20 זכה במכרז להפעלת ערוץ הכנסת, והוא זה שיפעיל אותו בעשר השנים הקרובות. עד כה, במשך למעלה מעשור, הופעל הערוץ על ידי חברת החדשות של ערוץ 2. בהודעת המועצה צוין כי ערוץ 20 יחליף את חדשות 2 עם סיום מושב האביב של הכנסת, בחודש יולי השנה.

חדשות 2 התמודדו גם במכרז הנוכחי אך סיימו אותו במקום השלישי בלבד, אחרי ההצעה של RGE, בעלת ערוץ 10, שדורגה במקום השני. למקום הרביעי הגיעה קבוצה של תיא תקשורת (אולפני הרצליה) ויסמין TV (יולי אוגוסט הפקות).

כל קבוצה התחייבה להקים גוף נפרד שיהיה אחראי על הערוץ, ולפי ההצעה של ערוץ 20 בראש הגוף יעמוד כמנכ"ל מוטי שקלאר, ששימש בעבר מנכ"ל רשות השידור ויו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. העורך הראשי של הערוץ מטעם ערוץ 20 יהיה חגי גולן, ששימש עד לאחרונה כעורך "גלובס". כיו"ר ישמש דוד קמיניץ, לשעבר מנכ"ל הוט.

בהודעת מועצת הכבלים והלוויין היום נכתב על ההצעה הזוכה של הערוץ כי הוצגו בה, בין היתר, "אריזה גרפית עדכנית ומיתוג מחדש של הערוץ, לצד איפיון אתר אינטרנט ייעודי כנדרש ואף פירט את אופן השקת הערוץ החדש". התקציב שמקצה המדינה לצורך הפעלת הערוץ עומד על 25.2 מיליון שקל בשנה, כולל מע"מ.

ערוץ 20 עלה לאוויר באוגוסט 2014 כערוץ ייעודי לענייני מורשת. הערוץ מזוהה עם האגף הימני של המפה הפוליטית, והוא נמצא בבעלותם של יצחק מירילשווילי ושל  המנכ"ל אבי בר. בקרוב יחל הערוץ לשדר גם מהדורת חדשות יומית. 

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן חי שגב, מסרה: "בחירת הזוכה היום מסיימת כמעט שנה תמימה בה המועצה השקיעה את כל-כולה במכרז בשל נסיבות שנוצרו שלא בשליטתה. למרות זאת, המכרז התנהל על פי הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר, ועדות לכך היא הרמה הגבוהה של ההצעות שהתקבלו. המועצה בחרה בהצעה הטובה ביותר, ואני מאחלת הצלחה רבה לזוכה בהפעלת הערוץ – ערוץ החיוני לדמוקרטיה ולהשקפת הפרלמנט לציבור".

פורסם במקור ב"גלובס"