בעוד הוליווד ממשיכה להתעורר בכל בוקר לעוד ועוד האשמות מצד נשים נגד שחקנים ובכירי תעשיית הבידור בהטרדות ותקיפות מיניות, סימני שאלה לא מעטים התעוררו בקרב אנשים בישראל, התוהים - האם פתיחת הפיות ההיסטורית תגיע גם למחוזותינו?

מי שאולי תוביל את המהפכה המקומית היא העיתונאית בת ה-87 סילבי קשת, שחשפה הערב (ה') כי בעבר הותקפה מינית, לכאורה, על ידי השר לשעבר המנוח טומי לפיד. בפוסט שכתבה לפני מספר שעות בעמוד הפייסבוק שלה היא תיארה כיצד לפיד, "אדם אינטליגנטי גס רוח ובלתי נסבל" לדבריה, הפעיל את קסמיו האישיים לרעה - ותקף אותה מינית.

"ב-1963 באתי ללונדון בפעם הראשונה ושכרתי חדר בדירה גדולה של חברתי בקנזינגטון", סיפרה קשת. "נתקלתי שם בטומי לפיד, קולגה, שהיה אז כתב מעריב בלונדון. שמחנו לראות זה את זו". אחרי זמן מה, היא מספרת, החלה להשתעמם ואמרה לחברה שהיא עוזבת. "טומי שאל אם נוכל לחלוק מונית. בהחלט, אמרתי לו שאני גרה בקנזינטון. אני לא רחוק משם אמר. הגענו עד לדירה שגרתי בה וטומי אמר: נזכרתי שאני מוכרח לטלפן לאנשהו. אני יכול לעלות אתך? כמובן". 

מכאן, קשת טוענת כי הדברים התדרדרו במהירות. "עלינו, הסרתי את מעילי והוא קשקש משהו לתוך האפרכסת. פתאום נפנה אלי, הפיל אותי על השטיח. נחבטתי בראשי וקרע את שמלתי הצרה. כשניסה לפתוח את רוכסנו, נתתי לו ברכייה איפה שכואב, וכשהתכווץ הוספתי גם דקירה עם העקבים הגבוהים".

"למחרת כתבתי לו למערכת כי קרע לי שמלה חדשה שעלתה לי כך וכך ואמנם אין לי קבלה. ואם לא ישים לי בתיבת הדואר את הסכום. אני מספרת לאשתו החדשה. הוא החזיר לי את הכסף", היא מתארת את היום שאחרי וממשיכה, "את נקמתו ביטא כעבור שנים רבות כאשר שמו לי את הפצצה בפקודת גנדי. מה את מתפלאה, שאל בתורו. את הרי מניחה כל יום שישי פצצה במפתן ביתו של פוליטיקאי". את הפוסט סיימה במילים "זהו המלך שבנו הוא נסיך", בהתייחסה לבנו, חבר הכנסת יאיר לפיד.

מוקדם יותר טענה אושרת קוטלר כי לפני 25 שנה הציע לה אלכס גלעדי, שכיהן אז כמנכ"ל קשת, לצאת איתו לארוחת ערב בזמן שהיתה מועמדת להגשת תוכנית הבוקר, ולטענתה אמר לה: "את לא יודעת איך מתקדמים בטלוויזיה בהוליווד?".

mako תרבות בפייסבוק